Pirmo reizi lieku disku PlayStation 5 konsolē

PlayStation 5 disks

28. oktobrī mans PS5 mājās gulēs jau veselu gadu, bet ne reizi tajā esmu licis disku. Bet tas brīdis ir pienācis, jo man ir Far Cry 6 PS4 diska versija, taču, lai spēli atjauninātu uz PS5, disks ir jāieliek konsolē. Satraucies, bāžu disku aparatūrā, šauboties vai vispār pareizi to daru, jo esmu šo to piemirsis. Un tad piepeši sarāvos kā ezis…

Parādījās tāda skaņa, ka šķita, ka disks lēkā pa konsoli šurpu turpu un detaļas lido pa gaisu. Vienubrīd saķēru sirdi, vai gadījumā neesmu disku ielicis otrādi un vai tas neaizies pie dieviem. Par laimi, nē, jo televizora ekrānā izleca paziņojums, ka ielādējas Far Cry 6. Pēc brītiņa skaņa mitējās, atgādinot klusu putekļsūcēju.

PS5 troksnis liek par sevi manīt citus manā mājā dzīvojušos iemītniekus

Varbūt diskdzinis tā bija “ierūsējis”, ka tas kā traks uzsāka savu pirmo griezienu, liekot sevi atgādināt, ka es arī eksistēju. Tagad, kad tas tika pirmo reizi iedarbināts, pieļauju, ka diskdzinis kļūs rāmāks. Vēlāk noskaidroju, ka PS5 diska lasītājs viskaļāks ir brīdī, kad spēle ielādējas. Un arī to, ka skaņa esot bijusi vēl spēcīgāka par manis dzirdēto, jo, kā izrādās, aprīlī Sony izlaida klajā jaunu PS5 atjauninājumu, kas konsoles diskdziņa troksni ir mazinājis.

Ir jau pagājusi nedēļa, un esmu pieradis, ka katru reizi ieslēdzot PS5 konsoli, kurā atrodas disks, ir skaļš uz brīdi, un pēc tam apklust. Vai mirkļi, kad ierīce kaut kādu iemeslu dēļ atkal disku griež uz pilnu klapi. Man tā ir kļuvusi par normu un problēmas nesagādā. Tikai mani dzīves biedri mēdz ziņkarīgi vaicāt “kas tev tur tā auro?”.

Cilvēce lēnām un nemanāmi pāriet uz digitālo pasauli

Kad šodien izņēmu disku laukā no konsoles, kuru pie reizes arī paostīju, es aizdomājos, ka ir pienākuši traki laiki. Proti, veselu gadu es neesmu ievietojis disku konsolē. Videospēles dabūju un pēdējā laikā pērku digitāli. Domāju, ka ar tevi ir tāpat, jo, kad tu pēdējo reizi esi pircis disku? Un vai tu esi izvēlējies savu konsoli bez diskdziņa? Turklāt, ja Sony un Microsoft ir izdevušas ierīces ar un bez disku lasītāja, un to, ka cilvēki arvien vairāk pērk digitālās spēles, man rada aizdomas, ka nākotnē – nākamajās PlayStation un Xbox aparatūrās varēs iegādāties spēles tikai un vienīgi digitāli.


Videospēles par labām cenām var iegādāties spēļu veikalā LoveGame

Author: Oskars Miķelsons

Bez mitas rakstu, domāju, organizēju, plānoju, montēju, kasu pauri, lai veidotu foršus darbus "Konsoles.lv". Mīļākais dzēriens, ko ieņemt ir kakao. Un, ja vēl pa rokai ir šokolādes cepumi - es gar zemi.

4 thoughts on “Pirmo reizi lieku disku PlayStation 5 konsolē”

  1. Es vispār brīnos ka pie mums tirgo digital versijas, jo nedz ps nedz xbox veikals te nav pieejams.
    Līdz ar to es spēlēju tikai no diskiem

    1. Bet mēs tāpat ik pa brīdim iegriežamies šeit vai nu lai pasmietos vai arī dēļ nelielas cerības, ka Oskars nebūs melojis un tiešām labosies. Līdz šim gan izskatās, ka vairāk par tukšiem vārdiem, piesmietu latviešu valodu un bloķētiem lietotājiem viņš latviešu geimeru auditorijai nespēj piedāvāt.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *