PlayStation Portal būs mans glābiņš

PlayStation Portal ierīce

Bieži vien manā mājā, dzīvojamā istabā kāds agru vai vēlu aizņems televizoru. Kāds negaidīts ciemiņš var atbraukt ciemos dienām ilgi. Tā rezultātā PlayStation Portal šķiet pēc lieliskas ierīces, kas ļaus spēlēt, apskatīt videospēles pat brīžos, kad tas liekas neiespējami…

Pirmajā augustā pie manis uz divām nedēļām atbrauca veseli divi ciemiņi. Viens no viņiem bija liels videospēļu entuazists. Tādēļ lielajā istabā, kurā atrodas mans 4K, OLED, 55 collu televizors viesi ātri vien to “iekaroja”. Man nebija iespēju to izmantot. Turklāt, ja es vēlos videospēlēs iegrimt un apskatīt apskata nolūkiem, man ir vajadzīgs miers un klusums – privātums. Līdz ar to es devos uz savu istabu un ņēmu talkā PlayStation VR2 ierīci, lai turpinātu Final Fantasy 16.

Šis aparāts nerada raizes, ka man mājās nebūs iespēja spēlēt videospēles 

Ieslēdzu PlayStation 5, savienoju to ar PSVR 2 un izmantoju Cinematic režīmu, kur tumšā telpā sev priekšā redzu lielu ekrānu. Viss strādā labi un arī spēlēt ir citādāk nekā uz televizora. Virtuālās realitātes brillēm piemīt savs unikums, taču attēla kvalitāte nav tik skaidra, piesātināta un detalizēta kā uz mana televizora.

Tādēļ PlayStation Portal liekas pēc lieliska risinājuma, kas man būtu kā glābšanas veste šādās situācijās, kad mājās ekrāni ir aizņemti. Un es negribētu ņemties ar PlayStation Remote Play, kas ļauj spēlēt videospēles uz telefoniem, planšetdatoriem un PC, jo to uzstādīšana liekas piņķerīga. “Attālināta spēlēšana nav bijusi ideāla pieredze, jo nākas piedzīvot vājāku bildes kvalitāti, sarežģījumus vadībā un ergonomikā. PlayStation Portal mērķis ir atrisināt visas šīs problēmas un to padarīt par vieglu lietojamu – ieslēdz un spēlē,” stāsta tehnoloģijas eksperts Bo Mūrs no IGN, kam bija tā iespēja savās rokās testēt PlayStation Portal.

Izklausās, ka PlayStation Portal ir kā džekpots attālinātajai spēlēšanai savā mājā. Ierīce, kuru vislabāk un ērtāk izmantot spēļu straumēšanai. Vadoties pēc PlayStation Blog, tad šai brīnumierīcei būs 8 collu liels LCD ekrāns (Nintendo Switch OLED ir 7 collu). Spēles varēs atainot 1080p izšķirtspējā un 60 kadros sekundē. Cena ir 219 EUR.

Bez Wi-Fi pieslēguma PlayStation Portal nespēs pildīt spēlēšanas funkcijas

Lai baudītu ļoti labu kvalitāti ir nepieciešams 15Mbps interneta ātrums. PlayStation Portal ir vajadzīgs vismaz 5Mbps, lai tā attiecīgi darbotos. Bez Wi-Fi šo aparātu nevarēs izmantot spēlēšanai. Jāatzīmē, ka mans bezvadu internets brīžiem ir savāds, jo ir vietas telpās, kur tas nevelk pietiekami vai savienojums pazūd pavisam. Tajā pašā laikā, kad izeju ārā pagalmā un iekāpu mašīnā, internets šķietami darbojas vēl labāk. Citiem vārdiem, ar šo ierīci noteikti būs tā – jo tuvāk esi Wi-Fi rūterim, jo labāk.

Sony vīzija ap šo agregātu nav slikta, it sevišķi, tiem, kuru televizorus bieži aizņem citi. Es tajā saskatu iespēju labāk plānot laikus kā un kad spēlēt spēles un neuztraukties par to, ka man nebūs iespēju to darīt. Pagaidām nav zināms, kad precīzi PlayStation Portal nonāks veikala plauktos, kā vienīgi tas, ka PlayStation Portal izdos šogad un jau drīz to varēs iepriekšpasūtīt.

Seko līdzi “Konsoles” aktualitātēm Facebook

Latvijas videospēļu veikals Valmierā “LoveGame

Author: Oskars Miķelsons

Bez mitas rakstu, domāju, organizēju, plānoju, montēju, kasu pauri, lai veidotu foršus darbus "Konsoles.lv". Mīļākais dzēriens, ko ieņemt ir kakao. Un, ja vēl pa rokai ir šokolādes cepumi - es gar zemi.

2 thoughts on “PlayStation Portal būs mans glābiņš”

  1. Manuprāt pilnīgi nevajadzīgs verķis, ja tam nav pielietojuma bez PS5, vai ārpus Wi-fi mājastīkla, pie kā ir pieslēgts PS5. + spļāviens sejā tiem, kam ir Pulse 3D austiņas, jo viņas nevarēs savienot.

    Vienkārši nopērc 1080p/2k monitoru pa to pašu naudu un atradīsies lielāks pielietojums.

    1. Bet Oskaram noderees. Tas ir protams ja Playstation Latvija vinjam to uzdaavinaas jo pirkt PlayStation Portal Oskars netaisaas tieshi taapat kaa es. 😜

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *