Manas domas: Kādēļ Red Dead Redemption 2 relīze tika pārcelta?

red dead red 2

Ubisoft aiz sajūsmas sasit kopā plaukstas, kamēr EA ierauga lielisku iespēju kā nopelnīt vairāk, jo viens no lielākajiem videospēļu industrijas grāvējiem iznāks tikai nākamgad, ļaujiet citiem spēļu izstrādātājiem mierīgi uzelpot. Bet kādēļ Rockstar Games mainīja savus plānus?…

Teikšu atklāti, šī nav pirmā un pēdējā reize, kad Rockstar Games ķircina savus fanus. Neaizmirsīsim Max Payne 3, kuru oriģināli bija paredzēts izdot 2009. gada beigās. Bet kā par brīnumu, to trīs gadu laikā pārcēla vairākkārt (šķita, ka tas ir kaut kāds joks), kad tam beidzot pienāca gals 2012. gadā.

To pašu var teikt par Grand Theft Auto V, kuru atklāja 2011. gadā ar diviem skaistiem ekrānšāviņiem, un beigu beigās ieraudzījām pirmo treileri. Treileris bija tik vērienīgs, ka pat mans kaimiņš ar kliedzošu balsi no savas mājas loga izmeta beņķi. Tad mēs ar viņu nepacietīgi gaidījām vēl divus gadus, lai spēle nonāktu mūsu rokās maijā, bet nē, spēļu izstrādātāji paziņoja, ka būs vēl jāpagaida četri mēneši. Velns parāvis!

Tā tas šķiet ir bijis ar visām Rockstar Games spēlēm, un Red Dead Redemption 2 nav izņēmums. Es negribu ticēt, ka spēle nav gatava, un ka viņiem ir vajadzīgs vēl laiks. Spēli noteikti brāļi Hauseri ir pārspēlējušies līdz vemšanai un tā tikai izmisīgi sauc pēc saviem faniem.

rdr 2

Tajā slēpjas kas cits, proti, stratēģija, mārketings, izcilais plāns un citas derīgas muļķības, kas bremzē projekta izdošanu. Spēļu izdevēji gluži vienkārši meklē īsto mirkli un iespēju, kad spēli izdot, respektīvi tad, kad  kabatās naudu var sabāzt visvairāk, nevis tad, kad fani to vēlētos.

Vai Rockstar Games tiešām izrādīja žēlsirdību pret pārējiem spēļu izstrādātājiem, lai tie varētu finansiāli veiksmīgi ap Ziemassvētkiem izdot savus garu darbus? Domāju, ka nē, jo pats Take – Two direktors Straus Zelniks (Straus Zelnick) ir apgalvojis, ka, ja spēle ir pietiekami laba, cilvēki šā vai tā to pirks, tādēļ spēlei Red Dead Redemption 2 nonākot veikala plauktos – nebūtu lielas nozīmes. Tomēr jebkurā gadījumā domāju, ka pie Red Dead Redemption 2 relīzes maiņas uz vēlēku laiku ir vainojams tikai un vienīgi Grand Theft Auto V.

Sasodīts! To taču spēlē vēl miljoniem cilvēku gan vienspēlētāja, gan daudzspēlētāja režīmā. Cilvēki joprojām izmanto šīs spēles mikromaksājumus un iegādājas virtuālo naudu, lai par to varētu GTA Online pasaulē ko nopirkt.

Iedomājieties tik, GTA V ir jau teju vai 4 gadus veca spēle, un tā pamanās vēl šobaltdien atrasties starp Top 10 pārdotākajām spēlēm – brīžiem ieņemot pat pirmo vietu! Tādēļ, kur jāsteidzas? Ja mēs pelnam vēl ar GTA V pietiekami, tad pagaidīsim, kad no apelsīna sula tiks pilnībā izspiesta.

Kapitāliskā iekārta, un nekas cits. Kad vispār sagaidīsim GTA VI? Kad pēdējo reizi Rockstar Games izdeva kādu spēli? Un kas būs ar pārējiem projektiem? Vienīgais, ko varu ieteikt, nepirkt vairāk GTA V, neatbalstīt mikromaksājuma attīstību, ja vēlamies no Rockstar Games sagaidīt kādu citu svaigu videospēli, piemēram, noslēpumaino Agent.

Lai nu kā Red Dead Redemption 2 nenoliedzami būs kvalitatīva spēle, par to nav šaubu, jo šim brūvētajam darbam budžets noteikti nav ierobežots. Tādēļ es gaidu ar ļoti lielu interesi. Bet kā allaž, Rockstar Games ir piesardzīgi un skopi, un liek nāvējoši gaidīt kaut ko vairāk.

Par spēli neko daudz nezinām, bet zinām, ka to ir plānots izdot 2018. gadā ap aprīli, maiju, jūniju, kur ap šo laiku posmu pirmā Red Dead Redemption daļa guva labus finansiālus panākumus (tādēļ tas neizbrīna). Taču jebkurā gadījumā saglabājiet skepsi un esiet gatavi arī nepatīkamākajam – kārtējai spēles iznākšanas datuma pārcelšanai.

Author: Oskars Miķelsons

Bez mitas rakstu, domāju, organizēju, plānoju, montēju, kasu pauri, lai veidotu foršus darbus "Konsoles.lv". Mīļākais dzēriens, ko ieņemt ir kakao. Un, ja vēl pa rokai ir šokolādes cepumi - es gar zemi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *