Apskats: Max Payne 3

maxpayne3

Pēc deviņu gadu pārtraukuma, Makss Peins ir atgriezies. Šoreiz savādāks nekā iepriekšējās sērijās…

Max Payne 3 ir trešās personas šūtera spēle, ko, šoreiz, ir izstrādājuši mums labi pazīstamā GTA autori Rockstar. Iepriekšējās Max Payne sērijas izstrādāja somi no Remedy Entertainment, un spēles notikumi norisinājās Ņujorkas tumšākajās un drūmākajās vietās. Šoreiz Makss Peins ir pametis Ņujorku un ieradies Brazīlijā – saulainajā pilsētā Sanpaulā.

Makss Peins ir izbijis policists pusmūžā, kurš aizvada savas dienas vietējā bārā, mēģinot aizmirst savas sievas un bērna traģisko nāvi. Abu nežēlīgās slepkavības Makss atrieba iepriekšējo divu spēles daļu gaitā. Taču Peina dienišķā rutīna mainās ierodoties viņa sen pazīstamajam studijas biedram Passos, kurš piedāvāja labu darbu privātajā apsardzē. Spēles galvenā varoņa uzdevumus ir rūpēties par ļoti bagāto Sanpaulu Branko ģimeni, taču, lai spēles gaitā kāds būtu arī jānošauj, šīs ģimenes vecākā dēla – Rodrigo – sieva tiek nolaupīta. Te arī sākās Makša Peina piedzīvojumi, mēģinot atgūt nolaupīto priekšnieka sievu… Bet tā ir tikai daļa no visa spēles stāsta. Spēles procesā ieraudzīsim arī aizdomīgus tēlus, bandu, policijas specvienību un paramilitāru grupējumu izskatā.

maxpayne3-2

Makss centīsies izprast savu lomu notiekošajā, pie reizes ieviešot kārtību un taisnīgumu šajā skarbajā pasaulē. Tas izklausās muļķīgi, bet viņš gribēs pielikt tam visam punktu. Spēli paspilgtina Makša monologi un komentāri, kuri ir, patiešām, pareizajā laikā un vietā. Sižets spēlei ir ļoti interesants, jo sastāv no vairākiem pavērsieniem.

Iepriekšējo Makša spēļu trumpis bija tā saucamais bullet time (ložu laiks), jeb palēlinājums. Tāds tas ir arī šoreiz. Piedevām vizuāli vēl skaistāks un plūstošāks. Proti, palēlinājums ir tik perfekti izstrādāts, ka var redzēt lodes lidojam uz visām pusēm, sadzirdēt lodes šalkoņu un redzēt, kā pretinieks lēnā garā noasiņo. Palēlinājuma laikā var pamanīt daudz sīku lietu, ko bieži vien neredzam reālajā laikā. Tā ir kā cita pasaule! Kritieni palēninājumā, tāpat, kā iepriekšējās spēlēs, ļauj izbaudīt patīkamo brīdi būt pārdabiskam. Taču, bieži vien gadās kļūdīties lecot kritienā un, atšķirībā no pirmajām divām spēlēm, Makša ķermenis uz to ļoti labi reaģē, reālistiski nokrītot uz zemes, atsitoties pret sienu vai citiem objektiem. Nošaujot pēdējo pretinieku attiecīgajā telpā, automātiski nomainās spēles kamera (kill camera), kas ļauj salaist daudz svina lodes pretinieka ķermenī un tas izskatās ļoti skaisti. Šo procesu var vēl palēlināt turot pogu X/Y.

maxpayne3-3

Spēles jauninājums ir aizsegu izmantošana, kura darbojas bez acīmredzamām tehniskām problēmām. Tomēr, dažreiz būtu vēlams, lai spēlē varētu automātiski pāriet no viena aizsega uz otru, kas ļautu spraigos brīžos ērtāk pārkārtoties. Taču mūsu varonim, diemžēl, nāksies skriet un riskēt ar savu dzīvību, lai varētu tikt no esošā uz citu aizsegu, kas dažreiz var būt pat ļoti bīstami un sarežģīti. Spēlē ir arī iespēja apgulties un šaut 360 grādos. Ieroču lietošana šajā spēlē ir vissvarīgākā lieta, tāpēc šaušana ir spraiga un aizraujoša. Līķu skaits būs patiesi liels, jo Makss šaušanā ir viens kārtīgs meistars. Unkulis Peins spēj abās rokās turēt ne tikai viena veida ieročus, bet arī atšķirīgus, piemēram, vienlaicīgi turot vienā rokā pistoli, bet otrā – bisi. Spēle izmanto Euphoria fizikas dzini, kuru mēs to iepazinām GTA IV. Tas ir pieslīpēts un pretinieki ļoti labi reaģē uz saņemtajām lodēm, nokrītot zemē kā dzīvē! Cilvēki arī savainoti guļ zemē, vaidot ložu radītā agonijā.

Kinematogrāfiskie efekti paceļ šo spēli līmeni augstāk! Spēlējot spēli neradās tāda sajūta, ka būtu bijis vienā un tajā pašā vietā, jo spēles līmeņi ir daudzveidīgi un detalizēti izstrādāti. Spēli pavadīsiet tādās vietās, kā kapsēta, naktsklubs, liela jahta, Ņūdžersija un citās. Vizuālās ainavas rada labu spraiga sižeta filmas noskaņu, kas spēlei piestāv. Neviena filmiņas aina nelika garlaikoties un tās bija patīkami noskatīties.

Ja jums ir bijusi vēlme iekļūt kāda varoņa ādā, tad šādas sajūtas spēj sniegt Max Payne 3. Dialogu un šāvienu skaņa ir labā līmenī, bet skaņu celiņš meistarīgi uzbur lielisku atmosfēru spraigos brīžos. Tuvojoties spēles stāsta beigām, tieši skaņu celiņš veiksmīgi prata padarīt spēli par neaizmirstamu piedzīvojumu.

Max Payne 3 ir viennozīmīgi pati labākā Max Payne spēle. Tā ir saglabājusi savu drūmo atmosfēru, kas noteikti patiks šīs sērijas faniem. Jaunpienācējus šī spēle varētu pārsteigt ar skarbajiem un nežēlīgajiem notikumiem. Bet tā spēs radīt interesi, attīstoties sižetam. Spēlei ir trūkumi. Bet, izbaudot vienu no interesantākajām šūtera kampaņām, tie liekas nenozīmīgi!

Raksta autors: Skhen

Informācija par spēli:

 • Izstrādātāji: Rockstar Studios
 • Izdevēji: Rockstar Games
 • Platformas: PlayStation 3, Xbox 360, PC
 • Iznākšanas datums: 2012. gads, 18. maijs
 • Vecuma ierobežojums: +18

Konsoles.lv vērtējums:

Max Payne 3

10

Max Payne 3 ir viena no tām retejām spēlēm, kas geimeru vidū netika pietiekami novērtēta, par spīti tai piedāvātajai augstākajai kvalitātei

10.0/10

Plusi

 • *Vizuāli skaista spēle
 • *Laika palēninājuma perfektā izstrāde
 • *Izcilā skaņa, skaņu celiņa kvalitāte
 • *Spraiga, reālistiska atmosfēra
 • *Diezgan labi var iejusties galvenā varoņa ādā

Mīnusi

 • *Tiešsaistes režīma free aim un izvēlnē maz spēlētāju

Author: Oskars Miķelsons

Bez mitas rakstu, domāju, organizēju, plānoju, montēju, kasu pauri, lai veidotu foršus darbus "Konsoles.lv". Mīļākais dzēriens, ko ieņemt ir kakao. Un, ja vēl pa rokai ir šokolādes cepumi - es gar zemi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *