Oskara (Skhen) 2016. gada spēles Top 4

gada-speles

Kasot savu aso, raupjo bārdu, es piepeši atskārtu, ka arī esmu šo to spēlējis 2016. gadā. Tādēļ man zuda interese par savu iepriekšējo izklaidējušo nodarbību, un liku savam prātam nedaudz piepūlēties, lai izveidotu savu spēļu topu no šī gada spēlētajām spēlēm, kas man visvairāk aizrāva un patika 2016. gadā. Tad nu lūk, tas ir šāds…

4. Mirror’s Edge Catalyst

mec

Bet ir viens izņēmums, un es nemelošu. Es neesmu spēlējis Mirror’s Edge Catalyst, bet šo spēli gaidīju ar nepacietību (joprojām gaidu). Pirmais Mirror’s Edge 2008. gadā aizsāka ko interesantu un oriģinālu, protams, tam ir savas nepilnības un tā tālāk, bet tā spēle mani pamatīgi aizrāva, lielākoties procesa un galvenās varones dēļ. Teiksim tā – es iemīlējos Feitā.

Kaut kur dziļākajā sirds stīgā, es zinu, ka Mirror’s Edge Catalyst ir spēle, kuru es gribētu spēlēt. Vienalga, cik tā ir laba vai slikta, bet, galvenais, ka Feitas tēls pastāv, un es ceru, ka man sanāks tuvākajā laikā šo spēli beidzot arī iemēģināt, jo tik ļoti vēlos vēlreiz iejusties atlētiskājā un skaistajā Feitas ādā, skriet, lēkāt pa mājas jumtiem un veikt dažādus parkūra kustības.

3. Firewatch

firewatch-4

Firewatch ir mans 2016. gada lielākais pārsteigums. Pirmām kārtām jau laikam tādēļ, ka pret indie spēlēm es biju visai skeptisks, skatoties uz tām ar greizu aci. Taču Firewatch mani apgaismoja, vēstot, ka tieši no neatkarīgajām spēļu izstrādātājiem var lielākoties sagaidīt interesantākos un neierastākos spēļu projektus, vienlaikus norādot, ka nav vajadzīgi milzīgi līdzekļi, lai izveidotu kaut ko unikālu.

Un Firewatch ir unikāls, un lielisks piemērs manis iepriekš sacītajam. Es spēli patiesi izbaudīju. Izgāju veseli 2 reizes. Tēli ir tik ticami un reāli, ka tie izveidojas mūsu iztēlē pat viņus neredzot. Dialogi un tā vokālā izpilde no aktieriem ir dabiskākie, ko manas ausis ir dzirdējušas. Firewatch ir neaizmirstams piedzīvojums, kuru tiešām iesaku ikvienam, kas vēlas izkāpt laukā no video spēļu rutīnas un gūt jaunas, svaigas dvesmas.

2. Battlefield 1

bf1-war

Nosauciet man, lūdzu, kādu šaušanas spēli, kas ir labāks par Battlefield 1? Es te nerunāju par to, kas ir kādam tuvāks kaut kādu subjekta dēļ, bet gan tieši uz acīm redzamo. Tādēļ nenoliegsim to, ka Battlefield 1 ir tomēr tehniski un grafiski iespaidīgākais FPS (first person shooter) šūteris, kur tieši tās daudzspēlētāja režīms staro vispēcīgāk, kas liek domāt, ka Battlefield franšīzes kroni šaušanas lauciņā vēl ilgi netiks nocelts.

Ir arī vērts piebilst, ka spēļu izstrādātāji Battlefield 1 izveidē ir auguši visos aspektos, lielākoties jau kampaņas lauciņā, kas mani patīkami iepriecināja. Bez tam viss ir darināts ar rūpēm, ka tik atliek cerēt, ka DICE vēl tikai pilnveidosies un attīstīsies arī turpmāk, neieejot pamatīgās stagnācijas sliedēs kā populārais grāvējs Call of Duty.

1. Uncharted 4: A Thief’s End

u4-neitans

Iespējams Uncharted 4: A Thief’s End nav ideāla spēle. Iespējams, Uncharted 4 nav tāda spēle, ko daži labi gaidīja. Iespējams bija ļaudis, kas pat vīlās. Bet viens ir skaidrs – Uncharted varoņi, kuriem mēs esam sekojuši teju 10 gadu garumā ir tik dziļi sirdī iemīļoti, ka nekas nevarētu noiet greizi, neskatoties pat uz to, ka projekta vadību parņēma citi vīri, aizstājot Eimiju Heningu (Amy Hennig) – franšīzes dvēseli. Lai nu kā, vienalga kādā piedzīvojumā šie varoņi dotos, kādi būtu to šķēršļi, mums tas jebkurā gadījumā rūpēs un mūs tas neatstās vienaldzīgus.

Man personīgi Uncharted 4 diemžēl neaizpildīja gaidas pilnībā, kaut kas šķietami pietrūka. Bet paskatoties uz to no citas puses – Uncharted 4: A Thief’s End noslēdz Neitena Dreika piedzīvojumus tā, kā tam vajadzēja noslēgties. Spēli es spēlēju ar smaidu un neviltotu prieku, brīžiem acīs kaut kas iekrita (labi, pieķērāt, nespēju savaldīt asaras). Turklāt mani pārņēma nostaļģija, ieraugot atkal Neitu un Salivana kopā. Skumji, taču šī ir visnotaļ pēdējā Uncharted spēle, kurā manīsim Neitena Dreiku – cilvēku, kuru mēs pazīstam kā azartiskāko piedzīvojuma un dārguma meklētāju.

Author: Oskars Miķelsons

Bez mitas rakstu, domāju, organizēju, plānoju, montēju, kasu pauri, lai veidotu foršus darbus "Konsoles.lv". Mīļākais dzēriens, ko ieņemt ir kakao. Un, ja vēl pa rokai ir šokolādes cepumi - es gar zemi.

3 thoughts on “Oskara (Skhen) 2016. gada spēles Top 4”

  1. Viss būtu ok, bet kā pie gada spēlēm var iekļūt spēle kura nav spēlēta, liekas jocīgi. Varēji taisīt vienkārši TOP3

  2. Tā kā tas ir manis veidots tops, kurā izpaužas mans viedoklis – es sev nepiedotu, ja savā šī gada topā neiekļautu vienu no manām mīļākajām franšīzēm, pat ja spēli neesmu spēlējis.

  3. Mirror’s Edge Catalyst kopumā laba spēle, krietni vieglāk spēlēt, jo domāta gan veterāniem, gan jaunpienācējiem. Grafiski skaista un dinamiska, atvērto pasaulē neierasti spēlēt, stāsts kopumā patika un vēl joprojām gribās uzspēlēt pa laikam, aizvadīts ap kādām 30 stundām.
    Firewatch neesmu gan vēl spēlējis, taču pateicoties labām atsauksmēm un tavam apskatam drīzumā gatavojos ievērtet. Battlefield 1 un Uncharted 4 bez šaubām ir gada ievērības spēles ar lielo burtu. Domāju konoles topā vinēs Uncharted 4, otrā vietā atstājot Battlefieldu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *