Kādu nākamās paaudzes konsoli izvēlēties, ar diskdzini vai bez?

Konsoles.lv

Jaunās konsoles tuvojas. Jau drīz ar maku dosimies uz veikalu un iegādāsimies PlayStation 5 vai Xbox Series X. Taču, var radīties apmulsums, jo būs divas konsoles versijas, viena ar videospēļu disku atbalstu, bet otra bez…

Šī ir pirmā reize, ka PlayStation konsole iznāks bez diskdziņa. Microsoft šādu soli spēra jau ar Xbox One S All-digital versiju 2019. gadā. Bet, lai arī tagad vēl mēdzam iet uz veikalu pirkt spēļu diskus, iespējams, tas varētu krasi mainīties. Konsoles.lv foruma lietotājs Skhen atzīmē, ka “ceļš līdz veikalam, lai dabūtu sev vēlamo spēli piemīt kaut kas, kas visu to procesu padaru interesantāku. Satikt pārdevēju. Vienādus domājošos.”

Arī esrolix piekrīt, ka konsole ar diskdzini būtu labākais variants. “Digitālais ir digitālais, bet fiziskā kopija ir krietni labāka, tu vari paņemt to rokā, atplēst plēvīti, apskatīties… tā ir burvīga sajūta.”

Daži izvēlēsies konsoli ar diskdzini, jo tādējādi nopirktos spēļu diskus var iemainīt pret citām spēlēm vai arī pārdot. Piemēram, Eking iegādāsies konsoli ar diskdzini, jo “no kāda laba drauga var aizņemties disku uz laiku.” Tāpat arī atkars mēdz aizņemties no draugiem spēles vai tās pārdot.

Taču citi dos priekšroku konsolēm bez diskdziņa. Viens no iemesliem ir, ka nevēlas lieki krāt diskus, kas aizņem rūmes. “Nekad neesmu krājis tās disku kaudzes un nekrāšu arī. Esmu tikai par digitālo,” saka Omogroso.

Otrs iemesls ir apgrūtinājums, jo disks ir jamēklē. Jāliek konsolē. Jāuzmanās, lai tas nesaskrāpējas. “Slinkums mainīt diskus, un kaitina tā disku padarīšana. Bet digitāli forši, nospied pogu un spēlē,” stāsta ziecha.

Ja tev patīk diski, taustīt, čamdīt, kolekcionēt tos, mainīt spēles ar draugiem vai tos pārdot, tad konsole ar diskdzini varētu būt tavs risinājums. Taču, ja tev nav kur likt diskus, tās aizņem lieku vietas, ir slinkums ar tām ņemties, tad noteikti konsole bez diskdziņa varētu atrisināt tavu problēmu.

Pilnu diskusiju lasi Konsoles forumā.

Esmu arī Patreon. Uzmet aci :).


Konsoles darbību atbalsta videospēļu internetveikals LoveGame.lv

Author: Oskars Miķelsons

Bez mitas rakstu, domāju, organizēju, plānoju, montēju, kasu pauri, lai veidotu foršus darbus "Konsoles.lv". Mīļākais dzēriens, ko ieņemt ir kakao. Un, ja vēl pa rokai ir šokolādes cepumi - es gar zemi.

5 thoughts on “Kādu nākamās paaudzes konsoli izvēlēties, ar diskdzini vai bez?”

 1. CD neizmantoju, bet konsoli obligāti ar diskdzini. Mazums, kādos apstākļos var noderēt. Tagad ekanomēt ap 100€ un vēlāk to negribās nožēlot.
  Mazums, varbūt vēlāk iznāks arī kāda “PRO” versijā un esošo konsoli ar diskdzini būs vieglāk pārdot.

  1. Andri, tev visas videospēles ir digitālas?
   Ja par sevi, lielākoties man ir diski, kas stāv uz rakstāmgalda. Taču pēdējā laikā sanāk spēles dabūt digitāli, kaut gan pats ļoti vēlos fiziskās kopijas.

   Nākamās paaudzes konsoli noteikti iegādāšos ar diskdzini. Tomēr, kad rokā disks un liek to konsolē ir tā sajūta, “jā, man ir videospēle”. Varu to rādīt draugiem, pacilāt rokā – varbūt pat muskuļus uztrennēs 😀 😀 .

    1. Pieci gadi? Tas ir diezgan ilgs laiks. Un domāju, ka paies vēl pieci gadi, un tikai retie izmantos diskus. Pieļauju, ka jaunā paaudze kā pusaudži par tādām lietām ir aizmirsuši 😀 . Tā vietā visu pērk digitāli.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *