Nesaprotu, par ko Battlefield 2042 spēlētāji vienā laidā “bļauj”

Battlefield 2042 Latvija

“DICE kopē Call of Duty. Daudz neciešamu gļuku. Pārlieku lielas lokācijas un pat Ziemassvētku vecītis apciemos kaujas lauku,” mati stāvus ceļas dažiem Battlefield 2042 faniem…

Spēlējot jauno Battlefield neilgi pēc relīzes, nemitīgi savā galvā prātoju, par ko Battlefield cienītāji “cepjas”?

128 spēlētāji lielajās un ievērojamās vietās, kādu neesmu redzējis citās šaušanas spēlēs, izskatās lieliskas. No visurienes šaudas un lido agregāti, kā arī vizinās vājprātīgi transporta vadītāji, kuri vēlas par katru cenu kādu nobraukt.

Tas ir haotiskais Battlefield un man ļoti tīk. Saprotu, ka dažiem Call of Duty spēlētājiem Battlefield 2042 ir kā cita planēta. Šeit nav mazas kartes ar šauriem koridoriem, kur karavīri un lodes krīt kā suši. Šeit ir militāra cīņa ar kara tehnikām gan uz sauszemes, gan gaisā. Un DICE ir paveikuši apsveicamu darbu ar lokācijas dizainu.

Brīvība ir bezgalīga un daudz atklātu lauku, kas snaiperim ir kā saldās brokastis

Jā, tās var šķist pārāk lielas, bet kā gan citādi 128 spēlētāji var ietilpt vienā telpā, kur var brīvi elpot un kustēties. Tās ir tik plašas un neizdibināmas, ka pēc 40 nospēlētajām stundām, es vēl joprojām uzeju jaunas stratēģiskas nostūrus, kā varu uzbrukt un pārsteigt pretiniekus nesagatavotu. Piemēram, caur caurulēm.

Vietām var manīt, ka Battlefield 2042 ir šo to pašpikojis no Call of Duty. Un tas nav slikti. Piemēram, izvēlnes izkārtojums, kur vari izvēlēties režīmus starp All-Out Warfare, Hazard Zone un Portal ir teju vai tāds pats kā Call of Duty starp Warzone, Vanguard un Modern Warfare.

Gļuki, par ko spēlētāji sūdzas interneta plašumos ir pārspīlēti. Nav tā, ka spēle ir tik gļukaina, ka bojā spēlēšanas pieredzi un Battlefield ir metams atkrituma izgāztuvē. Jā, dažreiz spēle ieraustas, piedzimu konteinerī un ārā netiku, grafiski un fiziski gļuki – beigts karavīra līķis un tehnika lēkā un dejo uz vienu un uz otru pusi. Bet tas nekādi nesalauž spēli. Process joprojām ir baudāms un jautrs.

Battlefield 2042 Latvija
Viens no maniem mīļākajiem ieročiem.

Tad vēl Battlefield 2042 pasaulē iebridīs arī Santaklauss, kas dažiem neiet pie sirds. DICE ir darījuši zināmu, ka jau šonedēļ, izpildot konkrētas misijas, būs iespēja dabūt interesantus kostīmus. Citi nepmierināti pikatē, ka tas viss ir Fortnite. Es tajā nesaskatu neko nosodošu, jo kādēļ lai spēli nepadarītu interesantāku, humoristiskāku un neierastāku?

Man šķiet, ka fani prasa par daudz, jo viena spēle nevar apmierināt pilnīgi visas vajadzības. Tas nav iespējams. Piekrītu, ka spēlei ir dažas tehniskas ķibeles un nepilnības, ko vēlētos citādāk, bet neviena no tām nesagādā nopietnu problēmu par ko būtu jāplēšs savi mati no galvas.

Patlaban es uzticos DICE plāniem, ko viņi grasās darīt ar Battlefield 2042. Spēli spēlēju vēl aizvien un man ļoti patīk virtuālais karš, ko es izjūtu tajā. Ir pagājis labs laiks, kopš reizes, kad esmu tik dziļi iekrampējies pultī un to nelaidis vaļā. Pavadu labu laiku, un ceru kā tā arī būs turpmāk, jo Battlefield 2042 redzu spēli, kurai atveltīšu ne tikai mēnešus, bet, iespējams, pat vairākus gadus.


Paldies par spēli saku videospēļu veikalam LoveGame

Author: Oskars Miķelsons

Bez mitas rakstu, domāju, organizēju, plānoju, montēju, kasu pauri, lai veidotu foršus darbus "Konsoles.lv". Mīļākais dzēriens, ko ieņemt ir kakao. Un, ja vēl pa rokai ir šokolādes cepumi - es gar zemi.

4 thoughts on “Nesaprotu, par ko Battlefield 2042 spēlētāji vienā laidā “bļauj””

 1. Nu BT vismaz gads jāpaiet, lai tā spēle būtu spēlējama. Bet ap to laiku neviens pat tādu spēli vairs neatcerēsies

  1. “ap to laiku neviens pat tādu spēli vairs neatcerēsies”

   Nedomāju, ka tā būs, jo Battlefield 2042 DICE uztver kā tiešsaistes servisu (live service), kuru plāno attīstīt un pilnveidot ilgtermiņā.

 2. nu grafiski spēle ir skaistāka par vanguard, arī tas kā daba reaģē, ka vairāk var iznīcināt, bet man personīgi nepatīk tas spēles princips, ļoti liela karte ir nežēlīgi liela, patīk tomēr cod variants, ka kartes ir mazākas un nav pretinieks tik ilgi jāmeklē, tpc arī warzone nav mans mīļākais.

  1. Dzekan, Battlefield 2042 ir pieejams Portal režīms, kur var spēlēt klasisko Rush ar tām pašām kartēm, un tās teritorijas ir krietni samazinātas. Piedevām vēl var kapāt Bad Company 2 kartes, kas ir mazākas.

   Bet, ja nepatīk spēles princips, formula, tad jā – gaumes jautājums.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *