Mārtiņa gaidītākās videospēles 2021. gadā

Videospēles 2021

Es, līdzīgi kā liela daļa pasaules, nu jau gadu dzīvoju Covid-19 pandēmijas ierobežošanas noteikumu aplokā. Lai arī daudz kas vairs nav kā agrāk, laimīgā kārtā viena lieta palikusi nemainīga – jauns gads joprojām nāk kopā ar jaunām spēlēm. Lūk, dažas videospēles, ko ļoti gaidu 2021. gadā…

Subnautica: Below Zero

Relīze 2021. gads, 14. maijs

Subnautica: Below Zero spēle

Aizraujošu atklājumu pilns ceļojums krāšņā un bīstami noslēpumainā citplanētu zemūdens pasaulē – šādi es raksturotu Subnautica sērijas pirmo spēli un tieši to pašu es sagaidu no otrās.

Šī patiesi ir spēle, kam nevaru vien sagaidīt brīdi, kad atkal varēšu izslēgt istabā apgaismojumu un apsēsties pie datora, uzlikt austiņas un pats savā privātā zemūdēnē pārdroši iegrimt okeāna dzīļu draudīgajā pustumsā.

Rainbow Six Quarantine/Parasite

Relīze kaut kad 2021. gadā

Rainbow Six Quarantine spēle

Mums ir neliela draugu kompānija ar kuru kopā laiku pa laikam kaut ko uzspēlējam internetā. Viena no tādām spēlēm ir Rainbow Six Siege, kura jau kādu laiku šķiet nedaudz ierūsējusi un prasās pēc atjaunojuma.

Par šādu metaforisku svaiga gaisa malku mums solās kļūt Rainbow Six sērijas nākamā spēle Rainbow Six Quarantine. Tur nelielai kareivju komandai būs jātiek galā ar problēmām lipīgas sērgas uzliesmojuma perēklī. Šī būtu īstā spēle Covid-19 pandēmijas noslēguma aizvadīšanai kopā ar draugiem.

Piezīme: pastāv iespēja, ka Ubisoft mainīs spēles nosaukumu uz “Parasite”.

Horizon Forbidden West

Relīze kaut kad 2021. gadā

Horizon Forbidden West spēle

Sērijas iepriekšējā spēle Horizon Zero Dawn, manuprāt, ir viena no PlayStation 4 konsoles izcilākajiem pienesumiem. Ar nepacietību gaidu, kad atkal varēšu iejusties takuzines Eilojas lomā kibernezvēru apdzīvotajā pasaulē.

Ja līdz šim PlayStation 5 iespējas spēlēs vēl nav bijušas pienācīgi izmantotas, tad Horizon Forbidden West varētu pilnā mērā nodemonstrēt jaunākās paaudzes konsoles jaudu.

Ceru, ka līdz spēles iznākšanas brīdim Sony būs tikuši galā ar konsoļu ražošanas un izplatīšanas izaicinājumiem, un reizē ar spēli varēšu bez grūtībām nopirkt arī pašu PS5 konsoli.

Deathloop

Relīze 2021. gads, 21. maijs

Deathloop Latvija

Studijas Arkane veidotās spēļu pasaules ir jāizložņā no augšas līdz apakšai, jo veidu, kā atrisināt konkrētā spēles līmeņa uzdotās mīklas vienmēr būs vairāk, nekā pirmajā piegājienā šķiet. Ja neskaita kļūmīgo Wolfenstein: Young Blood, Arkane veidotās spēles mani līdz šim nav pievīlušas.

Un no Deathloop es ar interesi gaidu Dishonored sērijas spēlēs labi izkopto prāta mežģa un pirkstu veiklības treniņa kombināciju. Zinu, ka man papildus pluss būs arī treileros jau izrādītais retrofutūristiskais oriģinālais spēles pasaules dizains.

Cyberpunk 2077 next-gen versija

Relīze ap 2021. gada vidu

Cyberpunk 2077 Latvija

Par studijas CD Projekt Red izstrādāto Cyberpunk 2077 kopš spēles iznākšanas esmu lasījis un skatījies daudzas gan izcili slavinošas, gan arī nomelnojošas atsauksmes.

Šīs lomu spēles pasaule un sižets tiek uzskatīti par izcilu sasniegumu, kamēr galvenais apskatnieku iebildums ir milzīgais dažādu programmēšanas kļūdu daudzums, jo sevišķi spēles konsoļu versijās. Es ar nepacietību gaidu brīdi, kad nopietnākās kļūdas būs izlabotas un kļūs pieejama spēles versija, kas optimizēta priekš jaunākas paaudzes konsolēm. Es ticu lieliskās Witcher sērijas spēļu izstrādātāju solījumam, ka spēle tiks savesta kārtībā vēl šogad.

Tiklīdz kļūs pieejama izlabota un optimizēta spēles versija, es bez kavēšanās metīšos iekšā trakos neona krāsu piedzīvojumos Cyberpunk 2077 pasaulē.

Paldies, ka lasīji. Uz saredzēšanos!


Konsoles darbību atbalsta videospēļu internetveikals LoveGame.lv

5 thoughts on “Mārtiņa gaidītākās videospēles 2021. gadā”

 1. Paldies, Mārtiņ, ka padalījies ar savām gaidītākajām šī gada videospēlēm 🙂 .

  Par Cyberpunk 2077 next-gen versiju biju galīgi piemirsis. Arī ceru, ka tas tiks labi noslīpēts un ieviesīs jaunas vēsmas. Nezinu kādēļ, bet man ir nojauta, ka šo versiju izlaidīs gada beigās (labākajā gadījumā).

  Starp citu, spēlei ir iznācis arī jaunākais atjauninājums, iekļaujot Ray-tracing un labojot vairākas nepilnības.

 2. Visādi var gadīties, tomēr es vēl nebeidzu cerēt, ka Cyberpunk 2077 next-gen mūs sasniegs vēl šovasar. Līdz šim šis gads šķiet tāds kā ieskrējiens priekš jaunās konsoļu paaudzes. Jaunu, patiesi revolucionāru spēļu vēl nav, bet nemitīgi tiek adaptētas vai vienkārši uz 60fps 4K sapačotas labākās iepriekšējās paaudzes spēles. Tagad ir īstais brīdis jaunā kvalitātē izspēlēt to, kas kaut kādu iemeslu dēļ ticis palaists garām iepriekšējā desmitgadē. Piemēram, God of War uz PS5 vai Gears 5 uz XBox Series konsolēm.

  1. “bet nemitīgi tiek adaptētas vai vienkārši uz 60fps 4K sapačotas labākās iepriekšējās paaudzes spēles”

   No vienas puses tas man nepatīk, jo liek spēlētājiem atgriezties pagātnē un rada iespaidu, ka spēļu veidotāji sāks vairāk vērst uzmanību uz vecajām nevis jaunajām spēlēm.

   Tajā pašā laikā arī forši, jo ļauj kādām iegrimt nostaļģijā vai arī uzspēlēt kādu spēli, ko iepriekš biji palaidis garām. Piemēram, diez vai pamēģinātu God of War, ja spēle nesaņemtu 4K un 60fps uz PS5.

 3. Oskar, Tu bieži esi teicis, kad Tev pietiek arī ar 30fps, bet kapēc tad tik ļoti to uzsver, kad tieši 60fps Tev lika uzspēlēt God of War? “Atgriesties pagātnē” uz next-gen konsoles! 🙂

  1. Andri, tas, ka man pietiek ar 30fps nenozīmē, ka nemēģinātu arī ko labāku.

   Uz God of War jau kādu laiku metu acis, un brīdī, kad nāca klajā ziņa, ka spēle ir uzlabota uz 4K un 60fps, sapratu, ka šis beidzot ir īstais brīdis to uzspēlēt.

   Runājot par kadru skaitu, ja godīgi, tad es vairāk izbaudīju Spider-Man: Miles Morales uz 30fps nevis 60fps.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *