Manas domas: Vai Max Payne franšīze ir mirusi?

Max Payne Latvija

GTA Online un RDR Online ir kā naudas mašīnas Rockstar Games kompānijai. Tās saražo tik daudz banknotes, ka viņi ar tām var iekurināt centrāli un aizmirst, ka ir arī citas videospēles. Piemēram, Max Payne – pasaule, kurā pūšs “kapsētu” vējš jau deviņus gadus…

Max Payne nomirs vairākkārt, kad šī gada 16. decembrī uzņēmums plāno slēgt Max Payne 3 interneta serverus. Tā rezultātā vairs nevarēsim spēlēt daudzspēlētāja režīmu.

Piedevām, 21. jūlijā Max Payne franšīze svinēja savu 20. gada jubileju. Pirmās divas daļas izstrādāja Remedy Entertainment un viens no īpašniekiem Sems Leiks pat atceras šo videospēli un godina to ar patīkamu video.

Mani video pārsteidza un aiz prieka cerēju, ka kaut kas jauns sagaida Makša Peina piedzīvojumā, bet nē, īss, solīds, nostalģisks video. Beigās liekas, ka šī vēsts nopūta pēdējo sveci uz Makša kapa malas ar cerību “varbūt kaut kad”…

Vai Rockstar Games rūp Max Payne liktenis? Man liekas, ka ne velna. Man liekas, ka viņi cauri dienām skaita zaļos papīrus, lai kādu, dievs svētais, nepalaistu garām. Man liekas, ka viņi ir aizmirsuši tās eksistenci, jo neredzu nekur, ka viņi būtu kaut ko iepīkstējušies par šo projektu, pat ne tās dzimšanas dienā. Nu, vismaz tviterī dalījās ar šo video.

Liekas neticami, ka spēles kompānija astoņu gadu laikā ir izdevušas tikai divas videospēles Grand Theft Auto V un Red Dead Redemption II. To starpā ir piecu gadu pauze, un tajā klusajā laikā varēja realizēt Bully un Max Payne Remake vai vismaz Remastered.

Secinājums? Rockstar Games ir palikuši pārāk lepni un vēsi pret mums, pret atsevišķiem faniem, jo šķiet, ka tur, kur ir peļņa ir daudz svarīgāk nekā tur, kur tās nav. Tādējādi neļauj citiem projektiem un turpinājumiem ieraudzīt dienas gaismu.

Vienīgais “varbūt kaut kad”, ja baumas būs patiesas un iznāks GTA triloģijas Remastered, kā panākumi ļautu kompānijai domāt ko līdzīgu Red Dead Redemption spēlei, radītu vēl pēdējo, pašu pēdējo cerības staru uz Max Payne triloģijas Remastered. Tad es aiz sajūsmas apēdīšu trīs šokolādes kūkas.

Author: Oskars Miķelsons

Bez mitas rakstu, domāju, organizēju, plānoju, montēju, kasu pauri, lai veidotu foršus darbus "Konsoles.lv". Mīļākais dzēriens, ko ieņemt ir kakao. Un, ja vēl pa rokai ir šokolādes cepumi - es gar zemi.

7 thoughts on “Manas domas: Vai Max Payne franšīze ir mirusi?”

 1. Ko tu domā ar “iekurināt centrāli”?
  Pūš, nevis “pūšs”.
  Max latviski būtu Makss, nevis Maksis, līdz ar to pareizi būtu “Maksa Peina piedzīvojumā”.
  Nekad iepriekš latviešu valodā neesmu manījis kādu lietojam frāzi “cauri dienām” un tās vietā, manuprāt, pareizāk būtu “cauru dienu”.
  “spēles kompānija astoņu gadu laikā ir izdevušas” – spēļu kompānija ir izdevusi. Pirms “Grand Theft Auto V” arī derētu kāda domuzīme.
  “tur, kur ir peļņa ir daudz svarīgāk nekā tur, kur tās nav.” – šis teikums ir neloģisks. Tas, kas nes peļņu, noteikti ir svarīgāks par to, kas nenes peļņu. Bet tur, kur nes peļņu, vai pienu no veikala, tur es nezinu, vai var būt svarīgāk. Varbūt koncentrēties uz to, kas nes peļņu, ir svarīgāk.
  Es nedomāju, ka Vice City, GTA 3 un San Andreas var saukt par GTA triloģiju, jo GTA sērijā, ja kaut ko nejaucu, ir jau 15 spēles.

  Kopumā šis raksts rada sajūtu, ka tu vēl joprojām neesi sapratis, ka datorspēļu izstrāde ir bizness, it sevišķi lielajām kompānijām, kas izstrādā un izdod datorspēles. Investoriem neinteresē kaut kādi Bully un vecie Max Payne, ja GTA V Online ienes pamatīgu naudas žūksni.

  Es ļoti ceru, ka tu šo komentāru spēsi uzņemt objektīvi un neapvainoties kā mazs bērns.

  1. Tāpēc ļoti žēli, ka spēlēs nav latviešu valodā. Es domāju, ka tas veiksmīgi uzlabotu latviešu valodas zināšanas. Piemēram elder scrolls būtu lielisks paraugs 😁

   1. Jā. Morrowind, piemēram, būtu laba iespēja mācīties, jo tur ir daudz teksta, ko vajag lasīt lai veiksmīgi progresētu spēlē.

 2. Nesen nostaļģijas dēļ izgāju MP pirmo daļu, tagad iesāku arī otro, arī nostaļģijas dēļ. Varēja būt MP3 remaster uz PS4, bet nebija! Daudzi būtu gribējuši, bet nebija! Es domāju, ka daudzi fani atceras un pārspēlē vecās Max Payne spēles, jo vnk patīk, pat nojaušot, ka 4. daļas nebūs.

  1. Trešo arī sāksi? 😀
   Es tomēr ļoti ceru, ka būs ceturtā daļa. Vai vismaz kāds rīmeiks, jo ļoti patīk Max Payne franšīze 🙂 .

   1. Es nezinu, vai mans laptops pavilks 3. daļu. MP3 esmu uz X360 izgājis kādas 2 reizes, ja nemaldos. Daudzus līmeņus atceros, kur viņš ir ar skūtu galvu.
    Pat, ja pc pavilks, jāgaida puse dienas, kamēr lejupielādēšu. Varbūt mazāk, pāris stundas.

    1. Cerams, ka pavilks 🙂 . Es Max Payne 3 izgāju vairāk par piecām reizēm. Izgāju uz visiem 100% ar PlayStation platīnu trofeju kabatā. Vistrakākais – iziet visu spēli bez zaudes.

     Jap, bija brīdis, kad Makss Peins nodzina sev matus uz nullīti 😀 . Starp citu, ja kādam ir Max Payne 3 uz PS3 labprāt co-op saspēlētu!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *