Apskats: Arise: A Simple Story – viena no visu laiku skaistākajām spēlēm

Konsoles.lv

Neviena šī gada spēle manī neizraisīja asaras, kā to izdarīja Arise: A Simple Story. Tā ir ļoti emocionāla, aizskustinoša, un, visai iespējams, skaistākā spēle, kādu jebkad esmu spēlējis…

Jau pašā sākumā spēle mani ievilka, ka pieķēros vecajam vīram. Taču ātri vien sāku palikt vienaldzīgs, jo pirmie divi spēles līmeņi ir salīdzinoši vienkārši. Tie rada garlaicību. Lielākoties ir jāskrien un jālēkā. Piedevām emocijas šķita pārspīlētas un mākslīgas, ka tām nespēju noticēt.

Lielākais klupšanas akmens šajā spēlē – nav balanss starp emocijām.

Un tas arī ir lielākais klupšanas akmens šajā spēlē, jo nav balanss starp emocijām. Brīžiem jūtu piesātinājums ir par daudz. Taču, vietās, kur tās ir mazāk – tajā mirklī tiešām var tās baudīt.

Sākot ar trešo līmeni un turpmāk, emocijas izlīdzinās, stāsts kļūst skaidrāks un interesantāks, ka sāc just līdzi vecajam vīram. Tādēļ priecē, ka spēļu veidotāji ir padomājuši par galveno varoni, lai spēlētājs izjustu, ka tiešām vada vecu cilvēku. Proti, geimpleja laikā sirmais vīrs dažreiz kalnā kāp lēnām. Lecot lejā no augstuma, viņam vajadzēs nedaudz laika, lai atkal nostātos kājās. Vienu reizi veicais vīrs iztaisnoja muguru.

Konsoles.lv

Mani pārsteidza spēles kvalitāte. Nevienu gļuku nepiedzīvoju. Ļoti detalizēti ir atainota spēles pasaule, animācijas, mehānikas un vizuāli Arise: A Simple Story ir skaistums.

Bija līmeņi, kur man žoklis atkārās, jo spēlē ir vietas, kuri nudien ir skaisti, iespaidīgi un vēl neredzēti. Piemēram, peldošās puķes romantiskajās noskaņās. Tajā pašā laikā spēle izceļas ar mehāniku, kur tev ir jāmanipulē ar laiku un vidi. Respektīvi, lai pārverētu šķērsli, piemēram, upi, tev jāmaina laiks, lai iestājas ziema, līdz ar to ūdens līmenis mazinās. Taču, mainot laiku uz vasaru, ūdens līmenis pāaugstinās. Tāpat, ja klints brūk, tev laiks jāpagriež uz priekšu vai atpakaļ brīdī, kad klints bija vesels. Turklāt, laiku var ne tikai virzīt uz nākotni vai tagadni, bet arī to apstādināt. Tas man radīja vēl nebijušu izaicinājumu.

Konsoles.lv

Man šī spēle noteikti atmiņā paliks uz mūžu

Arise: A Simple Story nav izcila spēle. Tā nepiedāvā oriģinālu stāstu, bet jau zināmu klišeju. Bet tā ir unikāla ar to, ka spēlē esošās emocijas, veids, kā tiek pasniegts stāsts un ceļš, kam spēlētājs iet cauri, ir kas vienreizējs.

Vairākas reizes es apbrīnoju māksliniecisko pusi, jo spēle ir sasodīti burvīga. Man šī spēle noteikti atmiņā paliks uz mūžu gan ar teicamiem līmeņiem, gan ar mūziku, gan ar geimpleju, it sevišķi, ka tev ir jāmaina laiks un vides izkārtojums. Bet viss vairāk man tā atmiņā paliks ar stāstu. Stāstu, kas manās acīs radīja asaras.

Konsoles darbību atbalsta videospēļu internetveikals LoveGame.lv

->Sniedz atbalstu Konsoles.lv caur Patreon ~1.74 € mēn.<-

Arise: A Simple Story

9.2

Arise: A Simple Story ir ļoti emocionāla un skaista spēle. Tajā ir piedzīvojums un stāsts, ko ir vērts piedzīvot, par spīti, klišejām un brīžiem pārspīlētajām emocijām.

9.2/10

Plusi

  • Vizuāli skaista un iespaidīga
  • Stāsts, kas saviļņo
  • Dažreiz geimplejs ir aizraujošs, kad jāmanipulē ar laiku un vidi

Mīnusi

  • Emocijas var nogurdināt, jo tās mēdz būt par daudz

Author: Oskars Miķelsons

Bez mitas rakstu, domāju, organizēju, plānoju, montēju, kasu pauri, lai veidotu foršus darbus "Konsoles.lv". Mīļākais dzēriens, ko ieņemt ir kakao. Un, ja vēl pa rokai ir šokolādes cepumi - es gar zemi.

3 thoughts on “Apskats: Arise: A Simple Story – viena no visu laiku skaistākajām spēlēm”

  1. Es laikam dziivoju mezhaa jo par sho speeli pirmo reizi uzzinu tikai no shii apskata.Par pashu speeli runaajot varu teikt ka no shii raksta baigaa interese to uzspeeleet neradaas bet nesaku nekad.

  2. Es no laukiem 😁, bet šo spēli ieraudzīju PlayStation State of Play. Asociējās ar Old Man’s Journey, tādēļ mani uzrunāja.

    Sākumā spēlē vīlos, bet vēlāk iepatikās, aizrāva, un spēlēšanas laikā sariesās asaras 😢.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *