Facebook dibinātājs Marks Zakerbergs atklāj, ka “Metaverse” mainīs digitālo pasauli

Marks Zakerbergs Latvija Metaverse
Foto: CNET

“Kad spēlēsi videospēli kopā ar draugiem, tev radīsies sajūta, ka viņi tev reāli ir blakus, nevis, ka esi viens pats pie sava datora. Un, kad tu tiecies ar draugu Metaverse telpā, tu ar viņiem varēsi izveidot acu kontaktu, nevis vienkārši uz viņiem skatīties ekrānā,” stāsta Facebook vadītājs Marks Zakerbergs…

Patlaban cilvēki lielākoties virtuālo pasauli skatās caur viedtālruņa, datora, televizora un planšetdatora ekrāniem. Bet spēlētāji un lietotāji
Metaverse varēs atrasties un būt šajā virtuālajā vidē. “Ekrāni neļauj pilnībā izpaust cilvēka jūtas un viņus vienot kopā. Tas nerada sajūtu, ka esmu tieši reālajā laikā,” klāsta M. Zakerbergs.

Viņš atzīmē, ka šī brīža tehnika pašlaik ierobežo iespējas un, ka nākamā interneta versija viņa vīziju varētu īstenot. Tā būtu “tehnoloģija, kas izstrādāta cilvēkiem, kā mēs redzam un piedzīvojam pasauli, kā mēs komunicējam viens ar otru. Tā ir Metaverse būtība.”

“Lietas, kas patlaban ir taustāmas agru vai vēlu kļūs digitālas, piemēram, hologrammas veidā

Metaverse pasaulē cilvēki varēs izveidot savu digitālo profilu (gluži kā Facebook), bet ne statisku, bet dzīvu, kam var piešķirt sajūtas, žestus un citas ekspresīvas izpausmes. Tev būs sava garderobe un māja, kuru varēs iekārtot pēc savas sirds patikas. Aicināt citus draugus ciemos vai arī uzspēlēt kādu spēli.

M. Zekerbergs uzskata, ka pēc aptuveni pieciem vai desmit gadiem šī virtuālā pasaule Metaverse kļūs par ikdienu un normu tāpat, kā mēs izmantojam sociālos tīklus.

Uz VR jeb virtuālajām realitātes brillēm, lai stiprinātu Metaverse, iznāks arī dažādas videospēles – Beat Saber, Population One un citas. Population One būs Battle Royale spēle, ko ir iespējams realizēt tikai uz VR tehnoloģijas, tā saka viena no Facebook spēļu studijas pārstāvēm Deba.

Nobeigumā, saistībā par videospēlēm M. Zekerbergs paziņoja, ka sadarbībā ar Rockstar Games izstrādā klasisko Grand Theft Auto: San Andreas virtuālās realitātes versiju uz Oculus Quest 2 VR ierīces.


Ja tev patīk un novērtē to, ko Oskars (Konsoles.lv īpašnieks) dara, tev ir iespēja viņu atbalstīt Patreon

Videospēles par labām cenām var iegādāties spēļu veikalā LoveGame

Author: Oskars Miķelsons

Bez mitas rakstu, domāju, organizēju, plānoju, montēju, kasu pauri, lai veidotu foršus darbus "Konsoles.lv". Mīļākais dzēriens, ko ieņemt ir kakao. Un, ja vēl pa rokai ir šokolādes cepumi - es gar zemi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *