Vai spēlēt PlayStation 5 un Xbox Series X konsoles vasaras karstā laikā nav bīstami?

Karstums un ventilatori

Nesen ārā bija tik karsts, ka manā mājā temperatūras stabiņš pakāpās līdz pat +32 grādiem pēc Celsija. Vienubrīd sāku prātot, vai tūliņ mans PlayStation 5 neaizdegsies…

Spilgti atminos 2010. gadu, kad spēlēju Battlefield: Bad Company 2 uz PS3. Istabā bija +30 grādi, tiklīdz temperatūra sasniedza +31 grādus, tā uzreiz konsole sāka ļoti skaļi dūkt. Radās sajūta, ka man aiz mājas brauc tanks. Bet es biju tā iegrimis spēlē, ka man bija vienalga. Kad temperatūra noslīdēja atpakaļ uz +30 grādiem, PS3 kļuva mierīgāks.

Bet kā ar jaunajām konsolēm? Man grūti spriest par Xbox Series X, jo tas vēl nav manā arsenālā, taču PS5 bija kluss kā kaps. +32 grādi telpā un PS5 ventilatori strādāja kā vienmēr, klusi. Biju pārsteigts, ka šādā karstumā aparatūrai nesagādāja nekādas problēmas.

Nerūpējoties par konsoles gaisa caurlaidību, tā var aiziet pie “dieviem”

Rakņājoties mājas skapī, uzgāju PS5 drošības instrukciju, kuru jau neviens nelasa. Tajā vestīts, ka Sony PS5 ar diskdzini un digitālo versiju iesaka uzturēt temperatūrā no +5 līdz +35 grādiem. Pieļauju, ka virs +35 grādiem elektroniskā ierīce “kliegs” pēc vēsuma, un ja to nedarīs, konsole var pārkarst un rasties tehniski bojājumi.

Ir jāņēm vērā arī citi apstākļi, lai konsoles ventilatoriem būtu vieglāk. Microsoft dod padomu Xbox lietotājiem novietot ierīci tā, lai tai ir brīva gaisa plūsma. Proti, no konsoles vismaz 10 līdz 15 centimetru rādiusā nevajadzētu būt nekādam objektam, kas aizsegtu ventilatoru. Tāpat to nevajadzētu novietot radiatora tuvumā, gultā, dīvānā un putekļainās vietās.

Gan PlayStation 5, gan Xbox Series X dizains ir veidots ar skatu uz augšu jeb vertikāli. Izrādās, ka tai nav tikai vizuāla nozīme, bet arī veicina gaisa apmaiņu. Konsolēm, tāpat kā augstas klases datoriem, stāvot vertikāli, ventilatori efektīvāk strādā un dzesē aparatūru, tā klāsta Gamesradar.

Pieskati savu konsoli, it sevišķi, karstajos laikos

Vai karstā laikā (un ne tikai svelmē), kad temperatūra palielinās ārā un iekštelpās, spēlēt konsoli ir droši un nav bīstami tehnikai? Ja konsole ir novietota vietā, kur ventilatori var brīvi darboties, to neaizsedz kāds objekts, ir dots vismaz 10 centimetru brīvas telpas, istabas temperatūra nepārsniedz +35 grādus, nav putekļaina vieta, telpu uzkopj, kā arī brīžiem tīri konsoles virspusi no putekļiem, tad problēmām nevajadzētu būt. Jebkurā gadījumā jāseko līdzi savai spēļmantai. Brīdī, kad tā sāk skaļi dūkt vai izslēgties nezināmu iemeslu dēļ, tad tam iespējams būs nepieciešams remonts.

Microsoft inženieris Džims Vāls ir atzīmējis, ka Xbox Series X ir 70% lielāka gaisa plūsma nekā iepriekšējā konsoļu paaudzē. Tādēļ ir svarīgi uzmanīt savu konsoli, lai tā spēj brīvi elpot ne tikai karstās vasaras dienās, bet vispār kopumā.

Author: Oskars Miķelsons

Bez mitas rakstu, domāju, organizēju, plānoju, montēju, kasu pauri, lai veidotu foršus darbus "Konsoles.lv". Mīļākais dzēriens, ko ieņemt ir kakao. Un, ja vēl pa rokai ir šokolādes cepumi - es gar zemi.

4 thoughts on “Vai spēlēt PlayStation 5 un Xbox Series X konsoles vasaras karstā laikā nav bīstami?”

 1. Ar konsoli, ka ar tropiskiem augiem, japarūpejas par pareizu mikroklimatu! 😀
  Bet ja nopietni, man Ps4/Ps4 PRO stāvēja 2m attaluma no kamīna + nišai atklata vieta tikai no priekšas – tā teikt, ne tie labakie apstakļi dzesēšanai, bet no interjera dizaina, gan smuki! Gadiem spēleta, gan arī kamīna radītais siltums to sildīja un nebija problēmu.
  Ps5 stāv turpat, tikai nedaudz ir veiktas parbūves interjerā ar plašaku vietu Ps5, bet ziemā kamīns arī to reizi pa reizei silda un nejutu kadas problemas.

  1. “Ar konsoli, ka ar tropiskiem augiem, japarūpejas par pareizu mikroklimatu! 😀”

   Tā ir… Pats personīgi nepievērsu uzmanību, kā konsole elpo. Bet pēc PS3 gadījuma, kad mājā bija virs +30 grādiem, atskārtu, ka varbūt labāk nevajag spēlēt un nogaidīt, kad paliks vēsāks 😀 .

   Hmm, šķiet, ka konsolēm nav nekas pretī pret kamīnu vai arī telpa ir pietiekoša liela un gaiss labi cirkulējas.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *