Apskats: Far Cry 3

far-cry-3

Laipni lūgti apburošajā salā, kur visa apkārtne ir spilgti zaļā krāsā, kā arī čum un mudž no zvēriem un pirātiem. Te ir paradīze zemes virsū – džungļi, okeāns, kalni, ūdenskritumi un daudz citu elpu aizraujošu virtuālu dabas skatu. Protams, ne viss te ir tik krāšņs un skaists, bet arī nežēlības un ļaunuma pilns…

Dzīve ir skaista un, lai to izbaudītu pilnībā, vajadzētu gūt tādu adrenalīna devu, kā, piemēram, izlecot ar izpletni. To arī izdara galvenais varonis Džeisons Brodijs kopā ar saviem draugiem. Viņi nolēma izlekt ar izpletni un piezemējās vietā, kur pat ļaunākais murgs nobāl tās priekšā, proti, vietā, kur pirāti bez nožēlas un bez sirdsapziņas pārmetumiem, dara ļaunas lietas. Pirāti sagūstīja Džeisonu un viņa draugus. Pirātu līderim Vasam ienāca prātā doma, ka šos gūstekņus varētu ieslodzīt un no viņu vecākiem izspiest naudu, tādējādi viņus padarot par vergiem. Džeisona vecākajam brālim Grantam, kurš savulaik ir dienējis armijā, izdevās viņu nomierināt, kaut gan Džeisons jau grasījās krist panikā. Granta iniciatīvas un prasmes dēļ abi tika ārā no ieslodzījuma. Diemžēl spēles ļaunākais un psihiski nelīdzsvarotākais tēls – Vass, nežēlīgi nošauj Grantu, taču Džeisonam izdodas aizbēgt. Tā arī sākas šis satriecošais stāsts, kurā Džeisons, pārbijies puišelis, kļūs par ievērojamu vīru un centīsies izglābt savus draugus no ļaundaru gūsta.

Far Cry 3 ir pirmās personas asa sižeta piedzīvojumu spēle, ko izstrādājusi Ubisoft studija. Spēles trešā daļa turpina Far Cry tradīciju, proti, tā arī ir atvērtās pasaules tipa projekts, kā iepriekšējās daļas, kas ļauj pilnībā izpētīt spēles doto vidi. Šajā spēlē varēsim pilnībā izpētīt salu, katru tās nostūri – okeāna dzīles, alas un noslēpumainas vietas un tā tālāk. Garlaicīgi nebūs un būs aizraujoši izpētīt salu pilnībā, jo dažas virtuālās dabas ainas liks žoklim atkārties. Atvērtā spēles pasaule ir milzīga un būtu liels vājprāts, ja vajadzētu ceļot no viena gala uz otru, skrienot ar kājām vai pārvietojoties ar transportlīdzekļiem (kas arī dažreiz nenāk par sliktu) kā iepriekšējā sērijā. Tad šoreiz, atverot spēles karti, parādīsies vairāki ātrās pārvietošanās (fast trevel) punkti, kas izvietoti pa visu karti, tādējādi uz tiem nospiežot attiecīgo pogu, automātiski pārleksim jebkurā no izvēlētājām ātrās pārvietošanās vietām. Tā būs ērtāk, patīkamāk un ātrāk, ietaupīt laiku pārvietojoties pa milzīgo spēles pasauli.

fc-3-2

Ja Far Cry 2 dzīvniekus satikām reti, nemaz nerunājot par civiliedzīvotājiem, tad šoreiz Far Cry 3 spēlē dzīvniekus satiksim ik uz soļa. Tie var būt gan draudzīgi, gan ne pārāk draudzīgi. Kā jau iepriekš minēju, ne viss šajā salā ir brīnišķīgi un skaisti, jo savvaļas dzīvnieku ir daudz un dažiem dzīvniekiem Džeisons būs kā garšīga maltīte, pēc kā zvēri būs kā bez prāta. Tas tiešām ir aizraujoši, jo rodas tāda sajūta, ka esi reālā salā, kur cilvēki nav vienīgie, kas diktē noteikumus. Ā, jā… par civiliedzīvotājiem. Te varēsim satikt arī viņus. Visvairāk civiliedzīvotāju atrodas ciematos, taču ik pa laikam arī sastapsim neapdzīvotās vietās, toties šeit civiliedzīvotājus sastapsim vairāk, nekā Far Cry 2. Lielākais mīnus, manuprāt, ir tas, ka cilvēku vienlīdzība vizuālā izskatā ir daudz un dažreiz nākas redzēt divus vai pat trīs identiski vienādus cilvēkus, tā tad laikam trīnīši un piecīši šajā salā ir modē.

Protams, lai izdzīvotu šajā nežēlīgajā salā, kur noris skarbā realitāte, mūsu varonim nāksies attīstīties un cīnīties, jo ne velti ir tāds teiciens “izdzīvo stiprākais”. Galvenajam varonim Džeisonam nāksies nogalināt, medīt, palīdzēt civiliedzīvotājiem un citiem, kā arī atkarot pirātu ieņemtās teritorijas, lai iekarotajā apgabalā būtu miers no vienacainajiem pirātiem. Tā rezultātā Džeisons iegūs punktus, kurus krājot, varēsiet varoni padarīt stiprāku un prasmīgāku, piemēram, ar nazi pārgriezt kādam pirātam rīkli un vienlaicīgi nospiežot attiecīgo pogu, Džeisons automātiski no viņa kabatas aktivizēs granātu, tad pirātu pagrūžot ar kāju tālāk no sevis un ja palaimējas, tad vēl divus vai vairākus citus ļaundarus sprādziens paņems līdzi, un tā tālāk. Tie ir saucamie skills jeb prasmes, kuri, aktivizējot, dos iespēju vairāk izpausties un interesantāk izmantot spēles procesa laikā.

Aizmirsu piebilst, ka karte sākumā ir skopa ar esošo informācija par atvērto spēles pasaules vidi un lai to pilnībā apkopotu, nāksies kāpt torņos. Tajos vajadzēs aktivizēt signālu, kas spēles karti padarīs redzamāku un jo vairāk tādus torņus aktivizēsim, jo vairāk paplašināsies spēles kartes redzamība līdz tā kļūs pilnībā apkopota. Pie tam, katra torņa kāpelēšana būs citādāka, kas šo procesu padarīs interesantāku.

fc-3-3

Far Cry 3 spēles process ir diez gan aizraujošs, jo atšķirībā no sērijas priekštečiem, varēsim brīvāk izpausties iekarojot kādu teritoriju, kuru ir pārņēmuši pirāti vai citi ļaundari. Varēsim uzbrukt kā “Rembo“, proti, teritoriju, kur atrodas pirāti un visādi objekti, varēsim spridzināt, mest molotova kokteiļus, aizdedzinot jebko – mājas, kokus, krūmus un zāli. Sacaurumojot pretiniekus ar lodēm, kas izlidos no vairākiem ieročiem. Ar loku iešaut pirāta sēžamvietā un ne tikai. Pretiniekus varēsiet iznīcināt pēc jūsu vēlmēm, jo spēle piedāvā pietiekami daudzas iespējas, kā īstenot savus ļaunos slepkavnieciskos nodomus. Bet, manuprāt, vislabāk un visefektīvāk pretiniekus novākt ir lavoties, jo pirmo reizi Far Cry piedāvā lieliskas lavīšanās iespējas, piemēram, varam mānīt pretiniekus metot akmeņus, paslēpties krūmos, izdarīt daudzas mānīgus gājienus, ja tevi pamana, vari aizbēgt, paslēpjoties kādā drošā vietā un atkal atgriezties. Lavīšanās iespēja Far Cry 3 padara pretinieku intelektu gudrāku un ne tik, atvainojos, stulbu kā Far Cry 2, kur, novācot kādu pretinieku, pārējie, kas atrodas 100 vai pat vairāk metrus tālāk, jau saprot, kas ir noticis un uzreiz šauj, pie tam tik precīzi, pat caur krūmiem un kokiem, ka pat varenākajam šāvējām atliek vien kā acis izbolīt. Far Cry 3 šoreiz tā nav un lavīties ir tiešām interesanti un satraucoši.

Spēles aizsegu izmantošana ir gludi un labi izstrādāta, kas ļaus ērti to izmantot un pārvietoties pa aizsegu malām, kā arī šaut aizsegu izmantošanas brīdī. Aizsegu izmantošana ir ļoti svarīga šajā spēlē, jo bez tā ātri vien Džeisons tiks sašauts un tālāk jau paši ziniet, kas ar viņu notiks. Džeisons ir atlētiska auguma vīrs, kas spēs ātri skriet un to ritmu noturēt mūžīgi. Viņš spēs pārlekt pāri šķēršļiem, kāpt kalnos, prasmīgi peldēt gan virs ūdens, gan zem ūdens. Ja Džeisons tiek stipri savainots, proti, ir nokritis no liela augstuma vai stipri sašauts, tad viņš spēs savainoto vietu, piemēram, roku iesist atpakaļ vai brūcē ar nazi izņemt lodi ārā un tā tālāk un tā joprojām. Tas liek nojaust, ka šis vīrs noteikti ir ieguvis medicīnas izglītību un kaut es tā varētu, kaut ko izgriezt un atkal izgriezt, izdarīt to gājienu 24 reizes un tad vēl skriet laimīgs un vesels. Spēles virtuālajā pasaulē būs dažāda veida transportlīdzekļi, kas salas izpēti padarīs interesantāku un to braukšanas process ir kļuvis vēl jautrāks, nekā Far Cry 2. Būs iespēja braukāt ar vieglajām un smagajām mašīnām, kā arī ar kvadracikliem. Pa ūdeni varēsim pārvietoties ar laivām un ūdens motocikliem. Pa gaisu varēsim lidot ar planieri un ne tikai!

fc-3-5

Pabeidzot spēles stāstu, varēsim arī daudzas citas lietas darīt, piemēram, pildot papildmisijas, izklaidēties – spēlējot pokeru vai citas interesantas aktivitātes. Ja patīk spēlēs vākt dažādus sīkumiņus, šajā gadījumā relikvijas, kas izmētātas pa visu salu, tad to varēsiet te darīt. Spēlē piedāvās daudzas interesantas lietas ārpus spēles kampaņas, kas ir tikai labi. Ieroču arsenāls ir pietiekami liels – pistoles, automāti, bises, RPG-7, liesmu metēji, loki un vēl, un vēl daudzi citi ieroči. Tos varēsiet iegūt krājot naudu – meklējot naudu lādēs vai pārmeklējot līķa drēbes. Tad dodoties uz tuvāko ieroču veikalu, varēsiet iegādāties savu noskatīto ieroci, pie reizes to papildināt ar visādiem uzlabojumiem un izvēlēties ieroča vizuālo izskatu pēc savas sirds patikas. Aktivizējot torņus, dažus ieročus iegūsiet par baltu velti. Spēles sākumā Džeisons nevarēs pārnesāt līdzi trīs vai četrus ieročus vienlaikus, bet tikai vienu un naudu varēsiet glabāt makā aptuveni 1000 dolāru, bet medījot noteiktus dzīvniekus vai vācot noteiktus augus, kurus apstrādājot (crafting), izmantojot savas amatnieka spējas, varēsiet iegūt ietilpīgāku maciņu un ieroču maksti, kas ļaus glabāt lielākas naudas summas un pārnēsāt vairākus ieročus vienlaicīgi. Spēlē ir daudz jauku lietu, kas lieliski papildina spēles procesu.

Lai kā arī to negribētos teikt, bet šai spēlei ir arī jāizceļ nepilnības. Manuprāt, spēles stāsts šķiet pārāk sarežģīts un nesaprotams, dažviet tas pieklibo. Protams, spēles procesā nācās redzēt arī kļūdas, piemēram, ar laivu atrados okeāna krastā, kad pēkšņi pamanīju, ka zivis peld nevis ūdenī, bet gan pa gaisu. Taču pat labākajās spēlēs var atrast kādas sīkas kļūdas.

fc-4-7

Kopsavilkumā varu teikt, ka spēle mani patīkami pārsteidza. Nebiju gaidījis tik lielisku, kvalitatīvu Far Cry spēli, jo iepriekšējajā daļā – Far Cry 2 pamatīgi vīlos, taču Far Cry 3 burtiski izdzēš sliktās atmiņas par tās priekšteci un liek nojaust, ka nākotnē nākamās Far Cry spēles kļūs tikai arvien kvalitatīvākas un aizraujošākas. Iesaku pilnīgi visiem, kuriem kaut cik patika Far Cry 2 un tiem, kuriem patīk atvērtās pasaules tipa spēles. Nenožēlosiet!

Raksta autors: Skhen

Informācija par spēli:

 • Izstrādātāji: Ubisoft Montreal
 • Izdevēji: Ubisoft
 • Žanri: Pirmās personas šaušanas, asa sižeta, piedzīvojuma
 • Platformas: PlayStation 3, Xbox 360, PC
 • Iznākšanas datums: 2012. gads, 30. novembris
 • Vecuma ierobežojums: +18

Konsoles.lv vērtējums:

Far Cry 3

9

Far Cry 3 piedāvā elpu aizraujošu piedzīvojumu spēli salā - paradīzē, kas sevī slēpj apbrīnojamas lietas un kurus vēlēsies izpētīt tuvāk.

9.0/10

Plusi

 • *Apburoša, intriģējoša, noslēpumaina sala
 • *Galvenā varoņa attīstība - padarot spēcīgāku, prasmīgāku
 • *Grūti paredzēt stāsta turpmāko norisi
 • *Apbrīnojama, reālistiska atmosfēra, kā arī iespēja veidot savas kartes, izmantojot map - editor
 • *Viena no vizuāli skaistākajām spēlēm uz konsolēm

Mīnusi

 • *Kooperatīvā režīma sliktā izstrāde

Author: Oskars Miķelsons

Bez mitas rakstu, domāju, organizēju, plānoju, montēju, kasu pauri, lai veidotu foršus darbus "Konsoles.lv". Mīļākais dzēriens, ko ieņemt ir kakao. Un, ja vēl pa rokai ir šokolādes cepumi - es gar zemi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *