Pirmie iespaidi: Nintendo Switch – šis konsoles hibrīds ir kaut kas vēl neredzēts

Nintendo Switch Latvija

Sena tautas gudrība māca – labāk Nintendo Switch rokā, nekā Sony PlayStation 5 kokā, nu vai kaut kad gada otrajā pusē!…

Nintendo Switch mobilitāte mani atstāj vienaldzīgu. Switch nav spēļu dators vai konsole parastajā izpratnē, bet gan viegla planšete ar skārienjūtīgu ekrānu un spēlēm paredzētām pogām. Īsts atradums tiem, kuri ir gatavi spēlēt spēles jebkurā vietā un laikā.

Man patīk spēlēt videospēles mājās ērtā krēslā pie liela ekrāna ar kārtīgu spēļu pulti. Lai gan Switch spēj nodrošināt arī tādu spēlēšanas stilu, ir skaidri jūtams, ka konsole izstrādāta un optimizēta mobilai lietošanai.

Ātra un efektīva

Tīkami pārsteidzošs ir zibenīgais ātrums ar kādu Switch mostas no sleep režīma! Arī atgriešanās pie jau iesāktas, atmiņā iepauzētas spēles notiek pilnīgi bez aiztures. Šajā ziņā Switch ir tuvāks jaunākās paaudzes Xbox Series konsoļu spēļu atsākšanas ātrumam, nevis PlayStation 4 samērā nesteidzīgajām piestartēšanās kustībām.

Nintendo Switch Latvija

Saistoša ir lakoniskā Switch lietotāja saskarne. Atšķirībā no liekvārdīgās PlayStation saskarnes, nemaz nerunājot par Xbox pašreklāmu pārņemto ekrāna raibumu, Switch ekrānā nav nekā lieka. Tikai spēles un pašu nepieciešamāko funkciju ikonas. Izcili!

Ja vēlos spēlēt ar pierastajām ērtībām, būs jātērē nauda papildus aksesuāru iegādei. Proti, Switch komplektā ir divi Joycon kontrolieri, kas manām pieauguša cilvēka rokām ir par mazu. Salīdzinot ar lieliskajiem PlayStation un Xbox kontrolieriem Joycon pultis ir paredzētas rūķīšiem. Es nojautu, ka tā būs, tāpēc reizē ar konsoli pasūtīju arī 8BitDo USB adapteri, kas ļauj Switch konsolei pieslēgt PlayStation DualShock 4 kontrolieri. Tā spēlēt man patīk daudz labāk.

Viena lieta, kas manī nerada prieku!

Neesmu īsti mierā ar bezvadu austiņas lietošanu Switch konsolei, jo ir paredzami papildus tēriņi. Konsole neatbalsta Bluetooth protokolu. Tas nozīmē, ka bezvadu austiņu pieslēgšanai jāgādā vēl viens adapters vai jāiegādājas ar Switch savietojamas bezvadu austiņas, kurām šāds adapters jau ir komplektā. Šajā ziņā konsole īpaši neatšķiras no konkurentiem – arī PlayStation un Xbox konsolēm Bluetooth austiņas nebūs tik vienkārši pieslēgt. Tomēr atšķirībā no abiem minētajiem Switch tiek piedāvāta kā mobila ierīce, kur Bluetooth atbalstam vajadzētu būt pašsaprotamam!

Īstais iemesls, kāpēc nopirku šo konsoli ir Nintendo piedāvātās ekskluzīvās spēles. Pašlaik gan esmu tā kārtīgāk iepazinies tikai ar vienu spēli – The Legend of Zelda: Breath of the Wild. Šī videospēle ir apskatnieku slavēta un biezā slānī apbalvota jau kopš iznākšanas brīža. Jāsaka, ka arī man jaunākā Zeldas inkarnācija šķiet konsoles pirkuma vērta. Tādu openworld spēles brīnumu neesmu pieredzējis kopš Skyrim laikiem.

Zelda: Breath of the Wild Latvija

Breath of the Wild ir milzīga pasakaina pasaule, kura pilna ar piedzīvojumiem. Kopā ar spēles galveno varoni Linku es pieņemu izaicinājumu uzkāpt katrā kalnā, ielīst katrā alā, pārpeldēt katru upi, jo it visur priekšā gaida kaut kas vēl neatklāts, bīstams, bet arī interesants.

Jaunākā Zelda spēle attaisno manu Nintendo Switch pirkumu

Breath of the Wild spēlēju jau gandrīz nedēļu, bet joprojām esmu spēles apgūšanas procesā. Kā openworld rpg cienītājam šī spēle man pilnībā attaisno jaunas konsoles pirkumu un sola vēl daudzus desmitus (simtus?) stundu aizraujoša spēles procesa. Droši zinu, ka apceļojot Breath of the Wild apburošo pasauli, pandēmijas mājsēde būs vieglāk paciešama.

Switch ir pati mazjaudīgākā no konsoļu tirgus līderu piedāvātajām konsolēm un to var just. Ja Nintendo izstrādātā Breath of the Wild uz Switch darbojas bez jūtamām aizturēm, tad Epic Games piedāvātais Fortnite nav jēdzīgi spēlējams. Ja salīdzinu Fortnite “dzīves kvalitāti” uz visām man pieejamajām spēļu iekārtām – Nintendo Switch, vidēji jaudīgu PC, PlayStation 4 un Xbox Series S – tad Switch paliek pārliecinošos zaudētājos.

Nintendo Switch konsole

Tā kā Fortnite nav Nintendo izstrādāta spēle, visdrīzāk to nav bijis iespējams optimizēt tik pat labi, kā Breath of the Wild. Brīžiem Fortnite uz Switch izskatās tik gaudeni, ka man kļūst žēl nabaga cilvēku, kuriem tā ir vienīgā iespēja iepazīt šo citādi ļoti aizraujošo un adrenalīnu pumpējošo spēli.

Summējot – nedēļas laikā ir kļuvis skaidrs, ka Switch būs interesants un no citiem atšķirīgs papildinājums manai konsoļu spēļu pieredzei, tomēr tikai attiecībā uz Nintendo sniegtajām spēlēm. Visu pārējo izstrādātāju spēles arī turpmāk spēlēšu uz jaudīgākām konsolēm vai datora.

Piezīme: spēļu ierīču tirgū Nintendo Switch gan nav nekāds jaunums. Pārdošanā tā parādījusies pirms četriem gadiem, 2017. gada martā, tomēr man šāds planšetes un konsoles hibrīds ir kaut kas vēl neredzēts, tamdēļ īsi padalījos ar pirmās nedēļas iespaidiem par minēto ierīci.


Konsoles darbību atbalsta videospēļu internetveikals LoveGame.lv

11 thoughts on “Pirmie iespaidi: Nintendo Switch – šis konsoles hibrīds ir kaut kas vēl neredzēts”

 1. Esmu pārsteigts, ka mazā Nintendo Switch konsole ir ātra un cienīgu pilna PS5 un Xbox Series X|S ātrumam. Nekad neesmu savās rokās turējis šo brīnumu, bet noteikti manām rokām arī būtu par mazu 😀 .

  Paldies, Mārtiņ, par pirmajiem iespaidiem. Intrerneta plašumos klīst baumas par nākamo Nintendo Switch 2 vai Nintendo Switch Pro.

 2. Es jau ar būtu labprātāk sagaidījis Switch Pro, bet pandēmija un mājsēde iekritušas tieši tagad. Jāspēlē Zelda un Mario kamēr var, kas to zin kas būs pēc gada! Vakar paprovēju šonedēļ uz Switch iznākušo Apex Legends – diemžēl arī šī lieliskā fps spēle uz Switch izskatās un spēlējas stipri viduvēji, lai neteiktu skarbāk. Es ceru, ka Nintendo arī paši saprot, ka jaudīgāku Switch modeli daudz ilgāk atlikt vairs nevar.

  1. Mārtiņ, jā, lasīju vg247, ka ar Nintendo Switch ir ļoti sarežģīti saskatīt lietas Apex Legends. Problēmas esot ar rezolūciju.

   https://www.vg247.com/2021/03/12/apex-legends-switch-is-ambitious-impressions/

   Citēju no konsoles foruma: “Izskatās, ka būs jauna Nintendo Switch versija ar lielāku displeju (Samsung, OLED) un kaut kas saistīts ar 4K izšķirtspēju:

   https://www.bloomberg.com/news/articles/2021-03-04/nintendo-plans-switch-model-with-bigger-samsung-oled-display

  1. raiis, šķiet, ka pietiekami vērts, ja Nintendo Switch pārdodas vairāk par PlayStation 5 un Xbox Series X: https://www.altchar.com/game-news/nintendo-switch-is-dominating-ps5-and-xbox-series-console-sales-aZpEt6v1qhc5

   Tiesa, jāņem vērā vairāki faktori. Nintendo Switch jau sen ir iznācis. Pieejamība ir lielāka, tikmēr jaunās konsoles ir ļoti sarežģīti dabūt. Tāpat uzskrūvētās cenas spēlē savu lomu un tā tālāk.

   Jebkurā gadījumā, mazā konsole iznāca jau 2017. gadā, un tas rāda pozitīvu nākotni Nintendo konsolēm, ja jau Switch vēl spēj arī šobaltdien labi pārdoties.

   1. Statistika protams runā savu un protams ir arī pieejama lite versija, bet 400 EUR par vidējas veiktspējas konsoli, kas ir it kā mobīla, bet tepat no apraksta, īsti neērta priekš mājām.
    Es vairākas reizes esmu mēģinājis visus šos publtus salikt savā prātā, līdz šim nav sanācis.

    Žēl ka PS ar savu vienaldzību nogalināja Vita, tas pierāda ka mobīlajās konsolēs bija potenciāls.

    1. Jā, iespējams, Sony palaiž garām zieda laikus ar PSP un PSP Vita. Varbūt tā labāk, jo ļauj vairāk koncentrēties uz konkrētu PlayStation konsoli nevis uz citām (portatīvajām) versijām.

 3. Nav tik traki. Par Switch ar visu sūtīšanu no Amazon.de samaksāju apmēram 340€. Tomēr priekrītu raiis, ka, piemēram, XBox Series S (ja vien vari dabūt nopirkt), maksās jūtami lētāk un konsole būs daudzkārt jaudīgāka. Droši vien es Switchu nebūtu pircis, ja nebūtu pandēmijas, kas ļauj ietaupīt naudu uz dažādām citām nenotikušām izklaidēm un piespiež mājās pavadīt vairāk laika, nekā gribētos.

  Jautājums droši vien ir par mērķauditoriju, kurai konsole paredzēta. Raiis acīm redzot šai auditorijai nepieder un tas ir ok. Ne jau Witcher 3 dēļ cilvēki tik labprāt pērk Switchu. Lielākā daļa Nintendo Switch first party spēles ir ar PG reitingu zem 10, kas nozīmē, ka tās domātas bērniem. Šīs spēles nav 3d grafikas kalngali, toties ir krāsainas, aizraujošas, viegli apgūstamas, ar lokālo daudzspēlētāju iespēju. Switch ir ideāls veids kā droši un patīkami ar datorspēlēm iepazīstināt bērndārznieku vai sākumskolnieku. Konsoles lielās popularitātes dēļ arvien atrodas spēļu studijas, kas mēģina nopelnīt ar grafiski prasīgu spēļu portiem uz Switch. Manuprāt, tā nav laba ideja, jo vairumā gadījumu šādi porti ir brīnumainā veidā funkcionēšs tehnoloģiju izmežģījums, nevis baudāma spēle. Tas var likt vilties Switch konsolē kopumā un tā būtu skāde, jo gados jaunākam spēlētājam paredzētas kvalitatīvas un oriģinālas first party spēles kādas ir uz Switch, uz citām konsolēm neatradīsi.

 4. Katram jau savs, bet es par šito, max ko maksātu, tas ir 50eur!
  Esmu skatījies, spēles man neuzrunaja, kas viņiem ir ekskluzīvi un pēc 65collām, skatīties ekranā, kas ir telefona lielumā, arī negribu.
  Kā vienīgo priekšrocību ar Switch es redzu, kad tā konsole ir portatīva, varu to paņemt arī ārpus mājas robežam, bet kur to izmantot ārpus mājām, arī neredzu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *