Oskars dod padomus, kā veiksmīgāk un veselīgāk spēlēt Returnal

Returnal Latvija

Ja esi dabūjis šo spēli un grasies disku likt savā PlayStation 5 konsolē, uzgaidi mirkli! Man ir kas sakāms pirms tu sāc spēlēt…

Mani padomi nāk no manas vairāk kā 40 stundu pieredzes Returnal (spēli esmu pilnībā izgājis), ko iedomājos dalīties ar citiem. Ceru, ka tas kādam palīdzēs sagatavoties un ļaus veiksmīgāk, veselīgāk un patīkamāk spēlēt trako un ārprātīgu izaicinājumu pilno Returnal. 

Tev ir psiholoģiski jāsagatavojas.

Šī nav kārtējā spēle, kur jāiet pastaigā pa parku. Šī ir spēle, kur jāiet cauri ellei. Tā ir grūta, spriedzes pilna, pārbauda pacietību un veiklību. Ņem vērā, ka šī videospēle ir roguelike stila. Tas nozīmē, ka, ja tavs varonis nomirst – visu sasniegto un izdarīto konkrētajā līmenī, būs jāsāk no nulles. Tādēļ esi gatavs zaudēt daudz, mocīties, darīt vienu un to pašu, lai tiktu tālāk un iespējams pat raudāt aiz neveiksmes.

Lasi tekstu, ko spēle rāda.

Pirmajā acu uzmetienā varētu šķist, ka ņemšu visu pēc kārtas, ko atradīšu. Bet, vācot resursus un atverot lādes, tās var darīt tev vairāk slikta nekā laba. Tāpēc lasi informāciju, pirms izvēlies kaut ko ņemt rokās.

Esi taktisks, uzmanīgs, pacietīgs, izproti, ko katra lieta dara, lai turpmāk varoni padarītu spēcīgāku. Nevis radīt pretēju efektu un čakarēties ar papildus izaicinājumiem par ko spēle tevi šķietami soda, lai atkal varētu sev izmantot dzīvības, paņemt ieročus un tā tālāk.

Izjūti laiku un, kad ir gana jābeidz spēlēt. 

Returnal ir azartiska spēle, kur citi spēlētāji var pārlieku aizrauties, lai sev pierādītu, ka varu iziet līmeni. Pats aizspēlējos līdz plkst. 2:00 naktī, un jau 7:00 no rīta vajadzēja iet miegainam pie pienvedēja.

Proti, ja tev neizdodas, neveicas un vairākas stundas nospēlētas, met mieru. Jo vairāk spēlēsi, jo vairāk vari palikt dusmīgs un nervozs, kas radīs tikai sliktāku gaisotni un priekštatu par videospēli. Patīkamāk šo gara darbu spēlēt aptuveni ar trīs piegājieniem vienā dienā (respektīvi, trīs reizes nomirsti, pietiek), balstos uz savas pieredzes.

Ņem pauzes un atpūties.

Pret Returnal ir jāatiecas kā pret iespēju sevi izaicināt vienu vai divas stundas dienā nevis kā pret dzīvības un nāves misiju. Viss, pietiek! Gan jau nākamajā dienā veiksies labāk. Izņēmums ir tad, kad tiki tālāk, pieveicot bosu vai kādu citu šķērsli, tad jāturpina spēlēt tiktāl, ciktāl vari, lai progresētu. Tādēļ iesaku šo spēli rambāt tad, kad tev patiešām ir daudz brīvā laika, jo nevar zināt, cik tālu tiksi un kā spēle aizies.

Problēma ir tajā, ka spēli vispār nevar saglabāt. Tu vari tikai uzlikt pauzi vai PS5 konsoli ieslēgt “sleep mode” režīmā, lai atpūstos.

Tici sev, ka varu iesākto pabeigt. Pratīgi pabeigt.

Ja tevī mājo tāda pati spītība kā man, ka iesākto spēli vēlies iziet līdz galam, nevis tur kaut kāds citplanētietis vai spēļu veidotājs sadomājis grūtus līmeņus izveidot mani apstādinās, tad galvenais ir nepazaudēt modrību un ticēt sev.

Un vēl jo svarīgāk, neaizraujies par daudz, spēlē ar mēru, jo tā būs tīkamāk pavadīt laiku Returnal. Tā sev sagādāsi foršākas sajūtas, kad tiksi uz priekšu. Un tā ir krietni veselīgāka pieeja videospēlei nevis to spēlēt vienā dienā neskaitāmas stundas – nosvīdis, uzvilcies, pults rokās trīc, un tad pienāk vakars, un eji gulēt pilnīgā nemierā, emocionāli, garīgi un fiziski iztukšots. Kas par daudz, tas par skādi.


Videospēles apskata kodu nodrošina PlayStation Latvija

Returnal par 72,99 EUR ir pieejams LoveGame.lv

Author: Oskars Miķelsons

Bez mitas rakstu, domāju, organizēju, plānoju, montēju, kasu pauri, lai veidotu foršus darbus "Konsoles.lv". Mīļākais dzēriens, ko ieņemt ir kakao. Un, ja vēl pa rokai ir šokolādes cepumi - es gar zemi.

2 thoughts on “Oskars dod padomus, kā veiksmīgāk un veselīgāk spēlēt Returnal”

  1. Tātad, tu pasaki, ka spēle ir vāja, viduvēja. Tu saki, ka tevi atbaida kkišejiskais geimpleijs, un nodrāztā šaušana. Ātri apnīk, jo vienveidīga. Ieliec viņai 5.
    A tagad cep rakstu par to, kā pareizi spēlēt to spēli. Citāts:
    “spēlēt trako un ārprātīgu izaicinājumu pilno Returnal”
    Spēle sūdC 5/10. 40h, gribu naVdu atpakaļ!

  2. Tas ir padoms par konkrēti šo spēli, vai visparībā, par jebkuru video spēli? Rakstā nepamanīju neko, kas cilvekam tieši šajā spēlē varētu kā palīdzet – slepenās ejas, bosu vājos punktus, kāds ieteikums uz ieročiem, utt…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *