Latvijas populārākie spēļu izstrādātāji un spēles

dzimtes2

Latvija nav liela valsts, bet tas nenozīmē, ka Latvijā nav entuazistu pilnu cilvēku, kuru sapnis nebūtu videospēļu izstrādāšana. Tad nu lūk, šeit ir apkopoti Latvijas Top 10 populārākie spēļu izstrādātāji un to radītie projekti…

1. Izstrādātājs: Namida Diamond Factory Oy (Spēle: Playforia)

playforia

Playforia ir pati populārākā spēle draugiem.lv portālā, kuru ir spēlējuši pat 257,530 cilvēki.

Īsumā par spēli:

Playforia piedāvā spēlēt dažādas interesantas un pat vēl neredzētas Flash tipa spēles. Pievienojoties Playray, spēlētājs var izveidot savu unikālo virtuālo cilvēku pēc savas sirds patikas ar ko pēc tam var piedalīties pokerā, Bejeweled un citās azartspēlēs. Ja esi pietiekami veiksmīgs – savā kontā iegūsi monētas, kas ļaus Tavu tēlu padarīt unikālu un atšķirīgu no citiem spēlmaņiem.

Diemžēl Playforia aplikācija vairs nav pieejama, un spēļu izstrādātāji ir atstājuši arī ziņu: ‘Aplikācija ir slēgta kopš 10. jūnija. Paldies, ka bijāt kopā ar mums’!

2. Izstrādātājs: Next Level ( Spēle: Okeānija)

okeanija2

Šī ir pati populārākā Next Level radītā spēle, kur jau kopumā ir spēlējuši 244,331 spēlētāji.

Īsumā par spēli:

Spēlētājs ir nonācis uz vientuļas salas, un lai izdzīvotu, viņam nāksies salu izpētīt, veikt saimnieciskas darbības – cirst kokus, paplašināt laukus, pārstrādāt zemi, radīt plantācijas, lai varētu iegūt ēdienu un pabarot savus dzīvniekus. Spēlētāji arī tiešsaistē var palīdzēt saviem draugiem, piemēram, novākt ražu un tamlīdzīgi. Taču spēles galvenais mērķis ir kļūt par salas gubernatoru.

Spēle vēl joprojām ir draugiem.lv topa augšdaļā, kuru tiešsaistē spēlē visvairāk spēlētāju. Projekts tiek arī nepārtraukti atbalstīts no izstrādātāju puses.

3. Izstrādātājs: 101XP LTD (Spēle: Putnu pilsētiņa)

putnupilsetina

Putnu pilsētiņa ir 101XP LTD ir visveiksmīgāk radītā spēle popularitātes ziņā, kuru ir izmēģinājuši vairāk nekā 180,000 spēlētāji.

Īsumā par spēli:

Spēles uzdevums ir stratēģiski veidot putnu pilsētas tā, lai pasargātu putnus no niknajiem un izsalkušajiem kaķiem. Pilsēta var aiziet postā, ja netiek laicīgi un gudri veikti aizsardzības pasākumi.

Arī 101XP LTD šo projektu nolēma slēgt: ‘Cienījamie spēlētāji un spēlēt gribētāji, diemžēl, aplikācija ir SLĒGTA. Paldies, ka bijāt kopā ar mums’!

4. Izstrādātājs: 101XP LTD (Spēle: Avatarija)

avatarija2

Jāatzīmē, ka spēļu veidotāji  101XP LTD ir laiduši klajā vairākas spēles, kuras guvusi salīdzinoši augstu atzinību. Un viena no tām ir arī Avatarija, kuru ir lietojuši vairāk nekā 170,000 cilvēku.

Īsumā par spēli:

Avatarija piedāvā spēlētājiem iejusties cilvēku dzīvē, kuru Tu pats veido un radi. Vēlies tērzēt virtuāli ar saviem vecajiem draugiem vai iegūt jaunus? Apprecēties? Dejot naktsklubā? Pielaikot sev dažādus stilīgus apģērbus? Veidot savas mājas interjera dizainu? Citiem vārdiem sakot, Avatarija ir personas ‘dzīves’ reprezentācija virtuālajā vidē.

5. Izstrādātājs: Citrum (Spēle: Gāzi grīdā)

gazigrida

Citrum radīto spēli ir spēlējuši 109,303 spēlētāju. Taču projekts tika atbalstīts līdz 2014. gadam līdz to slēdza.

Īsumā par spēli:

Kā paši spēļu izstrādātāji šo spēli aprakstījuši: ‘Viskarstākās sacīkstes, eksotiskākās vietas un spraigs sižets – tikai spēlē “Gāzi grīdā”‘!.

Beigu beigās Citrum nāca ar paziņojumu: ‘Diemžēl spēle vairs netiek tehniski atbalstīta un nevaram atrisināt tehniskās specifikācijas problēmas, tāpēc “Gāzi grīdā” tiek slēgta. Bija prieks būt kopā ar jums!’

6. Izstrādātājs: Komunikācijas aģentūra (Spēle: Akvārijs)

akvarijs

Akvāriju ir izmēģinājuši vairāk nekā 100,000 intresentu, un tā savulaik bija viena no populārākajām draugiem.lv spēlēm.

Īsumā par spēli:

Spēles process notiek ūdenī, proti, akvārijā, kur spēlētājs akvārijas vidi var iekārtot kā vien sirds kāro. Ir iespējams izvēlēties savā akvārijā arī zivju sugas, bez tam tiem var dot dažnedažādus vārdus. Spēles pamatuzdevums ir rūpēties par saviem mīļumiem – zivīm, barot tos un tā tālāk.
 • Iespējams spēle atsāks darbību, balstoties pēc izstrādātāja Komunikācijas aģentūras paziņojuma: ‘Atvainojamies, Akvārijs uz brīdi nebūs pieejams. Tiek veikti Akvārija darbības uzlabošanas darbi.’
 • 7. Izstrādātājs: CDI (Spēle: Dārgumu mednieks)

dargumumednieks
Dārgumu mednieku ir izmēģinājuši 93,000 lietotāji, un spēle vēl joprojām ir aktuāla, kur CDI cītīgi informē savus spēlētājus ar spēles jauninājumiem.
 • Īsumā par spēli:
Dārgumu medniekā spēlētājam tiek dota karte, kurā ir atainota vairākas reālas pasaules vietas. Šajā kartē ir jāatrod dārgumi, un kā paši spēļu veidotāji apgalvo: ‘Spēle ir būvēta uz reālās pasaules kartes, kas spēlētājiem ļauj gan atsvaidzināt ģeogrāfijas zināšanas, gan arī uzzināt šo to jaunu par vēsturi un dažādu tautu kultūrām.’ 
 • 8. Izstrādātājs: Smart Soft (Spēle: Mana Dzīve)

manadzive
Mana dzīvi ir izstrādājuši Smartsoft kompānija. Manu dzīvi jau ir iemēģinājuši 92,000 cilvēku, kuru skaits aug. Spēle joprojām ir pieejama.
 • Īsumā par spēli:
Gluži kā Avatarijā, arī Manā Dzīvē spēlētājam ļauj iejusties cilvēku dzīvē virtuālajā atainojumā (dzīves simulācija). ‘Mana Dzīve ir dzīves simulācijas spēle, kurā tu vari izdzīvot savu otro dzīvi! Iekārto savu sapņu māju, ej uz darbu, dabū darbā paaugstinājumu, mācies universitātē, izklaidējies, dodies uz kafejnīcu un bāru, iepērcies, apciemo draugus, aprecies un dari lietas, ko tu dari arī savā reālajā dzīvē!’
 • 9. Izstrādātājs: Citrum (Spēle: Bērnudārzs)

bernudarzs
Citrum piedāvātā spēle Bērnudārzs arī ir guvis salīdzinoši augstu atpazīstamību, jo to ir spēlējuši gandrīz 91,000 lietotāju.
 • Īsumā par spēli:
Bērnudārzs spēlē uzdevums ir rūpēties par mazajiem bērniem, barot tos, auklēt, uzraudzīt un darīt citus pienākumus, kas pienākas bērnudārza auklītei.
 • Ja varam ticēt spēļu izstrādātājiem, tad šī spēle atgriezīsies: ‘Atvaino, šī aplikācija uz brīdi nav pieejama – tehniskas problēmas, kuras šobrīd risinām.  Mazliet uzgaidi – pavisam drīz viss atkal būs kārtībā. Paldies par sapratni…’

10. Izstrādātājs: Berjoza (Spēle: Spilvenu cīņas)

spilvenucinas

Berjozas gara darbu spēlētāju skaits sasniedzis 85,000 intresentus. Spēle ir šķietami pieejama, bet spēļu veidotāji draugiem.lv ‘Runā’ sadaļā klusē.
 • Īsumā par spēli:
Spēle liek ataust atmiņā bērnību, jo process, kā jau pats spēles nosaukums norāda – ir par aizraujošajām spilvenu cīņām. Spilvenu cīņās ir iespējams virtuāli sist draugus un kļūt par labāko cīnītāju.
 • Tās bija 10 populārākās latviešu spēles un to radītie autori. Protams, tas nav viss, jo draugiem.lv ‘Spēles’ sadaļā ir atrodamas kaudzu citu latviešu izstrādātu spēļu kā piemēram, Gardēžu ferma (Spēlētāju skaits: 84, 788), Zelta ferma (76, 733), Klondike (75,670), Brīvības cena (84,101), Mafija (89,867), Zvaigžņu pirāti (80,928), Sapņotājs (Mushroomers – 76, 167), Pilsēta (73,293), Akvāriju pasaule (70,650), Mana valsts (68,806), World of Zombies (65,721), Gaisa salas (63,399), 66.rajons (60,067) un tā tālāk un tā joprojām.
 • Autora piezīme:
Prieks, ka latvieši arī ir cītīgi spēļu radītāju, un arī, ka viņiem ir vieta, kur savus gara darbus publicēt. Nenoliegšu, ka tomēr gibētos redzēt kādu latviešu izstrādātu spēli, kas iznāktu uz PlayStation 4 vai Xbox One konsoles. Taču saprotu, ka šāda tipa projektam ir vajadzīgi miljoniem liels budžets, ja mēs skatāmies uz lielbudžeta (AAA) tipa spēlēm. Tas ir šķērslis. Jebkurā gadījumā pasapņot jau var, bet kas to lai zina, ja ne lielbudžeta, tad varbūt nākotnē kāda Indie spēle uz konsolēm tiks realizēta no latviešu rokām.
 • Avoti:

Visa informācija tika iegūta (un balstīta) no draugiem.lv spēles sadaļas.

Author: Oskars Miķelsons

Bez mitas rakstu, domāju, organizēju, plānoju, montēju, kasu pauri, lai veidotu foršus darbus "Konsoles.lv". Mīļākais dzēriens, ko ieņemt ir kakao. Un, ja vēl pa rokai ir šokolādes cepumi - es gar zemi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *