Manas domas: Microsoft vēlas DualSense kontrolieri

DualSense pults

Sony ir pacentušies un padomājuši uz priekšu, kā spēlētājs videospēli var izjust vairāk, kamēr Microsoft šķietami paslinkoja un piedāvā kontrolieri bez lielām izmaiņām. Taču vēlāk Microsoft aptaujā savus Xbox lietotājus, vai viņi vēlas DualSense līdzīgas funkcijas…

Gan PlayStation 5, gan Xbox Series X|S cilvēki izpērk ātri, tādēļ būs interesanti vērot, kā abas konsoles pārdosies. Tā vien šķiet, ka Microsoft jūt, ka Sony ar DualSense pultīm vairāk apbur spēlētājus nekā pašas aparatūras.

Jā, daži nepareizi izdarīti lēmumi 2013. gadā ar Xbox One – vairāk koncentrējās kā uz multimedija izklaides centru, aizmirstot pašu svarīgāko, geimerus. Taču pēdējie soļi no Xbox bosa Fila Spensera puses maina spēles kārtību, kas cīņu starp PlayStation 5 un Xbox Series X|S padara ļoti līdzīgu.

Microsoft ir izmisuši vai arī traki gudri

Kamēr Sony lielās ar PlayStation eksluzīvajām spēlēm, tikmēr Microsoft izmisīgi cenšas dabūt laika ekskluzivitātes (Stalker 2) un pērk spēļu studijas (Bethesda). Sadarbībā ar Bethesda brūvē ko sasodīti labu un ekskluzīvu jaunu Indiana Jones spēli priekš Xbox Series aparatūrām un PC. Microsoft pat sadarbojas ar Disney.

Xbox kompānija ir kļuvusi spēcīgāka. Naudas ir ieguldītas miljardos. F. Spensers cilvēkiem atklāti saka “ar mums maz joki”. Viņi ir gatavi kļūt par līderiem videospēļu industrijā. Tādēļ pieņem radikālus lēmumus, domā neierastāk un skrien uz priekšu. The Medium, kas mani ļoti ieinteresē ir pieejams tikai uz Xbox Series X|S un datoriem. Par PlayStation 5 nekādu ziņu.

Iespēja piedāvāt ko vēl labāku un neierastāku par DualSense

Tagad attapušies, ka kontrolierim vērsuši mazāk uzmanības, vēlas to mainīt, lai nepieļautu, ka Sony gūst virsroku. Viņiem ir iespēja izdomāt ko labāku un nezināmu spēlētājiem. Iespējams ir sācies jauns karš – “kontroliera karš” ne tikai, ko tautā bieži dzirdam “konsoļu karš”.

Protams, aptaujas rezultāti Microsoft dos lielāk skaidrību, ko vēlas cilvēki un kāda ir interese. Bet esmu pārliecināts, ka adaptīvās pogas un iespējams kas jauns varētu sagaidīt Xbox Series X|S nākamās versijas kontrolieros, lai konkurētu ar DualSense.


Konsoles darbību atbalsta videospēļu internetveikals LoveGame.lv

Author: Oskars Miķelsons

Bez mitas rakstu, domāju, organizēju, plānoju, montēju, kasu pauri, lai veidotu foršus darbus "Konsoles.lv". Mīļākais dzēriens, ko ieņemt ir kakao. Un, ja vēl pa rokai ir šokolādes cepumi - es gar zemi.

8 thoughts on “Manas domas: Microsoft vēlas DualSense kontrolieri”

 1. Ar tiem dualsense kontrolieriem ir tāpat kā ar jaunām mašīnām,jo vairāk piebāstas ar visādiem sūdiem(elektroniku,dačikiem u.c.),jo biežāk kaut kas “nobirst”!Cik nav dzirdēts par PS5 kontrolieriem,jūk ārā viens pēc otra!Xbox kontrolieri jau tagad neizceļas ar īpaši labu kvalitāti(pašam ir xbox,zinu,ko runāju!),tad bailes iedomāties,kas būs,ja šie izlaidīs DualSense…..

  1. Nezinu ko Tu zini, esmu spēlējis gan ar 360 kontrolieri, ar xbox one un xbox one elite 1, visi šie kontrolieri kalpojuši ilgi un nav bijušas nekādas kvalitātes problēmas, xboxam vienmēr ir bijuši tieši vieni no labākajiem ja pat ne labākie kontrolieri.

   Iespējams Tev nav paveicies vai arī esi kādā veidā saistīts ar sava kontroliera slikto kvalitāti.

 2. Dualsense ir fantastisks kontrolieris, bet mani uztrauc ka tik Sony neieberžas tā pat kā Nintendo. Kopš parādījās runas par adaptīvajiem trigeriem visu laiku galvā grozās doma – cik izturīgi tie būs? Manējais pagaidām kalpo labi, bet neesmu arī spēlējis ļoti daudz spēles, kas aktīvi izmanto trigerus.

  1. Es arī par to iedomājos pirmajās reizēs sajūtot trigeru efektu. Pretestība tik iespaidīga, ka mehānisms šķietami darbojas ar lielu slodzi, kas ilgtermiņā nozīmē mazu resursu. Laiks rādīs. Arī es nekapāju tik daudz, lai par to baigi iespringtu, ja gadu/divus noiet, tad ciešami.

 3. Es nekad uz kontrolieru neesmu skatījies, uz mantu, kura būs ilgspelejōša. Aktīvi spēlejot, ka ne to koptu, bet tas nobružajas, arī parastas pogas paliek mīkstakas – tas ir tikai kā izejmaterials.
  Ja dualsense tehniski nokalpos gadu, tas būs labi, lai atkal nopirktu jaunu un turpinat spelet ar svaigu kontrolieri, stingram pogam.
  Ta cena nav tik darga, lai gadā reizi to nenomainīt – pa lielam nedaudz dargak, ka viena AAA spele.
  Vispar neredzu stresu, kas ar to notiks ilgtermiņa. Vienīgās manas bazas ir par balto krasu, rokas svīst, tas atstaj vizualas pedas uz kontroliera, kas nav estetiski smuki.
  Uzskatu, ka tā ideja ar tiem mikro simboliem un balto krasu, tas ir vienīgais, kas nebija laba ideja.

  1. Andri, man nācās mainīt DualShock 3 pultis tāpāt kā PlayStation 3 konsoles, kas šķietami sabruka viens pēc otra, lielākoties saucamais “Yellow Light of Death” dēļ.

   Ar PlayStation 4 situācija pilnīgi citādāka. DualShock 4 nenācās vispār mainīt un vēl joprojām labi kalpo pēc 5 gadu spēlēšanas, tāpat arī konsole.

   Kā būs ar PlayStation 5? Kā DAFUQ teica, laiks rādīs. Bet par to balto krāsu gan esmu priecīgs, jo Sony beidzot pamēģināju ko citu, melnais tonis jau sāka apnikt. Un jā, baltā krāsa ātri novārtas. Bieži nākas tīrīt konsoli, un vēl jo vairāk DualSense, kurā veidojas traipi.

  2. Man ir 14 gadus vecs Xbox 360 kontrolieris, kas regulāri tiek izmantots uz PC. Mans Xbox One kontrolieris kam nupat apritēs 6. gads arī ir lieliskā darba kārtībā. 1. gada “dzīvotspēja” nav pieņemama. Iekārtai ir jāspēj izvilkt vismaz garantijas periods un vēl nedaudz.

 4. @Guest Laikam jau tev taisnība, jo sarežģītāka tehnika, jo lielākas problēmas, vismaz man tā viens cilvēks teica.

  @Intar, varu piekrist. DualSense patlaban ir viens no labākajiem kontrolierim, kādu esmu rokās turējis. Ne jau tikai kā adaptīvās pogas, skaņas un vibrācijas, bet arī veids, kā tas ērti ieguļas rokās.

  Patlaban arī nav problēmu, vienīgi pirms kāda laikā pogas sāka “dziedāt”, proti, izdveš dīvainas spiedzošas skaņas. Par laimi, pēdējā laikā to neesmu novērojis.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *