Kādas spēles spēlēt dienā, kādas vakarā?

Videospēles Latvija

Kļūstot vecākam, esmu pamanījis, ka mani kauli vairāk čīkst un mugura, dibens, kakls sāp, ja sēžu uz dīvāna un spēlēju ilgāk par divām stundām no vietas. Dažas videospēles spēlēt dienā ir vieglāk, dažas vakarā…

Red Dead Redemption II nav iespējams spēlēt dienas otrajā pusē. Kad es iesāku spēlēt, es zinu, ka, jājot ar zirgu līdz kādai vietai, man pa ceļam trāpīsies vai nu bandīti, vai kāds nejaušs gadījums, vai ko interesantu un skaistu ieraudzīšu. Piemēram, baltu puķi, kas novērsīs manas domas no tā, ko patiesībā gribēju darīt.

Pēc plkst. 21.00 kļūstu stīvs un miegains

Spēlē ļoti jāiedziļinās un ir pielīdzināma realitātei, ka patiesi esmu tajā pasaulē. Laiks rit gluži tāpat kā pie mana mīkstā dīvāna. Ja spēlēju vakarā ap plkst. 18.00, tad vēl ir labi. Bet, ja pēc plkst. 21.00, nav labi. Nāk miegs, acis grib aizvērt plakstiņus, biežāk kājas jāiztaisno. Es vairs nespēju videospēli baudīt, bet gan sevi mocu palikt nomodā.

Turpretī, ja es spēlēju ko vieglāku, kur man nav jāsakopo spēki, lai uztvertu vēstījumu, tad man vakarā labpatīkas spēlēt Call of Duty: Warzone. Jā, ir spriedze, brīžiem uztraukums, taču process notiek ātri, varu skraidīt kā muļķis, šaut un meklēt resursus. Spēle neprasa ieņemt tādu psiholoģisku stāvokli kā Red Dead Redemption II, kur apzinies, ka būs jāatvelta un jāiegulda stundām laika. Call of Duty: Warzone ar vienu maču var pietikt.

Tā rezultātā man dienas pusē vieglāk ir rambāt vienspēlētāja režīma spēles ar stāstu, kuros ir jāiedziļinās, piemēram, God of War, The Last of Us Part II vai Heavy Rain. Turpretī vakaros vai naktī vieglāk ir spēlēt daudzspēlētāja režīma spēles, kas mani fiziski un garīgi nenogurdina kā Battlefield V – mest granātas kā trakajam. GTA V vai GTA Online, kur vari dulls braukāt pa pilsētu un nospļauties par misijām.

Ieklausies savā organismā

Ņemot to visu vērā, domāju, ka tādējādi var labāk piedzīvot videospēles, ja tās spēlējam pareizajos laikos. Protams, katram tas ir individuāli. Kamēr man mugura krakšķ naktīs, citi pusnaktī spēlēs Just Dance 2021 un dancos uz nebēdu. Ir jāieklausās savā ķermenī, kādos laikos spēlēt konkrētās spēles, lai varētu tās labāk izbaudīt.


Konsoles darbību atbalsta videospēļu internetveikals LoveGame.lv

Author: Oskars Miķelsons

Bez mitas rakstu, domāju, organizēju, plānoju, montēju, kasu pauri, lai veidotu foršus darbus "Konsoles.lv". Mīļākais dzēriens, ko ieņemt ir kakao. Un, ja vēl pa rokai ir šokolādes cepumi - es gar zemi.

15 thoughts on “Kādas spēles spēlēt dienā, kādas vakarā?”

 1. Es daudz spēlēju un divas stundas nosedet, man tas ir pupu mizas. Arī darbs ir 60% sedoš…
  Vajag aktīvu dzīves veidu piekopt, lai vakarā nosedetas divas stundas un darbā, tas nesagadā problemu.
  Es alko nelietoju, smeiķēšanu esmu atmetis, ikdienā esmu aktīvs un vienmēr tāds esmu bijis – itsevišķi tagad, kovid periodā, kad darbs ir no mājām – es īpaši uzmanību pieveršu savām aktivitātem un svaigam gaisam. Es pat speciali, reizi pa reizei dodu sev fizisko slodzi, labakai pašsajūtai un fiziskai formai.
  30-40g tas nav tas vecums, kad dibenam, mugurai un citām locītavām vajadzētu sāpēt.
  Kas notiks pie 50-55, vispār gūltas rezīms?

  1. Andri, nerunāju par fizisko izturību, un, protams, materiālu iesaku neuztvert tik nopietni, bet ar humoru izjūtu.

   Spēlējot spēles, esmu novērojis, kuros brīžos man ir labāk tās psiholoģiski uztvert – dienā vai vakarā. Tas ir tā pat kā ar cilvēkiem, kuriem ražīgāk un veiksmīgāk darbi notiek vakarā (“Pūces”) un no rītiem (“Cīruļi”).

 2. Tā kā strādāju arī nakts maiņas, man bieži sanāk pārslēgties uz pretējo dienas režīmu un tas nav forši. Man grūtākais posms ir spēlēt pa nakti no plkst. 1.00 līdz kādiem 5.00 no rīta. Visvairāk traucē tas, ka redzu spēlēs visu, kas saistīts ar gulēšanu 😀

  1. Oh… naktīs spēlēt ir izaicinājums. Acis ar varu jātur vaļā. Kad biju pusaudzis, naktī mierīgi varēju kapāt līdz pat plkst. 2:00 Battlefield: Bad Company. Vienu reizi ar draugu spēlējām GTA 4 internetā līdz pat 4:00. Tiesa, viņam Anglijā plkst. rādīja 2:00 naktī 😀 .

   Thunder, tad GTA spēles nevari spēlēt, tur bieži jāiet uz gultu 😀 .

   1. GTA Online dod vairāk to action un neļauj domāt par gulēšanu, bet grūtākā pieredze bija ar Fallout 4, kad vazājos pa pamestām ēkām, bieži traucēja tie matrači uz grīdas 😀

 3. Man vieglāk uzspēlēt pa vakariem lai vai kāda spēle. Arī tapēc, ka pa dienu Tv ekrānā traucē istabas atspulgs un Ilgāk par 2-3 stundām nevaru nosēdēt pie komja! 🙃

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *