Šausmu spēles, kuras spēlēt Helovīna vakarā

resdientevil7

Tuvojoties bailīgākajai naktij uz Zemes – konsoles.lv foruma lietotāji sarosījās kopā, lai izteiktu savu viedokli, kādu spēli ir jāspēlē Tev Helovīna vakarā…

P.T (2014)

P.T.

P.T. biedējošais gabals vairs nav pieejams. Tas bija īss demo jeb tīzeris, radot mājienu par jaunu Silent Hill spēli, taču beigu beigās šo projektu diemžēl atcēla.

P.T. bija pirmās personas, psiholoģisks, šausmu spēles tīzeris, kuru izstrādāja spēļu izstrādātājs Hideo Kodžima (Hideo Kojima) kopā ar kinorežisoru Giljermo del Toro (Guillermo del Toro).

Spēlētājam nācās pārvietoties par diezgan šauriem, tumšiem un drūmiem koridoriem, kur ik mirkli ceļā var notikt negaidītu, šaušulīgu pilnu pavērsienu. Kā viens no konsoles.lv foruma lietotājiem atkars ir komentējis:

‘Pirmkārt jau grafika, šaurie koridori, gaismu raustīšanās, baisās skaņas un pašas spēles slimais stils. Gribētos full game release, bet zosāda pietika vien no demo versijas.’

Outlast (2013)

outlast

Outlast ir viena no bailīgākajām spēlēm, kura tiešām Tavus helovīnus padarītu ‘jaukus’. Apziņa, ka atrodies psihiātriskajā slimnīcā Kolorādo kalnos, apbruņojies tikai ar kameru un pret pretiniekiem neko nevar iesākt, kā tikai bēgt un slēpties – jau uzdzen pamatīgus šermuļus.

Outlast ir pirmās personas izdzīvošanas šausmu gabals, kuru izstrādāja Red Barrels studija, liekot atkal videospēļu industrijā izjust bezspēcīgumu un bailes, teju vai pieslapinot bikses. Šai sakarā ir kas sakāms arī atkaram:

‘Slimnīcā pie slimajiem un mutantiem? Sign me up! Moments kurš lika skudriņām pārskriet pāri ķermenim – nokrīt flashlight stāvu – divus zemāk un ir jāvelkas tam pakaļ pa pilnīgu tumsu. Paceļot to, sāku redzēt un visi mošķi turpat metra attālumā. Paldies izstrādātājiem, gandrīz vai bija jāiet mainīt apenes.’

Dead Space (2008)

deadspace

Ja Tava sirds ir izturējis Dead Space un Tu vēl lasi šo rakstu, tad acīmredzot norūdījums ir pamatīgs. Personīgi neesmu spēlējis šo spēli, taču dzirdējis dažnedažādus nostāstus par to, ka tā esot bailīgākā spēle, kāda jebkad izstrādāta, šaušalīga, ka elpa aizraujas, draugs zaudējis samaņu un ko tik vēl nē.

Dead Space ir zinātniskās fantastikas šausmu videospēle, kuru radīja EA Redwood Shores (tagad zināmi kā Visceral Games), kas spēlētāju atmiņā ir iespiedies šobaltdien.

‘Tika spēlēts pirms daudz gadiem kopā ar brāli un spēles sākumā kur tas mošķis ver vaļā lifta durvis bija patīkams. Paņēma uz izbrīnu un abi lielie spēlmaņi spiedzām kā mazas meitenes’, raksta atkars.

Savukārt Lukijs papildina:‘kosmosa stacija, mutanti, ko gan vēl vajag?’

Resident Evil (1996)

resdientevil1

Ja Tev vēl skapī mētājas PlayStation 1 konsole un Resident Evil 1 disks – tad nostaļģijas pēc uzspēlē vēlreiz šo zombija spēli, kas liks Tev atcerēties, kā tu salauzi savam beņķim kāju. Jā, Tu zini par ko es runāju.

Resident Evil ir pati pirmā Resident Evil spēle, kas iznāca 1996. gadā, un kuru gan izveidoja, gan izdeva Capcom.

Citējot Lukiju‘Atmosfēra, stāsts, viss reāli risinās mājā un ap to’ liek nojaust, cik šī spēle ir klaustrofobiska un cik atbaidoša ir māja, kurā risinās spriedzes pilnā darbība. Mī un žē, paldies dievam, ka augstāk redzamais zombijs man sapņos nav rādījies.

Silent Hill 2 (2001)

silenthill2

Silent Hill 2 2000. gadā uzskatīja par vienu no labākajām šausmu spēlēm spēļu industrijā, kā arī par lieliskāko šausmu spēli, kāda ir jebkad ir ieraudzījusi dienas gaismu, pasakoties tās stāstam, šausmu atmosfērai un dažādām tēmām, kas šajā spēlē tika apspriestas. Kā arī Lukijs forumā izteicies ‘Atmosfēra, top tier soundtreks, stāsts’.

Silent Hill 2 īstenoja Team Silent izstrādātāji, kuru izdeva Konami kompānija. Spēle guva ļoti labas un pozitīvas atsauksmes, tādēļ, ja neesi spēlējis šo spēli, un Tev ir iespēja – pārliecinies pats par tās kvalitāti un baiļu auru – zosāda garantēta!.

The Evil Within (2014)

theevilwithin

Ja kāds klauvē pie durvīm, tad Tu zini, ka Tevi sauc The Evil Within! Bailīga, atmosfēriska, murgaina, asiņaina ir šis šausmu gabals, kas naktī neļaus Tev aizmigt pēc piedzīvotā un redzētajiem briesmoņiem.

The Evil Within ir trešās personas šausmu spēle, kuru radīja Tango Gameworks, taču jāatzīmē, ka to vadīja Resident Evil veidotājs Shinji Mikami.

Foruma lietotājam trenerim atmiņā ir palicis spilgts moments ‘Īpaši Craftmans tools level, kur kādu brīdi bija pilnīga tumsa, asinis visapkārt un biedējoša mūzika’.

Dying Light (2015)

dying light

Dying Light ir interesanta ar to, ka mainoties dienas ciklam – mainās arī zombiji, kur naktīs slaistās sazin kādas radības un tieši tad spēlētājam ir visbīstāmāk parvietoties. Kā arī spēle apvieno zombiju slaktēšanu ar parkūras elementiem – skrienot pa mājas jumtiem, izpildot dažādas atlētiskas kustības.

Spēle ir atvērtās pasaules tipa, pirmās personas izdzīvošanas, šausmu, piedzīvojuma projekts, kuru izstrādāja Techland studija.

Un šeit ir atsauce uz manis iepriekšminēto bīstamo nakti ‘Dying light nakts ciklā, kad bija jāvairās no Volatile monstriem’ uzsvēršu vēlreiz trenera komentārā divus vārdus – Volatile monstrijā, ar tiem nudiem nevajadzētu saskrieties.

Silent Hills: Origins (2007)

silent hills origins

Nākamā Silent Hills spēle šajā sarakstā, kas liek secināt, ka foruma lietotāji ir iecienījuši šo franšīzi. Un arī nav brīnums kādēļ, jo Silent Hills spēles piedāvā to, ko spiedzēji vēlas – paātrinātu sirds darbību, trīcošas rokas, sviedru lāses uz pieres, izmisumu un bailes, kas pārņem tavu dzīvojamo istabu.

Silent Hills Origins sākotnēji iznāca uz kabatas konsoles PSP 2007. gadā, kuru autori ir Climax Studious. Gadu vēlāk šo spēli izlaida arī uz PlayStation 2.

Trenerim ir arī kas vienkāršs piebilstams par šo šaušalīgo produktu: ‘diezgan biedējoša spēle, kad caur spoguli pārslēdzies citā, tumsas pasaulē’.

‘Šausmu spēles, kuras spēlēt Helovīna vakarā 2017’ tapa sadarbībā ar foruma lietotājiem, kuri atsaucās un izteica savu viedokli, kā arī piebilda ar īsu komentāru par spēlēm, kurus uzspēlēt mēneša bailīgākajā naktī.

Protams, ka saraksts nav viennozīmīgs, un ja arī Tev ir drosmes caur savām lūpām dabūt laukā šausmu spēles nosaukumu, kuru vajadzētu mums visiem uzspēlēt Helovīna vakarā – atklāj to mums komentārā!

Zemāk ir pagājušo gadu saraksts:

Šausmu spēles, kuras spēlēt vēlā vakara stundā

 

*SNIEDZ ATBALSTU KONSOLES.LV*

Author: Oskars Miķelsons

Bez mitas rakstu, domāju, organizēju, plānoju, montēju, kasu pauri, lai veidotu foršus darbus "Konsoles.lv". Mīļākais dzēriens, ko ieņemt ir kakao. Un, ja vēl pa rokai ir šokolādes cepumi - es gar zemi.

2 thoughts on “Šausmu spēles, kuras spēlēt Helovīna vakarā”

  1. Tas, ka tikai 3 foruma biedri ir devuši savus horror spēļu topus, nozīmē, ka citi ir pārāk slinki, lai kaut ko rakstītu, atliek secināt.

  2. Treneri atvainojos, bet nepaspēju pievienot TOP 3 spēles ko spēlēt Helovīna vakarā:

    1. Resident evil 7, ar VR vispār reālistiskāk un labi ja 50 min var izturēt. Skatāmies kā meitenes spēlē RE7 https://www.youtube.com/watch?v=m7Va_ZM0h3U
    2. Alien Isolation, bailīgi pēkšņi sastapt svešo slēgtā kosmosa kuģa telpā un bez iespējām aizbēgt.
    3. Dying light Volte režīmā, spēlei veltīs speciāls Helovīnu pasākums.

    Personīgi Helovīna vakaram ir pietaupīts Evil Within 2.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *