Manas domas: kādēļ Resident Evil: Infinite Darkness Netflix ataino animācijas veidā?

Resident Evil Infinite Darkness Latvija

Viena no populārākajām šausmu videospēlēm Resident Evil jau šonedēļ piedzīvos adaptāciju Netflix straumēšanas platformā. Pretēji The Witcher, Resident Evil Infinite Darkness nav uzfilmēts tradicionāli filmas, bet gan animācijas veidā. Un manī tas raisa lielu ziņkāri…

Filmas, kas balstītas uz videospēlēm, lielākoties uzņem īstā pasaulē ar reāliem aktieriem (live-action), piemēram, Need for Speed, Hitman, Max Payne un citas. Jāsaka godīgi, ka tas nekam neder. Proti, virtuālā pasaule ir kā cita dimensija, un tam tur arī jāpaliek nevis jāpārtop par realitāti.

Pirmām kārtām, vai filma spēs radīt tādu pašu noskaņojumu kā videospēle. Vai aktieri spēs līdzināties virtuālajiem varoņiem gan vizuāli, gan mutiski, gan neverbāli. Pēc savas pieredzes varu teikt, ka neesmu redzējis nevienu aktieri, kas spētu pat pietuvināties videospēļu varoņiem. Vairāk vīlos nekā priecājos.

Fani ne vienmēr ir sajūsmā par videospēles ekranizāciju uz lielajiem ekrāniem

Tādēļ, domāju, ka Capcom un Netflix ir izvēlējušies pareizo virzienu – Resident Evil: Infinite Darkness prezentēt vairāk kā videospēles īsflimiņas (animation) nevis filmu veidolā, tādējādi saglabājot Resident Evil būtību.

Turklāt animācijā, atšķirībā no reālitātes, filmu vai seriālu veidotājiem ir bezgalīgas iespējas izpausties ar savām idejām un iztēli, jo datorgrafikā var atainot jebko, kamēr realitātē ar kamerām tas var būt praktiski neiespējami. Piemēram, nofilmēt kā Herkuless paceļ tonnām smagu akmeni vai cīnās ar daudzgalvainu pūķi.

Kaut vairāk videospēles adaptācijas pielāgotu animācijas stilam, jo tas grafiski vairāk līdzinās un saistās ar videospēlēm nevis dzīvē uzņemtās ainas. Manuprāt, Uncharted filmu un The Last of Us HBO seriālu arī vajadzēja demonstrēt animācijas nevis videogrāfijas stilā.

Resident Evil: Infinite Darkness pirmizrādi piedzīvos 8. jūlijā Netlifx digitālajā servisā.

Author: Oskars Miķelsons

Bez mitas rakstu, domāju, organizēju, plānoju, montēju, kasu pauri, lai veidotu foršus darbus "Konsoles.lv". Mīļākais dzēriens, ko ieņemt ir kakao. Un, ja vēl pa rokai ir šokolādes cepumi - es gar zemi.

3 thoughts on “Manas domas: kādēļ Resident Evil: Infinite Darkness Netflix ataino animācijas veidā?”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *