“Videospēles kā serviss”… Bitīt matos, kas notiek ar spēļu industriju?

Videospēles serviss

Kad EA izpilddirektors Endrjū Vilsons ieminējās, ka “Battlefield 2042 ir jāuztver kā serviss”, man teju vai šermuļi pārmetās pār kauliem. Tā vien liekas, ka jaunais Battlefield, kā arī GTA Online un Call of Duty: Warzone vairs nav videospēles, kādas tās pazinām desmitiem gadu. Tās ir kļuvušas svešas par kaut kādu servisu…

Laiki, kad spēļu izstrādātāji ieguldīja visus savus centienus konkrētajā spēlē ar cerību, ka tā ir pilnībā pabeigta un cilvēki pirks lielos daudzumos ir pagājis. Tagad kompānijas ir savtīgākas, jo veido spēli ar domu, lai tas kalpotu gadiem ilgi un nestu peļņu ilgtermiņā. Kā teica Intars Ābols no SideQuest “nauda nosaka visu, nav svarīgi par kādu kompāniju ir runa”.

Ko vispār nozīmē serviss videospēlēs? Proti, tie ir mikromaksājumi (pirkt jaunas drēbes varonim), virtuālā valūta, kur par reālu naudu pērkam spēles naudu (GTA Online Shark Cash), maksas abonements (piemēram, Battlefield Premium) un citi, kas veido šo servisu pakalpojumus. Tā rezultātā spēļu uzņēmumi var papildus pelnīt, iespējams, pat vairāk nekā cilvēki pērk videospēli par pilnu cenu.

Katra jaunā Call of Duty sezona vai GTA Online atjauninājums piesaista spēlētājus, lai geimeri atgrieztos un atkārtoti tērētu savu naudu 

Videospēles kā serviss ir viens no būtiskajiem iemesliem, kādēļ spēles iznāk vēlāk nekā tas bija pagātnē. Lielisks jau nodrāztais piemērs ir GTA. Godīgi sakot, GTA 6 varētu arī neiznākt, jo nekas netraucē Rockstar Games to pašu GTA Online uzlabot, attīstīt – grafiku, mehānikas, pielikt klāt jaunu pilsētu un pārējās lietas, lai noturētu spēlētājiem interesi.

Tas ir laika jautājums, bet cik ilgs? Proti, League of Legends izdeva 2009. gadā, kas arī ir viens liels serviss, kur cilvēki var izmest prāvas naudas summas varoņa izskatā un citos brīnumos. Pat šobaltdien Riot Games to atbalsta ar atjauninājumiem un svaigu saturu. Otrā daļa joprojām nav iznākusi. Vai vispār spēlēm ir vajadzīgi turpinājumi?

Šķiet, ka videospēļu industrijā notiek revolūcija mums pašiem nezinot

Arvien populārākas kļūst free-to-play projekti un servisa pakalpojumi. Tie dod iespēju spēlēm “izdzīvot” ilgāk. Tās attīstas ļoti strauji. Gribot negribot, tās ietekmē veidu kā spēles tiks izstrādātas un geimeriem pasniegtas nākotnē.

Plus ir tāds, ja man ir kāda mīļākā spēle, protams, būšu priecīgs, ja kompānija turpinās to papildināt ar saturu. Mīnuss, ka vairākām spēlēm varam neredzēt speciālu stāsta režīmu, bet tā vietā vairāk koncentrēsies uz tiešsaisti. Projektus izdos vēl retāk, kur šķietami pēc jauna sērija turpinājuma gaidīsim desmit gadus. Un citām spēlēm tas var vispār nenotikt, piemēram, minētajai League of Legends. Varbūt tāda būs videospēļu industrijas nākotne.

Author: Oskars Miķelsons

Bez mitas rakstu, domāju, organizēju, plānoju, montēju, kasu pauri, lai veidotu foršus darbus "Konsoles.lv". Mīļākais dzēriens, ko ieņemt ir kakao. Un, ja vēl pa rokai ir šokolādes cepumi - es gar zemi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *