Overwatch videospēle saņem 120fps atbalstu uz Xbox Series X|S, bet ne uz PlayStation 5

Overwatch Latvija

Call of Duty: Warzone un Rocket League uz Xbox Series X|S arī strādā ar 120 kadriem sekundē (frame rate jeb fps), taču uz PlayStation 5 konsoles 60 kadriem sekundē…

Spēles kompānija Blizard savā paziņojumā vēsta, ka Xbox Series X|S ir iespēja spēlēt Overwatch uz 120 kadriem sekundē, kā arī spēlētāji varēs mainīt grafiskos iestatījumus starp Resolution, Balanced un Framerate.

Resolution režīms vairāk priekšroku dod grafikai nevis procesa plūdenumam. Tādējādi uz Xbox Series X spēlēt videospēli varēs 4K izšķirtspējā ar 60Hz. Turpretī uz Xbox Series S ar 1440p un 60Hz.

Balanced dod iespēju baudīt labāku bildes kvalitāti, taču ar mazāku rezolūciju. Uz Xbox Series X 1440p un 60Hz, bet uz Xbox Series S 1080p un 60Hz.

Framerate režīmā Xbox Series X darbosies ar 1440p izšķirtspēju un 120Hz, tikmēr uz Xbox Series S 1080p un 120Hz. Spēles process darbosies gludi, bet izšķirtspēja samazināta.

Pagaidām nav ziņu, vai uz PlayStation 5 izdos Overwatch atjauninājumu ar 120hz atbalstu.


Konsoles darbību atbalsta videospēļu internetveikals LoveGame.lv

Author: Oskars Miķelsons

Bez mitas rakstu, domāju, organizēju, plānoju, montēju, kasu pauri, lai veidotu foršus darbus "Konsoles.lv". Mīļākais dzēriens, ko ieņemt ir kakao. Un, ja vēl pa rokai ir šokolādes cepumi - es gar zemi.

6 thoughts on “Overwatch videospēle saņem 120fps atbalstu uz Xbox Series X|S, bet ne uz PlayStation 5”

  1. Nav sakara ar maksāšanu, bet gan to kā atpakaļsaderība spēlēs darbojas uz attiecīgajām konsolēm. Vairāki izstrādātāji jau ir izteikušies ka 120hz ieviešana uz Xbox spēlēm ir tikai viena ielāpa attālumā, kamēr priekš PS5 spēle principā ir jābūvē no jauna.

   1. Jā, Intar, papētīju vairāk, un izrādās, ka problēma ir tajā, ka uz PS5 ir ļoti sarežģīti pielāgot PS4 spēles ar 120fps atbalstu, kamēr uz Xbox Series X|S tas ir elementāri. Noteikti, tas ir tādēļ, ka Microsoft lielu uzmanību vērš uz Backward Compatibility, kur teju var spēlēt visas iepriekšējās Xbox paaudzes spēles. Tikmēr uz PS5 tikai PS4 videospēles.

    Līdz ar to, uztraukumam nav pamata, jo jaunākās spēles, kas iznāks un radītas uz PS5, būs potenciāla iespēja saņemt 120fps. Redzot visus šos grafiskos iestatījumus, tā vien nākas secināt, ka jaunās konsoles nākotnē 8K spēs pavilkt ar 30 kadriem sekundē 😀 .

    1. Starp citu 8K varētu arī nebūt meli, jo AMD ir izziņojuši ka gatavo savu DLSS alternatīvu, kas būs vienlaicīgi pieejama gan uz jaunajām kartēm, gan uz konsolēm. Tiem kas nezin – DLSS renderē spēles mazākā izšķirtspējā un mākslīgais intelekts aizpilda trūkstošos pikseļus noņemot slodzi no video kartes. Rezultātā ir mākslīgi palielināta izšķirtspēja, bet pikseļu skaits ir īsts nevis kā tas bija PS4 Pro gadījumā ar tā saucamo checkerboarding. Digital Foundry ir ļoti labi video uz šo tēmu.

    2. Man jau liekas ka Microsoft paaraak aizraujas ar taam vecajaam speeleem.Sony vairaak liek uzsvaru uz jaunaam un ekskluziivaam speeleem un taapeec PS5 shobriid peerk vairaak.Varbuut kaut kas driiz mainiisies jo tagad MS nopeerk Bethesdu un veel citas studijas un kaut kad vareetu paraadiities jaunas speeles jo shobriid pirkt Xbox Series X|S nav jeegas.Uz PS5 arii maz kas ir bet nu ir.

     1. Taisnība vien ir par to backwards compability, it kā jau forši, bet realitāte to lieto ārkārtīgi mazs procents. Es savā laikā gan tieši dēļ šīs fīčas pirku Xbox, bet realitāte varbūt esmu spēlējis 2 iepriekšējo paaudžu spēles. Ja vien nav konsoles ekskluzīvs, vecās spēles ir ērtāk un virglāk palaist uz PC, pirmkārt nekādu jaudīgo dzelzi tāpat nevajg, otrkārt uz PC nereti ir pieejami visiādi modi vecajām spēlēm utt.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *