Apskats: PlayStation 5 un DualSense – līdz spožai skatuvei vēl tāls ceļš ejams

Konsoles.lv

PlayStation 5 un DualSense kontrolieris rada lielisku pirmo iespaidu. Šķiet, ka atrodos kosmosā ar jaudīgākajām tehnoloģijām. Taču tad, kad nolaidos uz zemes, saprotu, ka viss nav tik skaisti, kā likās…

Kad saņēmu PlayStation 5, es grasījos dejot tango. Bet jaunā Sony konsole aizķēra pietiekami, ka par dejošanu aizmirsu, jo Astro’s Playroom mani nogāza no kātiem. Būšu godīgs, man spēle nepatīk, liekas pārlieku bērnišķīga, taču DualSense pults tajā staro. Nekad savās rokās neesmu tik dziļi izjutis videospēli. Kaut arī vibrācijas ir līdzīgas kā iepriekšējos DualShock kontrolieros, DualSense tās ir jūtamākas.

Adaptīvās L2 un R2 pogas ļauj izjust pretestību, un tās veido kolosālas sajūtas

Adaptīvās L2 un R2 pogas mani saista visvairāk, jo pirkstos izjust pretestību ir vienkārši burvīgi. Tiešām rokās jūtu, ka novelku loku, ka rāpoju pa sienu, ka atrodos virs ventilatora, kur pults izdvešs vēja skaņas. Jūtu un dzirdu, kā lietus atsitas pret lietussargu.

Pēc Astro’s Playroom spēlēšanas, DualSense uzskatīju par “dievu”, turpretī videospēlē Spider-Man: Miles Morales dievišķais kontrolieris kļuva bālāks. Kur pazuda foršie efekti? Adaptīvās pogas? Spēcīgās vibrācijas, kas mani pat nobiedēja? Tās vienkārši nav.

Konsoles.lv

Manās acīs šī ir skaistākā PlayStation konsole.

PlayStation 5 konsole ir “zvērs”. Tā ir salīdzinoši smaga un liela aparatūra, kas man sagādāja grūtības, lai es atrastu vietu, kur to nolikt. Tiesa, dienām ritot, konsole izmērā vairs nešķiet ievērojama, bet skats gan ir vizuāli patīkams.

Viss, ko daru PlayStation 5, notiek ātri. Interfeisā izvēlos spēli, uz tā nospiežu pogu, paiet aptuveni piecas sekundes un esmu spēlē. Spiežu “turpināt” (continue) videospēli, divas sekundes, un esmu jau ierauts procesā. Tāpat arī lietotāja saskarne darbojas gludi un neesmu manījis, ka tā aizkavētos.

Kaut arī nākamā PlayStation konsole ir jaudīga un ātra, man divas reizes uzkārās Spider-Man: Miles Morales. Vienu reizi spēles laikā, otru reizi dodoties uz izvēlni “home”. Neko nevaru darīt, kā vien atgriezties vadības centrā un slēgt spēles aplikāciju, lai atkal varētu rambāt. Godīgi sakot, neatminos, kad pēdējo reizi ar PlayStation 4 būtu līdzīgi gadījies.

Ja tikko sāki lietot PlayStation 5 sistēmu, silti jo silti iesaku apskatīt iestatījumus un tos mainīt tā, lai beigu beigās tevi konsole nesadusmo

Super, ka uzņemt bildes un video spēlēšanas laikā ir ļoti ērti, ātri un viegli. Var ierakstīt 4K video un straumēt 1080p izšķirtspējā. Nav jāiziet ārā no spēles, lai montētu iemūžināto notikumu. Taču bēdīgi, ka konsole kā standarta režīmu video ir izvēlējies WebM nevis piemērotāku MP4 formātu.

Konsoles.lv

Tā rezultātā man radās sāpes astes kaulā. Sāpes noveda tiktāl, ciktāl sniedzas iecietības robeža, jo WebM man rada sarežģītības montēšanas programmā. Tādēļ, ja tikko sāki lietot PlayStation 5, silti jo silti iesaku vispirms visu izpētīt un mainīt iestatījumus tā, lai netrāpītos līdzīgi pārsteigumi.

Salīdzinot ar PlayStation 4 un PlayStation 5, tad jaunākais Sony veikums ir krietni klusāks. Ventilators šķietami labi strādā un neveido iespaidu, ka konsole uzskarstu un slodze tai būtu par grūtu. Tomēr tai piemīt specifiska skaņa, ko nav iespējams ignorēt. Tā dažreiz džinkst ausīs. Tā mainās, kad izmanto interfeisu, kad spēlē videospēles. Un tā ir lieta, kas man ne sevišķi priecē.

PlayStation 5 nav sapņu piepildījums

Esmu ar PlayStation 5 pavadījis vairāk kā divas nedēļas, un atzīšu, ka tas nav sapņu piepildījums. Jā, tā vizuāli ir iespaidīga. Jā, jauda ir uzslavas vērta, kas ļauj spēlēm strādāt ar 4K, HDR un Ray Tracing. Jā, tehnika ir ātra un klusa. Jā, DualSense ir inovatīvs pults. Nē, jo sākumā tas viss ir kā apmāns, un tikai vēlāk, kad sajūsma ir mitējusies, sāku redzēt, ka gan PlayStation 5, gan DualSense nav brīnums. Tas pats, ko esmu piedzīvojis pēdējos septiņus gadus, bet ar lielāku potenciālu. Un tas rada jautājumus, vai Sony medijos izteiktais “future of gaming” kļūs par “nākotni videospēlēs”, vai 120Hz, 8K kļūs par realitāti, un vai konsolei izdosies veikt ceļu līdz spožai skatuvei, rādīs tikai laiks.


Lielu paldies par PlayStation 5 saku PlayStation Latvija un Ogilvy

Konsoles darbību atbalsta videospēļu internetveikals LoveGame.lv

PlayStation 5

9

PlayStation 5 ir ātra un jaudīga konsole. Tā atbalsta 4K, HDR un Ray Tracing. Tieši Ray Tracing ir tas, kas rada nākamās paaudzes videospēļu sajūtas. Bez tā, spēle kļūst ļoti līdzīga PlayStation 4 atainojumam. Taču DualSense PlayStation 5 konsoli padara iespaidīgāku - kontrolieris ar milzīgām iespējām, kur videospēļu veidotāji varēs likt lietā savu iztēli un idejas, lai pārsteigtu spēlētājus.

9.0/10

Author: Oskars Miķelsons

Bez mitas rakstu, domāju, organizēju, plānoju, montēju, kasu pauri, lai veidotu foršus darbus "Konsoles.lv". Mīļākais dzēriens, ko ieņemt ir kakao. Un, ja vēl pa rokai ir šokolādes cepumi - es gar zemi.

13 thoughts on “Apskats: PlayStation 5 un DualSense – līdz spožai skatuvei vēl tāls ceļš ejams”

  1. Te nu bija “next-gen” konsole.😜😜😜Kur nu veel par shaa briizha latvijas veikalu uzskruuveetajaam cenaam.Nee paldies bet man pietiek ar manu Xbox One S.

  2. Paldies, Oskar, šoreiz tiešām var redzēt, ka esi piestrādājis pie apskata. Ceru, ka šis būs nevis izņēmums, bet turpmākā tendence.

  3. Paldies pat apskatu, varēja būt vairāk un smalkāk, bet viss labi!
    Izskatās, ka tevi pievīla pārlieku lielās ekspektācijas. Man tādu nav un neko lielu no PS5 negaidu, tāpēc esmu šoreiz imūns. 😀
    Ps4 Pro man regulāri uzmet error.

  4. Heī, paldies visiem par komentāriem! Patīkami saņemt pozitīvas atsauksmes 🙂 . Ļoti centos un cītīgi strādāju pie apskata. Tiesa, ka ne visi apskati būs vienādi – citiem ies pie sirds, citiem nē. Citreiz apskats šķiet švakāks, citreiz labāks. Tas ir atkarīgs no spēles un produkta, ko apskatu. Taču visu, ko esmu darījis Konsolēs, esmu darījis ar lielākajām rūpēm. Turpmāk arī centīšos pilnveidoties un veidot arvien labākus, kvalitatīvākus materiālus.

    Lielā krūze ar kakao piepildīta 😀 . Priekā!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *