Manas domas: vai NVIDIA “gardi smejas” par PlayStation 5 un Xbox Series X?

Konsoles.lv

NVIDIA geimerus iepazīstina ar RTX 3090 video karti, kas spēlētājiem nodrošinās 8K spēlēšanu, kamēr PlayStation 5 un Xbox Series X tikai 4K…

Tā nākas domāt, ka PC cienītāji, vēderu turēdami un kakao dzerdami, smejas par konsolistiem. Un jāatzīst, ka ir pamats, jo NVIDIA tiešām ir uzbūris spēcīgu vīziju, kā videospēles izskatīsies tuvākajā nākotnē. Zemāk ir video, kas demonstrē RTX 3090 video kartes iespējas kopā ar staru izsekošanas (ray tracing) tehnoloģiju:

Mans kaimiņš Pēteris aiz sajūsmas biksēm saplēsa kājstarpi, kad viņš strauji piecēlās. Viņš nespēj noticēt, ka redzētais var būt videospēle. Un es arī. Ļoti fotoreālistiska grafika ar dabisku un vienreizēju apgaismojumu. Domāju, ka šādu vizuālu atainojumu videospēlēm redzēsim tikai tālā nākotnē, bet, kā izrādās, to jau spēj atainot RTX 3090 video karte.

Savādi, pavisam drīz iznāks jaunās konsoles, bet pat nezinu, vai tās redzu tik pat spēcīgi kā pirms NVIDIA Marbles at Night demonstrācijas. Šķiet, ka NVIDIA spožo skatuvi ir paņēmusi savās rokās, kur geimeriem var piedāvāt vislabāko spēlēšanas pieredzi. Tika demonstrēts Cyberpunk 2077 – krāsas un gaismas gluži vai apžilbina. Vai konsoles spēs ko līdzīgu piedāvāt?

Tie ir tikai cipari. Tas, ka vairāk, nenozīmē, ka ir labāks

Noteikti, ka NVIDIA jaunās video kartes ir jaudīgākas par PlayStation 5 un Xbox Series X. Tikai rodas jautājums, cik daudz videospēles spēs piedāvāt RTX 3090 potenciālu? Nav noslēpums, ka lielākoties videospēles izstrādā uz konsolēm, un pēc tam to optimizē uz datoriem.

Kaut arī iespaidīgais NVIDIA RTX 3090, kas maksās virs 1000 EUR, atbalstīs 8K, HDR, 360hz (attēla atjaunošanās frekvence) ir jāsaprot, ka tie ir tikai cipari. Tas, ka vairāk, nenozīmē, ka ir labāks. Jāņem vērā vairāki citi aspekti, un kā tehnoloģijas viens ar otru mijiedarbojas, lai nodrošinātu stabilu veiktspēju.

Piemēram, nezinu nevienu videospēli, kas būtu tik pedantiski izstrādāta gan grafikas, gan tehnikas, gan naratīvas ziņā kā The Last of Us Part II. Uz datoriem (pat ar visu jaudu) tik kvalitatīvu videospēli neesmu redzējis. Paši PC geimeri pārsteigti saka “kas par grafiku!”. Bez tam tas viss atainots uz konsoles.

Par jaudu starp šīm tehnoloģijām varēsim pārliecināties tikai reālā darbībā

Līdz ar to, pāragri spriest, cik jaunās NVIDIA kartes ir labākas par konsolēm, jo gan PlayStation 5, gan Xbox Series X izmanto AMD RDNA 2 grafiskos procesorus – pavisam cita arhitektūra. Piedevām AMD kompānija tikai vēl atklās savas jaunās video kartes. Un par jaudu starp šīm tehnoloģijām varēsim pārliecināties tikai reālā darbībā nevis kā patlaban viss atainots mārketinga nolūkiem.


Konsoles darbību atbalsta videospēļu internetveikals LoveGame.lv

Author: Oskars Miķelsons

Bez mitas rakstu, domāju, organizēju, plānoju, montēju, kasu pauri, lai veidotu foršus darbus "Konsoles.lv". Mīļākais dzēriens, ko ieņemt ir kakao. Un, ja vēl pa rokai ir šokolādes cepumi - es gar zemi.

6 thoughts on “Manas domas: vai NVIDIA “gardi smejas” par PlayStation 5 un Xbox Series X?”

  1. – lielākoties videospēles izstrādā uz konsolēm, un pēc tam to optimizē uz datoriem.
    – NVIDIA RTX 3090 atbalstīs 8K, HDR, 360hz.
    – nezinu nevienu videospēli, kas būtu tik pedantiski izstrādāta gan grafikas, gan tehnikas, gan naratīvas ziņā kā The Last of Us Part II. Uz datoriem (pat ar visu jaudu) tik kvalitatīvu videospēli neesmu redzējis.

    Ar šiem apgalvojumiem tu kārtējo reizi pierādi, ka tavas zināšanas video spēļu jomā ir tuvas 0. Pamēģini kaut reizi veikt izpēti, pirms izlem ko tādu piedāvāt plašākai publikai.

  2. Kruts jau tas demo video, bet kads te vispar sakars ar konsolem, salidzinaaji pliku videokarti kura maksas 1k ar konsoli kas bus ap 500-600 ?

  3. PC vienmēr būs pārāks par konsolēm, it īpaši grafikas ziņā, taču te ir jāsaprot, ka runa tomēr ir par videokarti, kas ir vismaz 2 konsoļu cenā un noveco daudz straujāk kā konsole.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *