PUBG radītājs Brendans Grīns vēlas izveidot simtiem kilometru lielu spēles pasauli

Prologue spēle

“Mēs vēlamies radīt reālistisku videospēles pasauli tādā lielumā, kas būtu simtiem kilometru plaša un kurā būtu tūkstošiem spēlētāju. Un šie spēlētāji viens ar otru mijiedarbotos, pētītu pasauli un radītu lietas,” stāsta Brendans Grīns… 

Darināt milzīgu telpu (sandbox-style open world), kādu B. Grīns redz savā vīzijā ir ļoti sarežģīti, jo “nav veidu kā to pilnībā piepildīt ar saturu, mehānikām, vietām un citiem elementiem. Lai izveidotu ticamu un lielu virtuālu vidi, tas prasa daudz laika un enerģijas. Lai cilvēki spētu ko tādu radīt ir nepieciešams ņemt palīgā mašīnas.”

Viņa sapnis nav radīt videospēli, bet gan pasauli. Tādēļ viņš ar savu jauno komandu ir realizējis speciālu mašīnu neirona tīklu, kas spētu īstenot lielas videospēļu pasaules.

Jaunā komanda uz šīs mašīnas brūvē prologue spēli, kuru pirmo reizi demonstrēja 2019. gadā The Game Awards pasākumā.

Tajā spēlētājam mežā ir jāvāc resursi un rīki, lai izdzīvotu, kur skarbie laika apstākļi ir tavs lielākais ienaidnieks. “Prologue nebūs nekādas norādes, pamācības, tikai vide, vieta, kur jānokļūst un instrumenti, kas ļautu tev tur nonākt,” skaidro B. Grīns.

Vēlāk studija nolēma, ka prologue izdos kā tehnoloģijas demo nevis pilnu videospēli. Šis demo ļaus interesentiem to iemēģināt, lai gūtu priekšstatu, kādā virzienā PlayerUnknown Productions dodas. Tajā lietotāji arī varēs ieguldīt naudu, ja viņiem patīk tas, ko piedzīvo un redz un vēlas atbalstīt spēles izstrādātājus.

Nobeigumā viņš atzīmē, ka “prologue ir pirmais solis, lai radītu bagātas un interaktīvi pilnas pasaules”, kā arī PlayerUnknown Productions oficiālajā mājas lapā ir norādīts  “mūsu pētnieku un izstrādātāju komanda Amsterdamā taisa rīkus, kas mainīs to, kā videospēles tiek veidotas”.


Atbalsti KONSOLES

Author: Oskars Miķelsons

Bez mitas rakstu, domāju, organizēju, plānoju, montēju, kasu pauri, lai veidotu foršus darbus "Konsoles.lv". Mīļākais dzēriens, ko ieņemt ir kakao. Un, ja vēl pa rokai ir šokolādes cepumi - es gar zemi.

2 thoughts on “PUBG radītājs Brendans Grīns vēlas izveidot simtiem kilometru lielu spēles pasauli”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *