Oskars reaģē: Horizon Forbidden West – ceru, ka video bija īsts

Horizon Forbidden West Latvija

Sagaidījām plkst. 19.00, bet piepeši rādas video ar piecu stundu jeb 300 minūšu, jeb 18 000 sekunžu ilgu taimeri. Kas notiek? Kur ir geimplejs? Čatā par to visu laiku brēca…

Piecas stundas man galvā smadzenes atgādināja par Horizon Forbidden West. Tiesa, nevarēju stundām skatīties visas spēles satriecošās video ainas un klausīties lieliskās skaņas dzīves ritma dēļ, bet pusnaktī atradu laiku un aizstūmu dīvānu pie televizora.

Cepuri nost, ka Sony izkāpj ārpus rāmjiem un atmiņā paliekoši demonstrē videospēli

Pēdējās milisekundes un beidzot geimplejs ir klāt! Sākumā nepatika, ka spēles galvenās varones Alojas kustības nav krasi mainījušās. Tāpat pārvietojas, skrien, lēkā un izvairās. No PlayStation 5 gaidīju, ka viņas ķermenis procesa laikā būs vēl reālistiskāka gluži kā pāreja no Uncharted 3 (PS3) uz Uncharted 4 (PS4). Taču viņa ir pietiekoši dabiska īsfilmiņu laikā, kur tēlu animācijas un mīmika mani iepriecināja.

Horizon Zero Dawn sišana pretiniekam ar šķēpu man šķiet ļoti neveikla un dīvaina. Bet spēles veidotāji Guerrilla Games acīmredzot Horizon Forbidden West tam ir vērsuši lielāku uzmanību – tuvcīņa izskatās labāka. Liekas, ka tiek darīti īsti sitieni un ir vairāki paņēmieni, kā pieveikt ļaundari.

Vieta, kur risinās darbība grafiski ir iespaidīga un next-gen cienīgi. Džungļi, palmas, smiltis un zemūdens pasaule piedod vienreizēju atmosfēru. Ļoti pārsteidzoši ticami ir atainoti okeāna viļņi. Ir tāda sajūta, ka to gribētos izgaršot kā šokolādes konfekti.

Lielākoties treileri un reklāmas video ir mānīgi

Horizon Forbidden West Latvija

Rezumē, jāsaka, ka piecu stundu gaidīšana un labi samontētais, pasniegtais video ir gana iespaidīgs, lai rūdīti geimeri gribētu šo gara darbu spēlēt jau tagad. Man visspilgtāk atmiņā palicis cīņa ar milzu robotu kā viņš iznīcina sienas. Ja patiesi spēlētāji varēs ko līdzīgu piedzīvot, tad esmu gar zemi.

Pagaidām neļaušos sajūsmu vilcienam, jo būsim godīgi, 90% gadījumu treileri un mārketinga video neataino precīzi, kāda ir videospēle. Tomēr gribu ticēt, ka viss redzētais un dzirdētais (skaņa, labākais, kas dzirdēts videospēles demonstrācijā) bija īsts un Horizon Forbidden West mūs nepievils.

Spēli izdos ekskluzīvi uz PS5 un PS4. Pašlaik relīze nav zināma, bet Guerrilla Games sola, ka drīzumā dos jaunas ziņas.

Author: Oskars Miķelsons

Bez mitas rakstu, domāju, organizēju, plānoju, montēju, kasu pauri, lai veidotu foršus darbus "Konsoles.lv". Mīļākais dzēriens, ko ieņemt ir kakao. Un, ja vēl pa rokai ir šokolādes cepumi - es gar zemi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *