Kā PlayStation 4 un Xbox One videospēles var atjaunināt bez maksas uz PlayStation 5 un Xbox Series X|S?

PS4 un PS5 upgrade

Vairākas jaunas spēles turpina iznākt uz PlayStation 4 un Xbox One, piemēram, Far Cry 6. Daļa spēles neprasa samaksu par next-gen atjauninājumu, bet daļa sarežģī situāciju un mulsina spēlētājus…

Lai par brīvu varētu atjaunināt PS4 vai Xbox One spēli uz PS5 vai Xbox Series S digitālajām konsolēm (bez diskdziņa), ir jādodas uz savu profilu, kurā pirkta šī digitālā spēles versija. Pēc tam šai spēlei PlayStation vai Microsoft Store ir jāizvēlas PS5 vai Xbox Series S atjauninājums, kas jālejupielādē.

Savukārt, ja ir pirkts PS4 vai Xbox One disks, tad tas ir jāieliek PS5 vai Xbox Series X konsolēs, lai varētu lejupielādēt next-gen versiju. Tas notiks tad, kad disks ir ievietots abās ierīcēs. Proti, PS4 un tad PS5 tāpat ar Xbox One un Xbox Series X.

Bet atjaunināt spēli ar disku, piemēram, no PS4 uz PS5, pastāv viena mazītiņa nianse, kas var radīt apjukumu. Balstoties uz PlayStation, tad PS4 diskam ir jābūt no tā paša valsts uz kā ir veidots tavs PlayStation Network profils. Respektīvi, ja izmanto Lielbritānijas profilu, tad spēles diskam arī jābūt no Lielbritānijas, citādi atjaunināt spēli no PS4 uz PS5 versijas var neizdoties.

Ja digitāli, tad tikai digitāli, ja disks, tad tikai caur disku ir pieejams bezmaksas next-gen atjauninājums

Jāatzīmē, ka, ja tu esi nopircis spēles disku, tad tu nevarēsi ar to bez maksas pāriet uz digitālo versijas next-gen papildinājumu un otrādi. Tu vari izmantot par velti next-gen iespējas tikai un vienīgi tai versijai, kuru esi iegādājies – digitāli, tad tikai digitāli vai disks, tad tikai caur disku.

Mēdz būt gadījumi, ka spēlētāji nezina, ka spēlē vecās videospēles versiju nevis jaunās uz jaunajām konsolēm, jo next-gen fails automātiski neielādējas, bet tas ir jādara manuāli.

Piedevām dažām iepriekšējām paaudzes konsoles spēlēm nav pieejams speciāls atjauninājums uz PS5 un Xbox Series X|S, lai tos varētu atainot 4K izšķirtspējā, 60 kadriem sekundē, ray-tracing un pārējiem labumiem. Turklāt ir videospēles, kurām save datus nevar pārnest uz citu platformu. Tā vietā piedāvā iespēju to izdarīt manuāli caur zibatmiņu (vai citādāk), lai savu spēles progresu nepazaudētu uz jaunās konsoles un nebūtu jāsāk spēli pa jaunam.

Dažreiz nāksies maksāt vairāk, lai no vecās konsoles pārietu uz jaunās un konkrētajā spēlē turpinātu iesākto 

Var būt videospēles, kur bez maksas grafiskos uzlabojumus uz jaunajām aparatūrām var baudīt tikai tad, ja esi iegādājies speciālu cross-gen bundle vai special editions spēles versiju, piemēram, Call of Duty: Cold War.

Iespējams, tuvākajā nākotnē vairs par brīvu nevarēs pāriet no vecās spēles versijas uz jauno, jo PlayStation boss Džims Raiens atklāja, ka God of War: Ragnarok un Gran Turismo 7, lai pārietu no PS4 uz PS5 izmaksās papildus 10 ASV dolārus. Tāpat ir ar Xbox, kur dažām spēlēm, kas nav iekļauts Xbox Smart Delivery, ir jāmaksā klāt 10 ASV dolāri.

Īsumā, ja vēlies par brīvu atjaunināt PS4 un Xbox One spēles uz PS5 un Xbox Series X|S versijām, pirms tam ievāc vairāk informācijas par konkrēto spēli un to bezmaksas next-gen iespējām, jo būs videospēles, kas prasīs papildus samaksu, vai arī jāpērk speciāls special edition, vai bezmaksas to varēs izdarīt tikai ierobežotā laikā. Tāpat ņem vērā, kādu PS4 vai Xbox One spēles versiju esi iegādājies digitālu vai disku un kurā reģionā atrodas tavs profils un kurā pirkts disks, lai zinātu, kā tālāk rīkoties un nerastos sarežģījumi.


Videospēles par labām cenām var iegādāties LoveGame.lv

Author: Oskars Miķelsons

Bez mitas rakstu, domāju, organizēju, plānoju, montēju, kasu pauri, lai veidotu foršus darbus "Konsoles.lv". Mīļākais dzēriens, ko ieņemt ir kakao. Un, ja vēl pa rokai ir šokolādes cepumi - es gar zemi.

7 thoughts on “Kā PlayStation 4 un Xbox One videospēles var atjaunināt bez maksas uz PlayStation 5 un Xbox Series X|S?”

 1. Man ir šitā problēma. Februārī deva Control Ultimate edition Ps+,uz PS4 nespēlēju, gaidīju PS5 un kad nopirku PS5, tad to spēli ieinstelēju, bet nekā. Man bibliotēkā rāda, ka man ir Standart edition. Neko nesaprotu, PS+bij pilnā, bet tagad pēkšņi Standart versija.
  Varbūt zini, kā var bez maksas tikt pie Ultimate edition?

  1. Sveiks, Vilks! Tas ir savādi, ka caur PS5 Plus lejupielādēji Control Ultimate Edition, bet piepeši pārvēršas par Standard Edition.

   Diemžēl bez maksas pie Ultimate Edition ar visu next-gen upgrade nevar tikt. Ja tu esi pircis iepriekš Control Ultimate Edition uz PS4, tad tev būs pieejams par brīvu next-gen atjauninājums. Citādi nē, kā vien to nopirkt.

   https://controlgame.com/introducing-control-ultimate-edition/

   1. Es arī galīgi nesaprotu. Vēl interesanti ir tas,ka paņemot store man parādās standart nav pieejams, Ultimate kur ir tikai PS4 logo purchased, bet Ultimate kur ir PS4 un PS5 logo ir jāpērk. Un kad paņemu Ultimate(kas it kā ir nopirkts)download from library, viņš ielādē parasto versiju.

    1. Skatos, ka 2021. gada februārī Control Ultimate Edition PS Plus lietotājiem piedāvāja gan PS4, gan PS5 versiju. Varbūt uz PS5 nejauši esi lejupielādējis PS4 versiju un tādēļ ir radusies šāda problēma.

     Man bija līdzīgi ar Death Stranding Director’s Cut, kur arī bija pieejamas PS4 un PS5 versijas, un nedaudz apjuku, lai saprastu, kādu versiju īsti es spēlēju 😅 .

     1. Jā man ir PS4 versija un stulbākais ir tas,ka PS5 versija man neatrodas. Caur datoru ieejot psn kontā, tur rāda, ka ir ielādēts Ultimate edition.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *