Apskats: Far Cry 6 – forša un dumja

Far Cry 6 apskats, atsauksmes

Far Cry 6 sirds un dvēsele ir milzīgā pasaule. Tā mani ievilka un nelaida vaļā. Taču personāžu atainojums, misijas, mākslīgais intelekts, līdzības ar iepriekšējām Far Cry sērijām ideālo sabrucina kā domino kauliņi…

Civiliedzīvotāji ir vieni no muļķīgākajiem, kādu pēdējā laikā spēlē ir nācies satikt. Dažkārt viņi neprot apbraukt šķēršļus, bet triecas tajā vai brauc nost cilvēkus. Jāpilda misija, bet to nevar iziet, jo mans biedrs neiet, kur vajag, bet gan tēlo rembo un stājas pretī ļaunajai impērijai. “Kas pie velna?” momenti netrūka.

Tad mūsu iemīļotais trakgalvis Antón Castillo. Pirms spēles relīzes Ubisoft lieliski ar mārketingu mūsu smadzenēs “iešļircēja” šo diktatūristisko tēlu ar aktieri Džankarlo Espozito priekšgalā. Diemžēl, tik foršs un ievērojams spēlē viņš nav.

Man patīk Far Cry 6 ļaundaris. Viņu vēroju ar interesi, bet Ubisoft neļauj viņam izpausties līdz galam, jo ļaunais Antón naratīvā parādas tikai epizodiski un uz nieka brīdi. Tādējādi nevaru ar viņu savienoties, jo, ja tikko kas notika, tas tiek ātri pārtraukts.

Spēles pasaule ir skaista un notikumiem pilna

Lielākā uzmanība ir vērsta tieši uz skaisto spēles pasauli – Jaras salu, kas ir apsveicami. Vēlies medīt, lūdzu. Vēlies meklēt dārgumus, lūdzu. Vēlies pildīt papildmisijas, iekarot ienaidnieka teritorijas, piedalīties sacīkstēs, lūdzu. Meklēt dārgumus spēlē man tīk visvairāk, jo katra ala, nostūris, vieta ir unikāla. Dažkārt jāpalauž galva, lai saprastu, kas jādara. Tas ir ļoti interesanti un atsvaidzina vienveidīgo Far Cry 6 procesu.

Man arī iet pie sirds veids, kā spēle atklāj salu, jo nekas netiek dots uzreiz, bet gan pakāpeniski. Proti, tev ir jāizglābj cilvēki no ļaunā gūsta, vai jāveido ar kādu dialogu, vai pašam ir jāvazājas apkārt, lai uzietu jaunas vietas un noslēpumus par Jaru. Tādēļ ir liela nozīme palīdzēt ļaudīm, lai iegūtu vairāk informācijas.

Far Cry 6 Latvija

Vienīgais mīnuss virtuālajā telpā ir laika apstākļi. Tos stipri uz ādas neizjutu. Pat vētra nav iespaidīga. Saullēkts un saulriets vienmēr šķita vienādi, tādēļ gribētos, lai spēlē ir vairāk krāsu dienas laikā un bagātāku laika apstākļu atainojumu. Pēc 70 nospēlētajām stundām tas viss mani vairs nepārsteidz, bet liekas jau redzēts.

Šoreiz Far Cry stāsts ir vēl dziļāks un interesantāks, jo mūsu galvenais varonis prot runāt. Citi tēli ir ar personības iezīmēm un ir visnotaļ ticami. Taču, par spīti tam, man lielākoties bija vienalga, kas ar viņiem notika, jo man ar viņiem neizveidojās emocionāla saikne.

Pieverot acis netīkamajām lietām, Far Cry 6 redzu kā otru labāko spēli Far Cry franšīzē

Far Cry 6 stilistika un iedvesma ir ņemta no Kubas. Izstrādātāji Ubisoft Toronto tajā ir reprezentējuši savu vīziju, kas nav pa manai gaumei, jo vizuāli, estētiski un kulturāli spēle likās dīvaina. Bet mūzika, atmosfēra, cilvēku akcenti ir labi atveidoti. Un atvērtā pasaule ir līdz šim labākā, kāda Far Cry sērijā ir bijusi.

Bez gļukiem šajā spēle neiztikt. Vienreiz iestrēgu savā mašīnā un ārā netiku. Pretinieki mēdz īpatnēji izkāpt laukā no transporta. Suns ar dīvainām kājām. Bet tās nepilnības man nebojāja spēlēšanas pieredzi. Kopumā process neraustās un darbojas plūstoši.

Far Cry 6 krokodils

Par spīti līdzībām un virtuālo cilvēku prātiem, Far Cry 6 es uzskatu par otru labāko Far Cry spēli aiz Far Cry 3. Stāsts ir interesants ar negaidītiem momentiem. Antons ir spēcīgs tēls, kam Ubisoft neļauj spīdēt. Geimplejs, kā jau Far Cry formula, ir atkarību izraisoša. Savādi, bet, kad izgāju spēli, man nedaudz palika skumji, ka tā ir noslēgusies, bet pēc stāsta videospēlē ir vēl daudz nepabeigtu darbu. Neesmu pat visu salu izstaigājis.


Videospēli apskatam nodrošināja videospēļu veikals LoveGame

Far Cry 6

8

Far Cry formula strādā arī Far Cry 6. Kaut arī gribētos, lai jaunais Far Cry pilnībā mainītu lietus un piedāvātu ko svaigāku, spēles pasaule attaisno to un ir spēcīgākais elements Far Cry 6. Ja tu esi šīs franšīzes fans, iesaku spēli, kā arī citiem interesentiem.

8.0/10

Author: Oskars Miķelsons

Bez mitas rakstu, domāju, organizēju, plānoju, montēju, kasu pauri, lai veidotu foršus darbus "Konsoles.lv". Mīļākais dzēriens, ko ieņemt ir kakao. Un, ja vēl pa rokai ir šokolādes cepumi - es gar zemi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *