Manas domas: Game Pass un citi abonēšanas servisi šķiet kā viltīgas lapsas

Xbox Game Pass Latvija

Xbox Game Pass, PlayStation Now un citi brīnumi liek domāt, ka tā būs nākotne, kas aizvietos diskus un digitālas spēles kā atsevišķu produktu. Maksāsim katru mēnesi konkrētu summu, lai varētu spēlēt neskaitāmas spēles mākonī. Izklausās kā paradīze zemes virsū, bet tā diemžēl nav…

Pieņemsim, ka Xbox Game Pass vai PlayStation Now par mēnesi ir jāmaksā 10 EUR. Tā tad, par šo naudu es varu piekļūt desmitiem, simtiem spēļu, pat nesen iznākušajām, un spēlēt laimīgs. Realitātē, no plašā, apreibinošā sortimenta, mēs labi, ja spēlēsim mēnesī divas spēles, kurām ieguldīsim daudz laika. Pārējās paliks “kaut kad vēlāk”, par kurām turpināsim maksāt.

Tagad PlayStation Now var uzspēlēt Grand Theft Auto: Vice City (GTA Trilogy) versiju. Par to sapriecājos. Labprāt iegādātos Vice City par 10 EUR, jo pagaidām mani kas attur, lai pirktu pilnu produktu Grand Theft Auto: The Trilogy – Definitive Edition 60 EUR vērtībā. Lielisks piedāvājums. Pirms grasos ķerties makam, es piepeši aizdomājos.

Ja Vice City gribu spēlēt mēnešiem ilgi, man par to būs jāmaksā vairākas reizes 10 EUR. Un tas ir tikai par Vice City nevis visu triloģiju (GTA III un San Andreas). Ja man spēle būs 12 mēnešus, man par to būs jāmaksā 120 EUR. Kaut kā šķiet par sālītu.

Vēlāk ieraugu, ka Vice City PlayStation Now būs pieejams tikai līdz maijam, un tad tas vairs nebūs pieejams. Pagaidiet, būšu samaksājis 30 EUR un man nebūs iespēja turpināt spēlēt savu mīļo GTA?

Bet, ja es iztērēju naudu pilnajai GTA Trilogy versijai par 60 EUR, man nav jāuztraucas, ka par to būs jāmaksā katru mēnesi, lai es varētu to spēlēt. Man nav jāraizējas, ka kādā apmākušajā dienā piepeši no Xbox Game Pass, PlayStation Now vai no tā paša Netflix kāda videospēle vai filma pazudīs dažādu iemeslu dēļ.

Kaut arī pasaulē straumēšanas servisi ir guvis milzīgu popularitāti, man tā neiet pie sirds. Liekas tāds mānīgs, kā vairāk un nemanīti izpiest naudu no patērētājiem. Protams, tai ir arī savi plusi. Ne visi var atļauties pirkt katru videospēli par pilnu summu. Un samaksāt tos pašus 10 EUR ik mēnesi neizklausās traki, lai piekļūtu bagātam videospēļu bibliotēkai un spēlētu jaunākās videospēles uz nebēdu.

Taču nerodas sajūta, ka tās spēles pieder tev. Nav sajūtas, ka tas būs mans mūžīgi un varu to spēlēt, nebaidoties, ka tas pazudīs no servisa. Man nav jāiespringst, lai paspētu kādu spēli izspēlēt laikā. Es esmu no vecās paaudzes, kam vēl tīk diski un, kas labāk spēli nopirks par pilnu cenu, lai mājās mierīgi to turētu rokās, spēlēt, tad, kad iegribas un būt drošam, ka tas nekur neaizčāpos.

Author: Oskars Miķelsons

Bez mitas rakstu, domāju, organizēju, plānoju, montēju, kasu pauri, lai veidotu foršus darbus "Konsoles.lv". Mīļākais dzēriens, ko ieņemt ir kakao. Un, ja vēl pa rokai ir šokolādes cepumi - es gar zemi.

7 thoughts on “Manas domas: Game Pass un citi abonēšanas servisi šķiet kā viltīgas lapsas”

 1. Man gan liekas, ka game pass ir super štelle! Dažas spēles esmu paņemis, kuras jau iznāca uz realizes dienu. Vecās spēles, kuras kādu iemeslu dēļ, biju agrak palaidis garām. Ir spēles, kuras pirkt neesmu gatavs, bet game pass ir ideālas variants, lai to speli, par kuru šaubos, varu iemiģināt uz pass reiķina.
  Tas, ka spēle nav taustāmā veidā, tam es vispār nesaskatu problēmu.
  Ceru, ka Ps reklametais viņu variants, būs kas līdzīgs Xbox game pass.

 2. Jā, tas ir problemātiski, ja kādu tevis iecienītu spēli tā vienkārši izņem no PS Now vai Game Pass klāsta. Tad labāk pērku par tiem 30 – 40 eur digitālo versiju un spēlēju, cik gribu. Red Dead Redemption 2 ātri izņēma no PS Now. Kāpēc? Nesaprotu.

 3. Game Pass ir liela spēļu izgāstuve!No +-300 spēlēm,apmēram 10 ir spēlējamas…Game Pass spež uz kvantitāti,nevis kvalitāti!Ja rodas jautājumi,tad ieejiet game pass un uzspiediet uz sadaļas-nesen pievienotās,un Jūs sapratīsiet,par ko es runāju.Cilvēki tiek pievilināti ar tukšiem solijumiem un pieejamo spēļu skaitu.Game Pass ir domāts tiem,kam nekad nav bijusi konsole,vai maziem bērniem,kam principā vienalga ko spēlēt,bet tiem kam liela spēļu pieredze,tur nav ko meklēt.Dzīvē nekas nav par velti,un arī pa lēto neko labu Tev neviens nedos-tāda ir realitāte,tas viss ir liels biznesa plāns.Protams katrs jau izvērtē pats,kā viņam labāk un izdevīgāk…

 4. Katrai spēlei ir sava auditorija! Kādam mēsls, bet citam konfekte… To pasu var pateikt pa Ps+, manā skatījumā viņi dod mēslus un ja, pa trīs gadiem kas trāpas labs, tad jau sen tā spele ir izieta pa 3X.
  Katrā ziņā pass ir nedaudz dārgāks, bet 300X labāks, kā sūdainais Ps+, kuri vajag pirkt, lai online uzspelet.

  Es spēleju Ps konsoli jau sākot ar 1998g. un tagad, nesen vēl paņemot klat Xbox, ne gramu nenoželoju par Xbox un Game pass abonomentu.
  Ja jau ļoti gribās iedziļinaties ciparos, tad Game pass man izmaksāja laikam ap 90eur. Bet spēles, ko paņēmu, ap 200eur varetu būt, ja reiķina pa pašam zemakājām cenām.
  Bet pašas konsoles cena, mani pilnīgi apmierina, kaut vai tikai dēļ Forzas un gada beigās Stalker2.

 5. Man patīk Game Pass. Pat ja es tikpat kā neko nespēlēju, spēlē pārējie ģimenes locekļi, turklāt katram ir savas intereses un spēļu tur pietiek visiem 🙂 .

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *