Vai DualSense kontrolieris pēc 400 stundām aizies pa pieskari?

DualSense pults

iFixit apgalvo, ka jaunā PlayStation pults DualSense džoistika mūža ilgums varētu būt 400 stundas. Šķiet, ka pats jau tuvojos 400 nospēlētajām stundām, un diemžēl arī man radušās problēmas ar kontrolieri…

Mans DualSense ne reizi nav kritis zemē. Es to ņemu rokās maigi un uzmanīgi kā piepildītu vāzi ar ūdeni. Taču R2 poga vairs nestrādā kā agrāk. Tā kļuvusi pārlieku jūtīga un pretestība zudusi.

Jo ievērojamāka un komplicētāka tehnoloģija, jo vairāk problēmas

Tikmēr ar L2 pogu viss ir kārtībā. Kad to spiežu, es to jūtu savā pirkstā, bet R2 neko nejūtu – poga palikusi ļoti viegla. Kā tas iespējams? Atminos, kad veidoju pirmos iespaidus par PlayStation 5 konsoli, es jau tad dzirdēju savādu skaņu, spiežot R2 – kaut kāda atspere. Un radās sajūta, ka tā kuru katru mirkli pārtrūks.

R2 nepilnība traucē spēlēt videospēles. Piemēram, God of War ar šo pogu taisa spēcīgos sitienus. Brīžos, kad man vajag skriet un izvairīties, piepeši mans varonis sadomā neklausīt un sāk kauties “Kratos, ko tu pie velna dari!?”. Tikai neliels pieskāriens pogai, tā uzreiz reaģē. Tādēļ brīnījos, kādēļ YouTube video pāatrinās uz priekšu, ja pults guļ uz mīkstā dīvāna. Pavisam vienkārši, dīvāns spiež R2 pogu.

Par laimi, man vēl nav problēmas ar džoistikiem, saucamais controller drift, kur tie darbojas pat tad, kad neko nedari. Piemēram, kad es vadu spēles varoni ar džoistiku, un tad pārtraucu, bet varonis joprojām turpina iet uz priekšu vai citā virzienā. Pagaidām savā pieredzē neesmu to piedzīvojis.

Nākas domāt, ka DualShock 4 ir krietni izturīgāka ierīce

Visa rezultātā, ja man jau tagad R2 nedarbojas kvalitatīvi, liek aizdomāties par 400 nospēlētajām stundām patiesumu, ka DualSense pēc šī laika sāk bojāties. Acīmredzot inovatīvāka un iespaidīgāka tehnoloģija nenozīmē labāka, jo man mājās DualShock 4 kontrolieris stāv jau gadiem, nospēlētas tūkstošām stundas, kritis zemē vairākas reizes, un nav nekādu problēmu ar pogām vai citām tehniskajām lietām. Mans tēvs mēdz teikt “jo sarežģītāka tehnika, jo vairāk plīst”. Laikam viņam taisnība.


Konsoles darbību atbalsta videospēļu internetveikals LoveGame.lv

Author: Oskars Miķelsons

Bez mitas rakstu, domāju, organizēju, plānoju, montēju, kasu pauri, lai veidotu foršus darbus "Konsoles.lv". Mīļākais dzēriens, ko ieņemt ir kakao. Un, ja vēl pa rokai ir šokolādes cepumi - es gar zemi.

13 thoughts on “Vai DualSense kontrolieris pēc 400 stundām aizies pa pieskari?”

 1. Man pults strādā perfekti. Esmu spēlējis no novembra līdz šai dienai gandrīz katru dienu un nekādas problēmas nav bijušas. Un kurš nenormālais ir piefiksējis stundu skaitu? Man abi džoistiku un visas pārējās pogas strādā nevainojami.

 2. Es tieši vīlies dualšokā.. ir pirmās sērijas 5+ gadi lietota, sākās analogu driftošana, slavenā konsoļu servisā 15 euro un salabots, redzēs cik ilgi kalpos.. vēl ir fifa ps4 joystiks, cuh2, ja nemaldos, pusotru gadu spēlēts, un arī drifto stiki.. 🙁

  1. Par to “drifto stiki” parādību uzzināju tikai nesen. Sākot ar pirmo DualShock 90. gados līdz šim brīdim personīgi neatminos, ka man būtu bijusi šāda problēma. Jā, pogas ir čakarējušās, piemēram, “četrstūris” ir iestrēdzis un vairs neieņem atpakaļ sākotnējo pozīciju. Poga vienkārši iespiesta pultī.

   Redzēs, kā tālāk man DualSense kalpos. Žēl, ka ar R2 trāpījusies šāda problēma. Ceru, ka tā ir reta parādība.

 3. 5+ gadi dualšokam, tas jau ir ideali! Ar mierīgu sirdi var to palaist uz utilizācīju, jo gan jau arī vizuali, tas ir savu nokalpojis un estētiski nav vairs pirmā svaiguma.
  1.5 gadi par kontrolieri, nav daudz, bet nav arī maz – salidzinot tā cenu, pret nokalpoto laiku.

  1. Ja spēlētu katru dienu pa 12h tad jā.. bet tas ka tie stiki principā pēc nedaudz kā gada lietošanas sāk driftot, (par pusotru gadu, tas ir līdz šim brīdim, bet jau iepriekš sīcis sūdzējās) salīdzinot ar pirmās paaudzes kur jau 5x ilgāk nokalpojis ar vienādiem simptomiem, īstenībā rada pārdomas, cik labi, tie kontrolieri īsti tagad ir… negribās jau nepamatoti aprunāt Sony, bet īstenībā pat jūtos nedaudz vīlies viņos.. xperia telefoni – bija labi, inovatīvi, fanoju savulaik par viņiem.. tagad – nekas īpašs.. 5 paaudze PS, ar teju nepieejami + kontrolieru problēmas.. ps1, ps2 pultis vispār nenokaujamas likās – Tekken3 matčos aktīvi bliežot pa pogām, pat nevaru atcerēties, ka ir bijušas ar kaut ko problēmas.. un tajos laikos spēlēts bija daudz vairāk, nekā tagad.

   1. Protams, nevaru nepiekrist, kvalitate iet uz leju – itsevisķi ja salīdzina ps1 un ps2 kontrolierus, pret ps4! Par ps5 pagaidām nevaru spriest, jo man pagaidam viss ok.
    Bet es esmu to pieņemis, kad mūsdienās ta nu tas ir, gan ar telefoniem, un daudz ko citu, kad lietosanas mūžš ir krietni īsāks, ka tas bija agrāk, iepriekšejiem modeļiem.
    Arī tām pašām automašīnām, tas vecais Golf 95 gada vēl tagad citiem ir dzīvs, bet mūsdienu jaunie Audi pat pusi no vecā Golfa mūža nenodzīvos.
    Tapēc es uz to skatos savadāk – es maksaju par kādu konkretu laika periodu, perkot kontrolieri, telefonu, vai ko citu un neceru uz ilgmūzību.
    Un NEKAD NESAPRATĪŠU tos, kuri pērk konsoli pa 300 -700eur, plus gadā pa 7-10 spēlem, klat vel kadu aksesuaru un čīkst par kontrolieru, kas gadā reizi ir jānomaina!

    1. Nepiekritīšu, ka kontrolieris reizi gadā ir jāmaina, pat īsti nevaru iedomāties, kas ar viņu jādara, lai nonāktu līdz tādam stāvoklim, ka ardievu.. ok 1x 3 gados, ja daudz maz aktīvi spēlē, bet nu 400h.. tas ir daudz par maz..

     Tāpat ar telefonu.. ja pērc premium gala telefonu, kapēc, lai viņš nekalpotu ilgāk kā gadu?

 4. Daudzi aizmirst, ka PS1,2 kontrolieri bija prasti, kā akmeņi – tur fiziski nebija kam plīst. Itkā raudam, ka tehnoloģijas neiet uz priekšu, jaunas fīčas nenāk klāt, a tai pašā laikā raudam, ka tehnoloģijas attīstās 😀

  Elementāri – jo vairāk sarežģītu elementu, jo lielāka iespēja, ka plīsīs. Nez kādēļ vidējam letiņam liekās čotka 2x, 3x mēnesī pirkt cīgas pa 3-4 eiro, a kontrolieri reizi gadā, divos pa 50 – tā ir katatrofa. 😀

 5. Es nevienā brīdī neesmu teicis, kad 400h tas ir normali! 400h, tas ir aptuveni 4-5 mēneši! intensīvāk spēlējot, protams mazāk…
  Es izsaku tikai no sava skatu punkta, es neiešu pērties par to, kad kontrolieris pēc gada nobrūk, kaut vai lietojot to zīda cimdos un uz nakti apklat ar sedziņu, zelta diegiem šūtu!
  Ja man tas ir normali, kontrolieru mainīt gadā reizi, deļ tā, kad Sony sacis taisīt draņķi, es nebūt nevienam neuzspiežu to pieņemt un darīt tā pat. Pie fakta, kad ar to apejos saudzīgi, pat izmantoju specialu plastmasas ķīmiju to tīrot.
  Ja kontrolieris saplīst pec gada un kādam tas neliekas normali, tad lai ņemas ar garantijām, Sony sūdz tiesā, utt… Un protams paša galejībā, lai atsakās no videospelēm un nebūs japardzīvo par to, kad kontrolieru kvalitate ir zudusi un tā resurs ir speciali samazinats, vai arī izmantotas nekvaletatīvas detaļas.

  1. 400h jautrības par 50 – 60 eiro vai tad ir maz? Un nav jau tā, ka tas gluži ir ar garantiju, ka maksimums ir 400h.. citam gan jau tas pats kontrolieris ies 600, 800 stundas…
   Bet cilvēki raudās vienmēr. Būtu ieliktas dārgākas detaļas, kas ietu 1000+h, tad būtu bars ar cilvēkiem, kas bļautu ārprāC, Sony slaucēji. Būtu prasti kontrolieri kas ietu mūžību – ārprāc, Sony laiž luni!
   Ik dienā pērkam picas pa 15 eiro, kas sagādā maksimums pāris stundu sāta sajūtu, pērkam pāris stundu spēles pa 60 – 70 eiro, a tagad raudam, ka gadžets, kas aktīvi tiek lietots mēdz arī nolietoties.

   Gribam inovācijas, kvalitāti un vēl nez ko – tas maksā. Tikai tur ir jābūt zināmam līdzsvaram starp cenu, kvalitāti. Cik no šeit raudošajiem pirktu konsoli, ja tā pa tiešo no Sony nāktu pa 700 – 800 eiro, neskaitot veikalu uzcenojumu? Tur arī ir atbilde, kāpēc kontrolieris iet tik, cik viņš ilgi iet, nevis ilgāk. Šaubos vai cilvēks kuram šausmas sagādā 50 eiro izmešana par kontrolieri reizi gadā, pirktu to konsoli par tādu cenu.

 6. Es nezinu ko jūs ar saviem kontrolieriem darat, bet manam kontrolierim kas naca kopā ar PS4 Slim konsoli nospēlētas 1500h un vienīgais kas noticis ir aizmugurē uzlīme līmējas vaļā.

 7. Par dual sense – tev varbūt labais pirksts tagad uztrenēts un tāpēc liekas vieglāk?
  Personīgi – tos trigerus un rumble esmu atslēdzis – fps reāli traucē ātrai šaušanai un 500x vienā sesijā to pretestību spaidīt – tur jau kaut kādas locītavu problēmas var atrauties 😀

  Par dual shock -pa 5 gadiem problēmu vispār nav bijis – tik cik sīkie limonādi vienreiz salejā virsū un tad pogas sasprūda, bet to arī tvaiku dabūju ārā.

  Par stick drift – usb3 traucē bluethooth signālam (google: usb3 bluetooth interference), smagi izpaudās uz ps4 kad cieto pieslēdzu klāt.

  1. @Z “Par dual sense – tev varbūt labais pirksts tagad uztrenēts un tāpēc liekas vieglāk?”

   Par šo nebiju aizdomājies. Skatos, un tiešām, labās rokas pirkstam muskulis lielāks izaudzis 😀 . Bet, ja nopietni, R2 nepilnība rada traucējumus, jo visu laiku jāpiedomā, lai to kaut nedaudz nenospiestu, citādi būs negaidīti pārsteigumi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *