Manas domas: vai no Resident Evil Village var “nāvējoši” nobīties?

Resident Evil Village Latvija

Resident Evil Village kopumā esmu spēlējis jau pusotru stundu. Pēc aizvakardienas Castle demo, kur viens notikums mani nobiedēja un aizrāva elpu, lika aizdomāties… 

Pašlaik esmu ļoti cerīgs, ka jaunākais Resident Evil būs viens no labākajiem projektiem, ko Capcom izdos. Veids, kā viņi reklamē šo garadarbu ir ļoti interesants, kur katrs demo ir ar ierobežotu laiku, un katru reizi tevi atstāj izsalkumā. Velna milti! Gribu vēl!

Un es pat nezinu, kur lai piesienos, jo patlaban šķietami viss apmierina. Kad esmu spēlē, estētika un atmosfēra vienkārši ierauj. Esmu tur, un man neinteresē, kas notiek ārpus televizora. Skaņas, detaļas un it sevišķi, ka atrodos telpās vai pilī – neatceros nevienu videospēli, kas liek tā apbrīnot istabas. Kā spēles veidotāji to ir paveikuši, atliek brīnīties…

Resident Evil Village demo nevalda kliedzošas bailes

Ja godīgi, spriežot pēc demo, Resident Evil Village nešķiet pēc kārtīgas šausmu spēles. Jā, aura ir biedējoša, taču nevienā demo versijā neizjutu pamatīgas bailes kā Outlast, kur tiešām bikses var piečurāt. Liekas, ka Resident Evil Village vairāk uzmanība ir vērsta uz vizuālo demonstrāciju un izpēti, lai spēlētājiem radītu maksimālu klātesamības sajūtu, ka esmu tajā pasaulē, nevis uz bailēm vai asa sižeta cienīgu darbību.

Tiesa, dažreiz sanāk arī nobīties. Patlaban bailes nav bijušas galvu reibinošas vai “nāvīgas”, kur teju vai sirds lēkā, taču divas reizes gan sarāvos, kad nolāpītais maiss no griestiem piepeši nokrīt tev priekšā. Tad gan paliek neomulīgi un dažādi daiļi vārdi no mutes izskan laukā. Bet tas arī viss. Jāliek cerības, ka īstās bailes vēl tikai mūs sagaida 7. maijā (spēles iznākšanas datums).

Kustības ir kā ļaunā murgā

Kustēties šajā spēlē ir sasodīti lēni, un tas ir forši. Tā rezultātā veido lielāku spriedzi, jo tik ātri nevari aizbēgt no radījuma, kas tev aiz muguras savādā balsī seko pakaļ. Man tas patīk, jo rada bezspēcības un realitātes sajūtu. Vispār kopumā Resident Evil Village šķiet pēc reālistiskas spēles.

Esmu ieinteresēts un labprāt spēlētu pilno versiju. Bet īsti neesmu pārliecināts vai Resident Evil 2 Remake process, kas man ļoti aizrāva, aizraus arī Resident Evil Village (iespējams, tādēļ, ka tā spēle ir otrajā personā nevis pirmajā), jo ir citādākas sajūtas. Tajā pašā laikā man vairāk patīk būt telpās nevis ārā, kur pēc demo mani ne sevišķi uzrunāja. Citiem vārdiem, āriene nav tik iespaidīga kā mājas iekštelpas, kur Capcom tās atainojumā ir ieguldījuši cienījamu un apsveicamu darbu.


Resident Evil Village par 56,99 EUR ir pieejams LoveGame.lv

Author: Oskars Miķelsons

Bez mitas rakstu, domāju, organizēju, plānoju, montēju, kasu pauri, lai veidotu foršus darbus "Konsoles.lv". Mīļākais dzēriens, ko ieņemt ir kakao. Un, ja vēl pa rokai ir šokolādes cepumi - es gar zemi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *