Tavas atsauksmes par Metro: Exodus

Komentēt
User avatar
Skhen
Galvenais administrators
Galvenais administrators
Komentāri: 4697
Joined: 11 Sep 2008 20:03
Contact:

15 Feb 2019 17:20

I drit vai nazīt, mums konsolistiem šis nebūs viegls mēnesis, jo šajā mēnesī iznāk ne tikai Far Cry: New Dawn, bet arī Metro: Exodus :D. Tādēļ, ceru un aicinu tev izteikt savus iespaidus par šo spēli :).

P.S. Tavs komentārs var tikt publicēts Konsoles.lv mājas lapā kā citāts materiālā "Konsolisti vērtē Metro: Exodus".
Image
jaunais
50. līm. - ☆VETERĀNS☆
50. līm. - ☆VETERĀNS☆
Komentāri: 1578
Joined: 30 Okt 2015 14:37

15 Feb 2019 17:23

Spēle brīniškīga.
Vakar vakarā kā sāku spēlēt, tā nevarēju atrauties līdz pl-5 rīta :)) Reti kurējā spēle, tik ļoti ievelk...
Protams, ir spēlē arī savi mīnusi.
Personāžu sejas animācijas, varēja būt nedaudz labākas.
Galvenais varonis ir mēms
Soļu skaņa ir nedaudz nedabīgā, sajūta tāda, ka zoles ir no metāla un ietu pa metāla grīdu.

Bet tas viss ir sīkums pret to, kā ir pasniegts sižets un atmosfēra, ar to tur viss ir kārtībā. Esmu nospēlējis aptuveni 9h un spēle ir panākusi to, ka es pats tam noticu, ka itkā es tur būtu iekš spēles.
Spēlēju uz normal, bet munīcija un gāzmaskas filtri ir mūžīgā trukumā. Tas ļoti liek apdomāt, kā iet un kur iet. No spēles cenšos paņemt maksimāli vairāk, tapēc spēlēju nesteicīgi un izzinu visu karti, katru pussagruvušo māju un pagrabu, resursu meklējumos. Noklausos katru sarunu, jo tas to kopējo ainu padara vēl skaidrāku. Garām neko nelaižu.
Detaļas un vizuāla puse, ar to arī viss ir kārtībā, bilde izskatās brīniškīgi.
To atmosfēru vēl reālāku padara tas, ka sagruvušās mājās atrodu 90ito gadu šuimāšinu, teikanas un katliņus, kādus mēs paši reiz 90ajos gados bijām izmantojuši. Diez gan daudz kartē ir sastopamas tādas lietas, ko mēs paši reiz pagātnē izmantojam.

Neskatoties uz trūkumiem, ko biju jau minējis, spēle mani ir pārsteigusi labā nozīmē, itseviški pats stāsts un tā negaidītie pavērsieni, kuri ir ļoti emocionāli.
Last edited by jaunais on 15 Feb 2019 17:36, edited 1 time in total.
User avatar
Skhen
Galvenais administrators
Galvenais administrators
Komentāri: 4697
Joined: 11 Sep 2008 20:03
Contact:

15 Feb 2019 17:32

Jaunais, es tev ieteiktu nokopēt savu teikto un iemest šeit, jo man tā procedūra ir nedaudz sarežģītāka 😅.
Image
jaunais
50. līm. - ☆VETERĀNS☆
50. līm. - ☆VETERĀNS☆
Komentāri: 1578
Joined: 30 Okt 2015 14:37

16 Feb 2019 12:19

Nu jau spēlē esmu pavadījis ap 16h. Spēle mani nepārtrauc pārsteigt, Daudz laika pavadu, tieši klausoties komandas biedru dialogus, jo tie tiešām ir interesanti. Arī visas atrastās kartiņas, garām nelaižu un izlasu kas tur ir rakstīts.
Salīdzinājām ar draugu, kurš kā ir spēlējis un atklājām tādu lietu, ka pat komandas biedru garastāvoklis mainās no galvenā spēles varoņa uzvedības, kuru protams veido pats spēlētājs. (mani komandas biedri ir jautri, bet draugam ir diezgan bēdīgi un pavisam citi dialogi, kā bija man)
Arī spēlētāja gaitas, maina to, vai kādu no komandas biedriem zaudē ejot kopīgā misijā. Man pagaidām visi ir dzīvi, bet emocionālie brīži ir daudz.
Spēle ir panākusi to efektu, ka es pats noticu tam, ka es būtu tur un jāutu līdzi komandas biedriem.

Gribu piebilst vēl to, ka klausoties dialogus, tas tieši ir tas, kas padara to kopējo ainu skaidrāku, kā kurš komandas biedrs ir kādu ceļu gājis, kamēr nonācis tur, kur tagad ir. Izejot kādu misiju, pieejot atkal pie komandas biedriem, var uzināt, kā kurš jūtās un kāds tam ir iemesls...

Lokācijas arī ir ļoti atškirīgas - Pie upes Volga, vis pelēks, sniegs un dubļi. Turpinot ceļojumu, nonākot pie valdības bunkura, viss šauros tumšos koridoros Metro stilā. Turpinot ceļojumu un nonākot tuksnesī pie Kaspijas jūras, viss dzeltans, smiltis un smilšu vētras jūtami samazina redzamību.
User avatar
gubka
34. līm. - ✦ Meistars ✦
34. līm. - ✦ Meistars ✦
Komentāri: 347
Joined: 08 Dec 2010 20:23

16 Feb 2019 22:02

Esmu uzspelejis paris stundas neliels viedoklis ir radies ar ko gribu padalīties. Uzreiz pateikšu ka spēlē pagaidām ļoti patīk. Kā jau iepriekšējām daļām arī šai ir sava aizraujošā drūmā atmosfēra, kas kopā ar citu spēļu varoņiem un to dialogiem padara tik interesantu. Patīk sižeta paversieni, kas mēdz būt ļoti negaidīti. Spēlēju uz hardcore līmeņa, tik tālu vel īpaši nebija grūtību tikt tālāk. Salīdzinot ar iepriekšējām daļām vizuālā spēlēs daļa ir ka dienā pret nakti. Pagaidām pie mīnusiem nepatīk ļoti ilgie loading time. Gribas iet tālāk, bet žēl ka nav tik daudz brīvā laikā.
Image
jaunais
50. līm. - ☆VETERĀNS☆
50. līm. - ☆VETERĀNS☆
Komentāri: 1578
Joined: 30 Okt 2015 14:37

19 Feb 2019 23:50

Esmu izgājis spēli un varu padalīties ar savām gala atsauksmēm par Metro.
Spēli izgāju ar laimīgām beigām. Kā iepriekš jau minēju, par spēli izteicos pozetīvi un savas domas neesmu mainījis.
Uzskatu, ka Metro ir pareizo ceļu gājis, ka turpinājums tieši ir tāds, kāds tas ir - ceļojums cauri visai Krievijai meklējot vietu, kur vēl ir neskarta daba palikusi pēc kodol kara. Gan daļēji atklātā pasaule, no pelēkās vides pie upes Volga, gan pietiekami krāsainā Taigā rudens periodā.
Spēle arī lika atgriesties metro tuneļos, bet ne Maskavas, bet jau Novosibirskā.
Izejot katru sižeta misiju, man bija interesanti, kas nu būs tālāk un kur Artoma komandu tas atkal tālāk aizvedīs. Vis ceļojums ar vilcienu Aurora, man bija gana emocionāls, spēles personāži gana spilgti, paliekoši atmiņa un tas vis bija papildināts ar Holivudas grāvēj filmu skatiem.
Beigas, tās nu ļoti patīkamas un tai pat laikā emocionālas un spēle man lika noticēt tam, ka es esmu tur un just līdzi visam notiekošam. Efekts līdzīgs, kā skatīties labu filmu.

Protams, ir arī sliktā puse spēlei un tas tieši vairāk ar tehnisko pusi saistīts.
Sejas animācija, personāžu kustības, nedabīgo soļu skaņa un tas, ka galvenais varonis ir mēms. Reizēm tā muļķigi izklausās, ka komanda runa ar galveno spēles varoni, bet viņš neatbild un komandas biedri turpina runāt tā, itkā jau atbildi no Artoma tie būtu zinājuši.
Bet man tas viss bija sīkums, pēc pāris stundām es tam vairs nepievērsu uzmanību, jo šinī spēlē visa uzmanība bija veltīta sižetam, un peronāžiem.

Mans vērtējums 9/10
User avatar
Skhen
Galvenais administrators
Galvenais administrators
Komentāri: 4697
Joined: 11 Sep 2008 20:03
Contact:

25 Feb 2019 11:49

Heijā! Tie, kuri vēl nav paguvuši izteikt savas atsauksmes par Metro: Exodus, es aicinu to izdarīt līdz ritdienas pusnaktij (tas ir 26. februāris), ja vēlies, lai tavs sacītais tiktu publicēts Konsoles.lv lapā :).
Image
konsolis
2. līmenis - |Iesācējs|
2. līmenis - |Iesācējs|
Komentāri: 25
Joined: 13 Apr 2014 11:26

25 Feb 2019 14:05

Var ievērtēt Metro Exodus apskatu latviešu valodā:
User avatar
gubka
34. līm. - ✦ Meistars ✦
34. līm. - ✦ Meistars ✦
Komentāri: 347
Joined: 08 Dec 2010 20:23

25 Feb 2019 16:14

Pa cik līdz 26 iziet nepaspesu mazliet papildināšanu savu apskatu.
Spēlēs sižets joprojām tur mani liela interesē kas bus tālāk. Bijā paris interesanti negaidīti sižeta paversieni. Stāsta zina spēlei ir viss kārtībā. Iepriekš rakstīju ka uz hardcore nav grūti, ņēmu savus vārdus atpakaļ, ir ļoti grūti.
Vairāk mani sarūgtina tas kā spēlē ir ļoti daudz bagu, ilgie loading. Par skaņu vispār daudz pretenziju, daudzreiz ir bijis tā ka npc runā bet nav skaņas tikai subtitri radas. Galvenā varoņa soli liekas galīgi ne isti. Bija momenti kad šauj un skaņa uz sekundi pazūd. Vēl varējā būt šaušana labāk uztaisīta , galīgi nevar just ieročus.
Bet neskatoties uz visu spēlē man patīk un noteikti ir ieteicamā citiem.
Image
jaunais
50. līm. - ☆VETERĀNS☆
50. līm. - ☆VETERĀNS☆
Komentāri: 1578
Joined: 30 Okt 2015 14:37

25 Feb 2019 16:45

Es arī saku to, ka tehniskās problēmas ir daudz, bet tas viss ir sīkums pret to, kā pats stāsts un spēles vide mani ievilka iekšā.
Ideālā varianta ir noskatīties 10 minūšu filmiņu, kā Artoms būdams vēl zīdainis, nonāca metro tuneļos. Tad izspēlēt pirmās divas daļas un tad Exodus atverās visā tā krāšņumā.
User avatar
Eking
49. līm. - ✱ Eksperts ✱
49. līm. - ✱ Eksperts ✱
Komentāri: 845
Joined: 22 Jan 2012 10:28
Location: Rīga

25 Feb 2019 17:06

Metro: Exodus ievilcis savā atmosfērā un izbaudu katru spēles momentu. Nelielās tehniskās problēmas ir salīdzināmas kā sīkums tik lieliskai atmosfēriskai spēlei. Galvenās pretenzijas pret skaņu un sejas animāciju.

Pēc Far cry New Dawn vājprāta devas jūtama diezgan nopietna spēle ar savu vēstījumu un īpašo šarmu. Krievijas āres ir plašas atvērtos līmeņos un Metro tuneļi pavisam tumši un neizdibināmi. Kopumā Metro: Exodus aizrauj un nelaiž vaļā, varu droši rekomendēt jaunāko Metro stāsta daļu.
Image
Image
jaunais
50. līm. - ☆VETERĀNS☆
50. līm. - ☆VETERĀNS☆
Komentāri: 1578
Joined: 30 Okt 2015 14:37

25 Feb 2019 17:18

Metro spēlētāji, pamanījāt to, ka caur spēli ir parādīta reālās Krievijas stāvoklis ar visu iekšējo politisko stāvokli?
Kā man teica viens Krievijā dzīvojoš online biedrs - mūsdienu krievija, tikai bez mutantiem.
User avatar
Skhen
Galvenais administrators
Galvenais administrators
Komentāri: 4697
Joined: 11 Sep 2008 20:03
Contact:

28 Feb 2019 19:29

Jaunais, tad tādēļ iepublicēji to video, kur Metro: Exodus izraisījis Krievijā skandālu?

Atjauninājums: aicinu līdz 2. marta pusnaktij izteikt savas atsauksmes par Metro: Exodus, ja vēlies, lai tavs sacītais tiktu publicēts Konsoles.lv lapā.
Image
jaunais
50. līm. - ☆VETERĀNS☆
50. līm. - ☆VETERĀNS☆
Komentāri: 1578
Joined: 30 Okt 2015 14:37

28 Feb 2019 19:38

Tikai parādīju kā faktu, kā spēle izraisija ažiotāžu. Pašu burbuli jau uzpūta TV Rosija 24.
Last edited by Skhen on 28 Feb 2019 19:51, edited 1 time in total.
Reason: CITĀTS!!!!!!! :D 14. pants: Nav atļauts bez vajadzības citēt iepriekšējos komentārus, īpaši tas attiecas uz iepriekšējā komentāra citēšanu un komentāra citēšanu pilnā apmērā.
User avatar
Skhen
Galvenais administrators
Galvenais administrators
Komentāri: 4697
Joined: 11 Sep 2008 20:03
Contact:

28 Feb 2019 19:54

Tas, kā tu apgalvoji, spēle (pieļauju, ka slepus un dziļi) ataino Krievijas politisko stāvokli liek man asociēties ar... bļāviens, aizmirsu to krievu grāmatas autoru un pašu grāmatas nosaukumu, taču PSRS laikā viņš izveidoja grāmatu par dzīvniekiem, un tajos attēloja Krievijas politiskās darbības. Proti, citādāk tas nebūtu iespējams un grāmatu neizdotu, autoram būtu ziepes, taču autors atrada veidu, kā to pastāstīt caur dzīvniekiem un citām virspusējām nozīmēm un aspektiem.
Image
jaunais
50. līm. - ☆VETERĀNS☆
50. līm. - ☆VETERĀNS☆
Komentāri: 1578
Joined: 30 Okt 2015 14:37

28 Feb 2019 20:07

Nekas nav slepus... Dmitrijs savos postos to pat nenoliedz un skaļi par to runā.
Principā, jebkurš no mums, kurš ir paspējis dzīvot vēl zem PSRS un kaut pa reizei ieskatās ziņās, tad spēlejot Metro, uz katra otrā stura saskatīs mūsdienu reālo krieviju.

Дмитрий Глуховский в одном из своих постов в инстаграме рассказал, что намеренно сделал последний роман Metro 2035, как и игру Метро: Исход остро политическим произведением.

По словам автора, это его политическое высказывание.

Это история о том, как можно манипулировать нацией, сохраняя ее в бункере, симулируя вечную войну, указывая на внешнего врага и обвиняя его во всех ваших неудачах. Роман «Метро 2035» полностью посвящен этой теме. Мы нация в бункере, мы заперты в нашем прошлом, и мы не хотим выходить на поверхность.

Ранее Дмитрий Глуховский в интервью The Sun рассказал о том, что Метро: Исход он использовал для связью с молодой аудиторией, так как не хочет, чтобы та попала под манипуляции государства. Фантаст считает, что единственный ключ к спасению - это недоверие к телевизору, так как пропаганда там навязывает крайне искаженную картину мира.

Никто не верит в будущее России, особенно те, кто ею правит.

Правительство в России пытается мобилизовать и милитаризировать общество, чтобы создать осадный менталитет против Запада. Необходимо начать ставить под сомнение все, что говорит телевидение.
User avatar
Skhen
Galvenais administrators
Galvenais administrators
Komentāri: 4697
Joined: 11 Sep 2008 20:03
Contact:

28 Feb 2019 20:19

jaunais, lūdzu, iemet avotu, no kurienes ņēmi šo info, varbūt kāds vēlēsies par to vairāk uzzināt.

Tas nav nekas jauns, proti, ne jau krievu politiskā kontekstā, bet gan filmu, grāmatas un jau arī spēļu kontekstā, ka videospēļu saturs tiek ietekmēts no kāda, kas vēlas ko atainot un parādīt auditorijai. Es to neatbalstu, jo uzskatu, ka katram satura radītājam ir jābūt brīvam savās izpausmēs, proti, ka viņš ir neatkarīgs un noteiks, kā vēlas savu darbu veidot (ir jau neatkarīgie filmu veidotāji, tāpat arī videospēlēs), bet gribot negribot lielākoties būs kāds varenāks, kas gribēs videospēlē vai filmā atstāt savas propaganda pēdas. Tā es interpretēju jaunais citātu (krievu valodā), gribējās par to pakomentēt. Neliela atkāpe sanāca.
Image
jaunais
50. līm. - ☆VETERĀNS☆
50. līm. - ☆VETERĀNS☆
Komentāri: 1578
Joined: 30 Okt 2015 14:37

28 Feb 2019 20:27

Skhen, tie avoti ir ļoti daudz.
Pietiek tikai google iemest "Metro Exodus политика" un tie paši nemeklējot leks ārā.
Rekur, viens no.
https://www.pluggedin.ru/open/gluhovski ... rane-15258
User avatar
Skhen
Galvenais administrators
Galvenais administrators
Komentāri: 4697
Joined: 11 Sep 2008 20:03
Contact:

04 Mar 2019 20:12

Paldies, visiem (jaunais, gubka, Eking), ka padalījāties ar savām atsauksmēm par Metro Exodus :). Raksts ir gatavs: http://konsoles.lv/2019/03/04/konsolist ... ro-exodus/

Neaizmirstam Facebook vai Konsoles lapā nospiest "Patīk" :).
Image
Komentēt