Kas Grand Theft Auto V PlayStation 5 versijā ir mainījies?

GTA 5 Latvija

Kad Sony savā PlayStation Showcase pasākumā rādīja GTA V uz PS5, es savā dīvānā salecos. Varbūt būs GTA VI! Nē, GTA V… Skatos un skatos, mēģinot saprast, kas ir citādāks. Liekas, ka nekas. Mani pārņēma sarūgtinājums līdz brīdim, kad skatījos video vēlreiz…

Pirmajā acu uzmetienā tiešām liekas, ka nav nekādas atšķirības, bet ja paskatās cītīgāk, tad video var manīt dažas interesantas lietas.

Salīdzinu PS4 ar šī treilera PS5 versiju.

GRAFIKA: Grafika šķietami kļuvusi vēl detalizētāka, košāka un krāsaināka. Piemēram, misijā, kur notiek vilcienu sadursme, dūmu mākonis ir lielāks un efektīvāks. Tāpat ūdens šļakatas kļuvušas izteiksmīgākas. Un spēlē ir vairāk gaismas un gaismas efekti, piemēram, GTA Online cilvēki spēlē spēļu automātus un veids kā gaisma apgaismo to sejas izskatās ļoti labi.

GEIMPLEJS: Video ir salīdzinoši skops, tādēļ grūti saprast, kas spēles procesā tieši ir uzlabots. Iespējams, auto vadāmība būs labāka. Kamera pirmajā personā liekas vēl dziļāka un ticamāka, kā arī skaņas reālistiskākas. Vietā, kur Frenklins ar moci lec no tilta, neesmu spēlē dzirdējis tādu motocikla rūkoņu.

ĀTRUMS: Video demonstrē, ka stāstā starp trim galvenajiem varoņiem varēs vēl ātrāk pārslēgties vien dažu sekunžu laikā. Tas ļauj domāt, ka spēle arī ašāk ielādēsies un varbūt nāksies krietni mazāk gaidīt, kad varēsim spēlēt GTA V. Nemaz nerunāsim par GTA Online, kur dažkārt teju vai veselu dienu vari pavadīt, gaidot spēli.

SPRĀDZIENI:

Kad mašīna sprāgst, redzētais ļoti līdzinās pašreizējai GTA V versijai. Taču izskatās, ka uguns ir ievērojamāks un tas spēj plašāk izplesties. Bet, kad šauj ar ložmetēju, tas vairāk zibšņo un izstaro gaismu.

GTA ONLINE:

Par jauno GTA Online gan daudz nav zināms. Vienīgi, vizuāli izskatās labāk, kur istaba ir piesātināta ar krāsu variācijām un piepildīta ar gaismu toņiem. Šķiet, ka tā ir atpūtas telpa, kur spēlētāji varēs mierīgi bez vardarbības pavadīt tīkamu laiku.

NOBEIGUMĀ

Zemāk uzņēmu ekrānšāviņu no oficiālā Rockstar Games YouTube kanāla, kurā salīdzināta PS5 un PS4 versijas fragmenti.

Grand Theft Auto V videospēle
PS4 (2014)
Grand Theft Auto V spēle
PS5 (2022)

Analizējot video, jāsaka, ka, kaut arī izmaiņas nav milzīgas, tomēr rodas iespaids, ka Rockstar Games ir ieguldījuši lielu darbu, lai radītu vēl labāku iespējamo GTA V versiju, ko spēj piedāvāt mūsdienu jaunākās tehnoloģijas.

Salīdzinot dažas geimpleja ainas ar PS4 un treileri, tad GTA V next-gen šķiet, ka vairāki objekti spēlē ir pārzīmēti, piemēram, ložmetējs izskatās dzīvīgāks un pilnīgāks. Auto salons gaišāks, pārredzemāks un fotoreālistiskāks.

Protams, jāatzīmē, ka šis ir treileris un tas var būt mānīgs, ka spēles grafiskie elementi ir tik ļoti izmainīti un kamera rada citādākas sajūtas (kā to redzam augstāk bildē un video). Taču Rockstar sola tuvākajā laikā dot sīkāku informāciju par jauninājumiem.

Domāju, ka paši varēsim pārliecināties, kā spēle ir mainījusies 2022. gada martā, kad GTA V izdos uz PlayStation 5 un Xbox Series X|S konsolēm.


Atbalsti KONSOLES
Un pretī saņem ekskluzīvas lietas (patreon.com/konsoles skaties izdzēstās video ainas, bildes, nepabeigtos darbus un citus labumus, ko neesmu publiski publicējis)

Author: Oskars Miķelsons

Bez mitas rakstu, domāju, organizēju, plānoju, montēju, kasu pauri, lai veidotu foršus darbus "Konsoles.lv". Mīļākais dzēriens, ko ieņemt ir kakao. Un, ja vēl pa rokai ir šokolādes cepumi - es gar zemi.

7 thoughts on “Kas Grand Theft Auto V PlayStation 5 versijā ir mainījies?”

 1. Ahh, es, kad ieraudzīju, kārtējo reizi, GTA 5 Sony prezentācijā, biju ļoti vīlies un vīlies ne tikai industrijā, bet arī pašos geimeros. Visi bļauj gribu GTA 6, gribu Remake un/vai Remastered citām daļām un tāpat turpina grūst iekšā tajā, piedod par skarbumu, noladētājā GTA 5. Un es lieliski saprotu Rokstar, jo, kāpēc neturpināt slaukt govi, ja tā turpina dod labumus, it īpaši, kā to spēlētāji dara brīvprātīgi.
  Tieši tas pats tagad notiek ar Ubisoft, kuri pēdējās atskaitēs uzrādīja kā mikrotransakcijas nopelnīja vairāk nekā pati spēle (gan fiziski, gan digitāli). Kāpēc gan tagad neizlaist kādu Free2play brīnumu vai neiemest vēl skinus no iepriekšējām dāļām (pat neizmainot!), jo būs tāču ģeneali brīnumi, kas to visu pirks un atbalstīs. Un varu saderēt, kā, ja labi pameklēt, šajā industrija, gandrīz katrai “trešajai” kompānijai tā ir. Savā laikā visi brēca uz EA, bet tāpāt pirka un grūda mikrotransakcijas. Nu ja! Kompānija vainīga!
  Tieši tas pats ir Rokstar – nopērkat jauno uzlaboto GTA 5 (te runa neiet par tiem, kas taisa upgrade) vai iemetat GTA Online pāris simtus, tas taču dzīvei tas ir tik svarīgi. Priekš kam pirkt kādu jaunu AAA spēli, ja ir GTA Online! 😀
  Un pēdēja laikā tik lasu/dzirdu cik Rokstar izlepuši un neciena geimerus, bet Rockstar te nav, gluži, vainīgi pie visa, jo ir lielisks teiciens: “kamēr būs pieprasījums, tikmēr būs piedāvājums!” Tāpēc, ja geimeri grib kaut ko jaunu atrāk, tad jāsāk ar sevi un tomēr cienīt savus resursus, bet esmu pārliecināts, kā tas nekad nenotiks, jo tāču tagad ir trends izteikt draudus izstrādātājiem/aktieriem un pēc brīnīties, kāpēc produkts “jēls” un kāpēc viņus sāk nabadziņus apsaukāt pēc tā, vai darīt visu otradāk un grūst iekšā mikrotransakcijās vai kārtējā spēles versijā un teikt cik kompānijas bezkaunīgas, kā “liek mums pirkt neobligātas lietas”. Bet nu tas ir tikai manas domas, un tāpāt tas šaubos kā kādu ietekmēs!
  Tikai nepārproti, man GTA spēļu sērija ļoti patīk, vienkārši ir momenti, kad tas sāk apnikt. Atmiņa nāk lielisks meme no interenta – Lai tiktu līdz GTA 5 vajadzēja trīs konsoļu paaudzes, un, lai GTA 5 varētu pastāvēt vajag vēl trīs (vismaz ceru tikai trīs). 😀
  Es te, protams, aizrāvos ar saviem memuāriem, kā pat par rakstu neko nepateicu. Raksts man patika, jo emociju iespaidā pat nepamanīju visas lietas, kuras biji pamanījis tu. Labs. Cerams nākošo rakstu jau varēsi veltīt priekš Trilogy Collection, vai, beidzot, GTA6.

  1. edgeOff, paldies par izsmeļošo komentāru 🙂 .
   Jā, man arī pārņēma liela nepatika, ka GTA V iznāks vēlreiz uz jaunajām konsolēm. Un es arī jutos vīlies PlayStation Showcase laikā, jo “cik tad var”. Un skatos, ka šādi daudz jūtās. Saprotu, ka tas ir bizness un “govs ir jāslauka, kamēr tā ir sausa” un varam vainot tikai paši sevi, bet domāju, ka šādi Rockstar Games arī riskē. Viņi riskē zaudēt fanu uzticību un respektu.

   Katram ir savs laiks un ir teiciens “īstajā laikā un īstajā vietā”. Man šķiet, ka Rockstar to ir nokavējuši. Pārāk ilgi stiepa gumiju ar peļņas gūšana. Bet biznesu nevar uztvert tikai kā biznesu, jo tie nav tikai cipari, bet arī personības, cilvēki, kam rūp tas, ko pērk un tic spēļu veidotājiem. Pret viņiem ir jāatiecas kā pret saviem draugiem. Jāieklausās, ko fani vēlas. Un mēs vēlamies GTA 6 vai kaut ko jaunu, kas nav saistīts ar GTA 5. Šķiet, ka PlayStation Showcase bija tas īstais brīdis, kad Rockstar varēja vismaz apstiprināt GTA 6 eksistenci, lai faniem mierinātu slāpes. Vai baumoto GTA Triloģijas versiju (GTA III, GTA Vice City, GTA San Andreas), kaut ko, kas nav nolāpītais GTA V.

   Es cienu šo franšīzi, bet man apnika gaidīt. Un šķiet, ka vairāk neko no Rockstar negaidu, jo viss ir tikai un vienīgi ap GTA V.

   1. “…kaut ko, kas nav nolāpītais GTA V.” – precīzi pateikts, kas ideāli parādā īsumā manu domu gājienu.
    Par to, kā Rockstar ir nokavējuši, laikam, nepiekritīšu. Saproti, GTA priekš videospēļu pasaules ir kā Šekspīrs priekš literatūras vai Beatles priekš mūzikas. Manuprāt, nevar spēlēt spēles un nedzirdēt par GTA, pat cilvēki, kas nespēle videospēles zina, kas ir GTA un Rockstar to lieliski saprot. Parasti kompānijas matus plēš no galvas ārā, lai pat uzminētu. kurā datumā vislabāk izlaist spēli, lai nebūtu konkurences un būtu labāka pārdošanas rādītāji. Ar GTA tā noteikti nebūtu, laid arā viņu Ziemassvētkos vai lieldienās, spēle tāpat salasīs savu kasi un, protams, Rokstar to arī apzinās.
    Rockstar ir kompānija, kas vienmēr bijusi uzmanības redzes lokā. Gandrīz katra spēle ir izraisījusi kādu tiesas prāvu, jo kāds tika apsmiets vai aizvainots, vai tika runāts par tēmām, ko sabiedrība negrib dzirdēt. (Sarkasms un melnais humors, diemžēl nav dots visiem saprast 😀 ). Un tas tikai viņiem nāk par labu, jo par viņiem vairāk dzird. Spēles vienmēr labi pārdodas, pat RDR2 izgāšanas uz PC sākumā, tagad dzīvo klusumā un klusiņām pelna. Rockstar ne velti ir Rokzvaigznes, un viņi zina kā viņi tādi ir, un neatkarīgi no tā ko viņi dara, tas vienmēr nāk viņiem par labu.
    Tieši, tāpēc es arī vainoju vairāk geimerus nevis pašu Rockstar. Rockstar vienkarši dzīvo sava scenā un sniedz to, ko viņi vislabāk prot, un mēs (geimeri) turpinam barot to izlepušo “zvaigzni,” jo ko viņiem vairāk vajag – naudiņa nāk kase un mūzika skan. Viņi radīja, nepabaidīšos to teikt, kultu ap GTA un tā ir ideāla formula.

    GTA V * naivi spēlētāji, kas pārspīlēti dievina Rockstar = Esmu bagāts YEEEY

    Kaut vai tālu nav jāskrien, paskat savu mēneša aptauju un tur 50% gaida GTA V upgrade. Pirmā vieta, protams, šeit tas ir mazs cilvēku daudzums, bet būtību tas nemaina, jo daudzos milzīgos ārzemju blogos arī radītāji aptaujām priekš GTAV nav zemi). Nopietni?! Trīs konsoļu pauadzes un 8 gadi ir vēl par maz. Nu tad, ko mēs gaidam? Jaunu daļu? Priekš kam? Rockstar ir uzņēmums un uzņemumam svarīga peļņa, ja to var gūt izlaižot “grafisku patch” gandrīz neko nedarot, tad kāpēc gan nē?
    Žēl, tikai man, kā geimerim zūd cieņa pret kompāniju, kuru tik ļoti cienīju, jo viņi, gandrīz, ir vienīgie industrijā, kas nebaidījās izlaist spēli, tādu kāda ir viņu vīzija un nevis to ko sabiedrība uzspiež (sveiciens Ubisoft, Bioware utt.). Tas ir tomēr cieņas vērts. BET pēdējā Sony prezentācija lika izvērtēt vēlreiz to visu. Man tas pats, kas tev – ir vienkārši panicis šis dancis ap GTA V.

    Pabeidzot domu par to, ko iesāku par nokavēšanu – nē, Rockstar Games priekš industrijas un naiviem geimeriem neko nav nokavējuši, bet priekš dažiem ka es, tu un vēl dažiem citiem ar līdzīgu domu gājienu, gan ir, jo cieņa un uzticība ir lietas, ko grūti atgūt un noteikti pat ja kāda “2034. gadā (vai vēl ilgāk 😀 )”spēle izies, es principa pēc gaidīšu un nepirkšu viņu ilgi un pat tas, pagaidām, ir zem jautājuma.

 2. Par GTA V popularitāti nav šaubu, ja tā vēl pēc sešiem, septiņiem gadiem mēdz nonākt top 1 pārdošanas sarakstā 😀 . Pat šobaltdien pārdošanas apjomi nerimstas, un GTA V spēj konkurēt ar šī gada spēlēm.

  Tas, kā tu saki “viņi, gandrīz, ir vienīgie industrijā, kas nebaidījās izlaist spēli, tādu kāda ir viņu vīzija un nevis to ko sabiedrība uzspiež” arī es ļoti cienu. Lielisks piemērs ir ar The Last of Us Part II. Rakstnieks Nīls Drakmens zināja, ka tas, ko viņš vēlas pastāstīt daudziem faniem nepatiks. Taču “pie kājas, ko citi domā” vēlos pastāstīt to, ko es vēlos stāstīt nevis ko citi grib dzirdēt, redzēt, just un tamlīdzīgi. Kā gan citādāk mākslinieks sevi var izpaust darbos godīgi un patiesi, ja viņš to dara citu dēļ, vai naudas dēļ, kas ir tīrākā prostitūcija.

 3. Uu yeah, atkal R* sakurina. Man gan ir aizdomas, ka daudzi kaut ko baigi pārprot, bet R* neiebilst un tur noslēpumā, ko tādu, kas sabiedrībai nav jāzin. Mans minējums ir šāds, zinot R* perfekcionismu, pacietību un cik ļoti viņi mēdz būt ambiciozi, tad ir aizdomas, ka tiek strādāts pie kaut kā ļoti nopietna un lai nezaudētu jeb kādu interesi no faniem, datums netiek pasludināts un turpinās to turēt noslēpumā. Un par gta V sāgu, patīk pērc, nepatīk nepērc. R* iet līdzi laikam/trendam.
  Kritiķi var tālāk sēdēt ar gariem deguniem, labs nāk ar gaidīšanu., cilvēki gadus desmit gaida, kad gaismā iznāks turpinajums iemīļotajai grāmatai, filmai, vai pat koncerts. Uzskatu, kamēr R* neizlaiž neko “jaunu”, tikmēr citas kompānijas aplaudē.

  1. Thunder, es nedomāju, ka daudzi ir ko pārpratuši. GTA spēles savulaik iznāca teju vai katru gadu. Tad pēc trim (GTA 4), tad pēc pieciem (GTA V) un tagad pagājuši astoņi gadi un pilnīgi nekādas ziņas par jaunu GTA spēli. Taču fani nepacietīgi gaida.

   Tur jau ir tā problēma. Redzēt vēlreiz GTA V uz PS5 bez acīmredzamām izmaiņām (video nu nekādi nepārliecina) ir jau līdz kaklam. Varbūt, ja treilerī rādītu stāstu DLC ko atcēla un tiešām grafisku lēcienu, pilnīgi citu GTA Online versiju, mēs noteikti reaģētu savādāk.

   Nezinu kādam Rockstar laikam un trendam iet līdzi, bet tur, kur viņi iet “mēs esam numur viens un viņi tāpat pirks mūsu spēles, tādēļ neiespringsim” ir šāviens kājā. Šāviens GTA franšīzei. Protams, ne tikai Rockstar Games to nosaka, bet arī mātes uzņēmums Take-Two. Arī tas, ka Rockstar mainījuši darbiniekiem slodzi, lai pārlieku nenogurdinātu savus darbiniekus, kā arī Dans Hauzers (viens no Rockstar Games dibinātājiem) ir pametis kompāniju un šķietami veido savu spēļu studiju. Taču viņš ir atklājis, ka pie RDR II nācās strādāt pat 100 stundas nedēļā (http://konsoles.lv/2020/04/15/nakama-rockstar-games-spele-bus-grand-theft-auto/).

   Ja viņi tiešām veido ko ļoti labu un nopietnu, tad vismaz var par to iepīkstēties nevis rādīt to, ko jau esam neskaitāmas reizes dzenājuši. Fani gaida, gaida un gaida. Viņi ir pelnījuši zināt vairāk. Nezinu kā jums, bet man ir zudusi tā dzirksts pret Rockstar Games uzņēmumu, kādu tas bijis iepriekšējos ~15 gadus.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *