Apraksts: Need For Speed: Underground 2- gāzi grīdā, atgriežamies pagātnē

Konsoles.lv biedru radītie spēļu apskati/ieskati/pirmskati.
Slēgts
jaunais
50. līm. - ☆VETERĀNS☆
50. līm. - ☆VETERĀNS☆
Komentāri: 1578
Joined: 30 Okt 2015 14:37

18 Apr 2018 23:49

Need for Speed: Underground 2-citi laiki, citas emocijas, citas spēļu vērtības....



Nevēlos rakstīt par mūsdienu spēlēm, protams, ka viņas rada WOW efektu ar savu reālistisko izpildījumu. Ir sajūta, ka neviss vienkārši spēlēju, bet gan esmu daļa no spēles, ar nepacietību un lielu degsmi gaidu gandrīz katru jaunu ekskluzīvo spēli, kura iznāk, lai izbaudītu to sižetu un grafiku, tomēr veidojot šo rakstu vēlos atgriezties tālajā 2004.gadā, kad ieguvu savā īpašumā spēli Need for Speed: Underground 2. Varbūt tas nebūs tikai kā pliks spēles apraksts, tas vairāk būs atskats pagātnē, kā spēle varbūt pat savā veidā ietekmēja un gāja roku rokā ar manu tā brīža dzīves veidu, stilu un manu darbu.

Mans mērķis nav uzvarēt, vairāk vēlos dalīties ar emocijām un atmiņām, ko viņa radījusi.

Ja skatāmies no mūsdienu skatu punkta, protams, ka nekas īpašs, bet TAD.....Principā par pašu spēli un spēlē notiekošo jau nav daudz ko rakstīt, pats pamats- gāzi grīdā un būt pirmajam. Spēlei priekš tā laika bija ļoti iespaidīgs auto parks. Bija iespējama motora jaudas uzlabojumi, bremžu spēks- kā tas ietekmēja auto vadāmību uz ceļa( tehniski, protams, ka tas nebija viss pareizi, bet ne par to šoreiz ir stāsts). Katrai mašīnai varēja uzlikt savu bodykitu, bija iespējams mainīt krāsas sīkajām detaļām , kā piemēram, spoguļiem un bremžu suportiem, ieskaitot pat izpūtēja uzgaļus. Bija iespēja atvērt bagāžas nodalījumu un izvietot mūzikas sistēmu pēc sava prāta. Ļoti patika, ka jau tajā laikā spēlē bija pazīstamie detaļu brendi kā ,piemēram, OZ, Sparko, Momo... Bija pieejamas ekskluzīvas krāsas, tādas kā spilgti zaļa, spilgti dzeltena un citi spilgti, neierasti toņi, ko uz Latvijas ielām tad vēl nevarēja redzēt. Protams, vienkārši spēlējot, tas neko nemainīja, bet būvējot virtuālo auto, tas iedzina azartā. Spēlei bija ļoti labs mūzikas pavadījums, kurš bija pilnīgi atbilstošs tā laika manai mūzikas gaumei.

Iedomājieties tikai... tajā laikā Latvijā, tas jau reālām mašīnām bija kaut kas ļoti rets un ekskluzīvs- neona gaismas zem automašīnas, bodykiti ar lielām gaisa lūkām un karbona motora pārsegiem, nitrussitēma, bet šeit- video spēlē varēja brīvi izpaust savas fantāzijas par savu sapņu auto 🙂 . Tam laikam spēles iespējas- disku maiņa, body kit maiņa, dažāda auto krāsu palete... tas viss paņēma ļoti daudz laika būvējot savu virtuālo auto, protams, pēc mūsdienu spēļu standartiem, tas liekas smieklīgi, bet atceramies, ka atgriežamies 2004 gadā.

Īstenībā, pa dzīvi esmu Simracing spēļu cienītās. Kaut arī Need for Speed ir arkade, tomēr tas ir pamats tam, kāpēc esmu nonācis līdz Simracing.

Laikā, kad iznāca šī spēle, pašam darbs bija saistīts ar auto sporta klubu. Strādāju ar tādām mašīnām, ko citi varēja baudīt tikai ar acīm. Tā brīža dzīves veids, deva papildus asumu visai spēlei, papildus emocijas... ka arī spēle dzīvei....

Need for Speed: Undergraund 2 man atmiņā ir palikusi ar negulētām naktīm, reizēm pat diennakti, aizpampušām acīm, kad ar bērnības draugu sēdējam un spēlējām šo spēli. Nereti tika kavēts darbs, jo pēc nakts pavadītas "uz nerviem", dēļ neizpildāma izaicinājuma, ar dažām miega stundām nepietika. Labi, ka priekšnieks bija saprotošs 🙂 Tajā laikā, priekš mums tas bija kaut kas nebijis, jauns, aizraujošs. Ja iepriekš video spēles aprobežojās ar tetrī saliktiem kvadrātiņiem un zigzagiem, vai Super Mario dzeltenājās kārtridžās vāktajām monētiņām, (jāatdzīst, ka tad arī šīs spēles aizrāva un domāju, ne mani vienīgo 🙂, gan jau, ka kādam atmiņā nāk arī kāds kautiņš ar māsu vai brāli, par to kurš kurā brīdī spēlēs ), tad spēlējot Need for Speed: Underground 2 ...tā bija jauna, nebijusi pasaule.

Par cik tajā laikā tas bija WOW, priekš manis pat ļoti liels WOW, tad tiešām neapnika stundām ilgi braukt un braukt, un braukt vienu un to pašu apli. Atceros, ar bērnības draugu braucām uz maiņām, vienu reizi es vienu viņš, vienu es vienu viņš....stundām ilgi...., ja tā padomā, tagad tāds laika daudzums netiek pavadīts pie video spēlēm...cits laiks, cits vecums, bet aizraušanās tā pati. Atceros, ka grafiski man viņa ļoti patika, bieži vien nebraucu uz misiju, bet vienkārši braukāju pa karti un sajūsminājos par skatiem, kuri bija radīti spēlei.

Atmiņā ir spilgti palikusi spēles mūzika...tad vēl biju jauns, zaļš gurķis 😀, bet auto protams jau bija ( Honda Civic ), pie jaunības maksimālisma, protams, ka piederēja braukt ar skaļu mūziku un atvērtiem auto logiem...un tas viss saderējās ar spēli...un deva papildus efektu spēlējot. Ja gādās šobrīd dzirdēt kādu soundtrack no šīs spēles , neviļus paveras smaids atceroties cietušos kontrolierus, kuri gadījās, lidoja dīvānā pret spilveniem vai tika atsist pret ceļgalu. Laikam jau ka pie kāda sirma mata arī esmu ticis un nodedzinātas nervu šūnas dēl tā laika perioda 😀

Runājot par mašīnām spēlē, ļoti atmiņā palikusi Toyota Supra, tas bija laiks, kad ļoti vēlējos šo auto, tomēr finanses nepiekrita manām vēlmēm... un te, kaut arī virtuāli, bet man bija šis auto, un varēju viņu veidot pēc sirds patikas. Jāatdzīst, šobrīd, kad finanses ļautu un jaunības dullums pārgājis, tas nebūt nav tas auto, ko vēlētos savā īpašumā...tomēr, ka jau minēju, tie bija citi laiki.

Tas bija laiks, kad Latvijā lēnām parādījās ielu dragreisi. Jāatdzīst, ka varēju izmantot darba privilēģijas un iespējas.... Hondas bagāžnieka nodalījumā pašam stāvēja nitrussistēma, kura tika likta lietā arī ielās... spēles iespaidus pārvērst adrenalīnā uz ielām, tas bija kaut kas. Godīgi, tad tās spēles emocijas gribētu izbaudīt vēlreiz, bet diez vai es to vairs spēšu, jo esam pieraduši jau pie mūsdienu standartiem, mūsdienu grafikas un prasībām pret spēli.

Vēl joprojām reizēm ar bērnības čomu satiekoties atceramies, ka piektdienas nakti pavadījām pie konsoles un televīzora ekrāna, bet jau sestdienas naktī bijām ar Hondu Rīgas ielās vai piedalījāmies kādā nelegālā ielas dragreisā.

Mana aizraušanās vēl joprojām ir video spēles...čoms gan no virtuālas vides ir pārgājis uz reāliem močiem, bet tas viss neliedz pasmaidīt un ar patīkamām atmiņām atcerēties tos laikus.

Ja jautāsiet, vai gribētu vēl piedzīvot tās emocijas? Viennozīmīgi, kaut arī ir citi laiki, ierobežotāks laiks, bet ja būtu PS2 un Undergraunds, pasauktu čomu, pagaidītu, kad sieva ar bērniem aizmiguši un aiziet... atgrieztos 2004.gada tikai bez saplēstiem kontrolieriem un sabojātiem nerviem... kaut arī, kas zin... tas viss piederās pie lietas 🙂

Veidojot šo rakstu, sapratu, ka tas kas notika video spēlē ļoti cieši saistīts ar to kas notika manā reālajā pasaulē. Darbs ar ekskluzivām sporta automašīnām un ekskluzīviem aotoprojektiem uz mašīnām, naktīs ar nekārtībām Rīgas ielās, ar lieliem ātrumu pārkāpumiem uz lielceļiem.

Par cik veidojot šo rakstu esmu atgriezies pagātnē, tāpēc vērtēšu viņu pēc tā laika kritērijiem 10/10, kā vienīgo iespējamo mīnusu varu pieminēt NEGULĒTĀS NAKTIS 😀, un kā jau minēju tas ir mans pamats, visai manai video spēļu pasaulei. Bet nu jau jāsaka, ka auto vairs nav kā izklaides līdzeklis, bet gan dzīves nepieciešamība. Brauciet godīgi un ievērojiet ceļa satiksmes noteikumus...
Last edited by jaunais on 19 Apr 2018 00:44, edited 1 time in total.
User avatar
Skhen
Galvenais administrators
Galvenais administrators
Komentāri: 4697
Joined: 11 Sep 2008 20:03
Contact:

19 Apr 2018 00:18

Jaunais, es jau biju sācis domāt, ka ideja autors šim pasākumam būs metis plinti krūmos, bet nē, arī piedalās un vienlaikus izveidoja aprakstu, piedevām cienīgu :). Tadēļ no manis liela ❤️.

Man patika Tavs apraksts. Vietām lūpu kaktiņi savilkās smaidā. To, ko aprakstīji (Underground 2 un savu bērnības draugu) - man radās uzreiz asociācija ar savu čomu, ar kuru kopā bērnībā kapājām, piemēram, True Crime: Streets of L.A., James Bond 007: Everything or Nothing utt.. Tā kā, paldies, ka uzbūri man šo ainu :D.

P.S. Ja Jūs vēlaties nodot savu balsi par šo aprakstu, nokopējiet sirsniņu un ievietojiet to šeit pat komentāros.

Sīkākai informācijai: viewtopic.php?f=70&t=20162
Image
jaunais
50. līm. - ☆VETERĀNS☆
50. līm. - ☆VETERĀNS☆
Komentāri: 1578
Joined: 30 Okt 2015 14:37

19 Apr 2018 00:33

Skhen, es vairākas reizes biju veidojis šo rakstu, bet nekādi nevarēju tikt uz pareizā viņa :)) notikumi seni un ik pa laikam nāca atmiņā sīkumi, kurus tik liku klāt.
Bet nokavējis neko neesmu :)
kamikadzemk
46. līm. - ✱ Eksperts ✱
46. līm. - ✱ Eksperts ✱
Komentāri: 469
Joined: 27 Dec 2009 17:57

19 Apr 2018 08:29

Neona lampiņas visās iespējamās vietās, lieli spoileri, skaļi izpūtēji un stiklašķiedras darinājumi pa visa auto perimetru :D Tagad par tevi pasmietos, kad redzētu kaut ko tādu uz ielas, bet tad tas bija stilīguma kalngals. Labi laiki bija :)
jaunais
50. līm. - ☆VETERĀNS☆
50. līm. - ☆VETERĀNS☆
Komentāri: 1578
Joined: 30 Okt 2015 14:37

19 Apr 2018 08:49

kamikadzemk wrote:
19 Apr 2018 08:29
Neona lampiņas visās iespējamās vietās, lieli spoileri, skaļi izpūtēji un stiklašķiedras darinājumi pa visa auto perimetru :D Tagad par tevi pasmietos, kad redzētu kaut ko tādu uz ielas, bet tad tas bija stilīguma kalngals. Labi laiki bija :)
Laiki mainās - šobrīd es vispār neko lieku uz auto neatdzīstu,kas nav paredzēts no rūpnīcas...
Arī automašīnas ir krietni savādākas,kā tajos laikos - man nejiet kopā tā bilde,kā piemēram uz A5,E60,F10 piekarināts kāds liels spoileris... :D :D
User avatar
Eking
49. līm. - ✱ Eksperts ✱
49. līm. - ✱ Eksperts ✱
Komentāri: 845
Joined: 22 Jan 2012 10:28
Location: Rīga

19 Apr 2018 09:06

Es domāju kur jaunais pazudis un vai raksts būs par GT Sport. :E Tūlīt ievērtēšu rakstu!

Man mīļākā braukšanas spēle Need For Speed: Porsche Unleashed. Gaidām rakstus no Tevis arī ārpus konkursa.
Image
Image
jaunais
50. līm. - ☆VETERĀNS☆
50. līm. - ☆VETERĀNS☆
Komentāri: 1578
Joined: 30 Okt 2015 14:37

19 Apr 2018 09:39

Eking wrote:
19 Apr 2018 09:06
Es domāju kur jaunais pazudis un vai raksts būs par GT Sport. :E Tūlīt ievērtēšu rakstu!

Man mīļākā braukšanas spēle Need For Speed: Porsche Unleashed. Gaidām rakstus no Tevis arī ārpus konkursa.
GT Sport ir jauna spēle - es gribēju atgriezties pagātnē,tur ar ko man viss ir sācies...
Guncha83
21. līm. - ≛Lietpratējs≛
21. līm. - ≛Lietpratējs≛
Komentāri: 214
Joined: 02 Nov 2015 11:28

19 Apr 2018 17:26

"Bija pieejamas ekskluzīvas krāsas, tādas kā spilgti zaļa, spilgti dzeltena un citi spilgti, neierasti toņi, ko uz Latvijas ielām tad vēl nevarēja redzēt. "
"tajā laikā Latvijā, tas jau reālām mašīnām bija kaut kas ļoti rets un ekskluzīvs- neona gaismas zem automašīnas, bodykiti ar lielām gaisa lūkām un karbona motora pārsegiem, nitrussitēma"

mazliet gan palabošu, ka šīs lietas tajā laikā nebija nekas reti sastopams vai ekskluzīvs. Viss bija sācies ar Fast & Furious 2001. gadā un turpinājās vēl pāris gadus. Kad šī spēle iznāca, atceros, kā Auto Eksotikā mūsu stendā tika nolikts projektors, pleisis un kapājām šo geimu nonstopā izstādes laikā. Paralēli ar ļoti lielu alkohola patēriņu. Ehh, jaunība...
Image
jaunais
50. līm. - ☆VETERĀNS☆
50. līm. - ☆VETERĀNS☆
Komentāri: 1578
Joined: 30 Okt 2015 14:37

19 Apr 2018 18:48

Nu nesaki viss tā - es ar tām lamatām pats strādāju no 2000 līdz 2009 gadam un tālajā 2004 gadā bij tam visam tikai pirmsākumi. (tā ir tik sena pagātne,ka varbūt pa kādu gadu kur kļūdos,bet nedomāju,ka šobrīd tam ir nozīme) Ja grib,tad arī var atrast pie sētas staba kur piesieties :))
Atceros,ka tajā gadā sev auto ieliku nitrus sistēmu - pie Spices un Skānijas visi par to brīnījās un policijai iestāstiju,ka tas ir ugunsdzēšamais aparāts...
Arī no mana darba uz Eksotiku gāja automašīnas un tie bij 2003-2004 gads...
Guncha83
21. līm. - ≛Lietpratējs≛
21. līm. - ≛Lietpratējs≛
Komentāri: 214
Joined: 02 Nov 2015 11:28

20 Apr 2018 15:56

Un es tajā laikā konkrēti tusēju tajā tēmā :D un pats braukāju ar honda civic vt ar b16 dzinēju un samērā papilnu apgreidu. Kā sākās tajā laikā draudzība ar visiem Ilmjiem, Greeniem utt utj, tā vēl joprojām arī turpinās. Sāga sākās ar 2001. gadu, kad iznāca FF, tad arī panesās haips. Skanija, Trubas , lidlauki, Spilves un visas pārējās vietas. Nekas ekskluzīvs tas nebija, vairāk vai mazāk apkarinātas misenes bija uz katra stūra. Ja tādi kā es un mani paziņas piegāja tam samērā nopietni, ieguldot vājprāta tūkstošus un sūtot labas kvalitātes aftermarket detaļas [ Xenon veicī vien cik algas tika atstātas O_o ] , tad lielākais procents ar šķūneriem apkarināja savas ļerkatas ar Ķekavas izstrādājumiem un ebay neoniem. Bet ne par to tas stāsts. Foršas atmiņas, piekrītu. Jauni un dumji tajā laikā bijām :D Bet vismaz ir ko atcerēties
Image
Slēgts