Pirmie iespaidi: GTA 5 Next-Gen vecumu nepazīst

GTA 5 next-gen versija

Pēdējo gadu laikā esmu bijis ļoti skeptisks pret GTA V. Kļuvu dusmīgs un neapmierināts, ka neiznāk jauna GTA spēle. Taču nupat paķēru GTA V next-gen versiju uz PS5, un ņemu savas vārdus atpakaļ…

Es tagad saprotu, kādēļ Rockstar Games neizdod GTA 6. Tas nav vajadzīgs. Ar GTA 5 pilnībā pietiek, jo tas ir meistardarbs. Tehnisks brīnums, par kādu uzskatīju 2013. gadā, un kādu to uzskatu arī šobaltdien.

Pirms šīs spēles iegādes, es skatījos vairākus YouTube video un Twitch tiešraides, kurā redzēju to pašu GTA, ko spēlēju uz sava PS3. Man nāca smiekli un sapratu, ka neesmu gatavs pat tērēt savus 10 EUR, lai redzētu to pašu. Taču dziļi sevī es zināju, ka meloju sev un tomēr pēc sešiem gadiem vēlos atgriezties.

Nedz YouTube, nedz Facebook, nedz Twitch neparādīs tev spēli, kāda tā ir patiesībā kā vien tavs televizora ekrāns

Un mani pārsteidz spēles grafika. Viss šķiet krietni labāk nekā to atceros savās smadzenēs. Detaļu ir neskaitāmas reizes vairāk, ka itin bieži apstājos un pētu pilsētu dziļāk. Vai arī to pašu sasodīto asfaltu, kuru pirms tam biju redzējis simtiem reižu un vienaldzīgs pa to braucu, bet tagad skatos uz tā rupjo segumu un šķembām minūtēm ilgi.

GTA 5 spēle

Tāpat sprādzieni, kas aiz sevis atstāj spēcīgu pelēku dūmu mākoni rada patīkamu efektu. Tagad, kad apšaudu un spridzinu mašīnas ir vēl aizraujošāk nekā iepriekš. Vizuāli spēle ir skaista, un mani priecē Fidelity režīms un HDR, kas ļauj GTA V izjust citās gaismās.

Ja es neko nezinātu par GTA V un to spēlētu uz jaunajām konsolēm pirmo reizi, man šķistu, ka tā ir next-gen spēle

Lai cik tas traki izklausītos, bet spēlējot jauno GTA V versiju, nemanu spēlē vecuma pazīmes, ja nu vienīgi nedaudz seju atainojumā. Taču kopumā spēle vienkārši nenoveco, jo tā gan ar pasauli, gan ar mākslīgo intelektu ir tik ievērojama, ka šķiet, ka pat dažas šī brīža spēles atpaliek no GTA V.

Liekas, ka videospēlē ir uzlabotas arī dažas lietas. Pirms dažiem gadiem neatminos, ka ilgāku laiku skrienot, tavs varonis piekūst un ja turpini kustību, viņam ņems nost dzīvības. Tas ir vienreizēji, jo uz PS3 skrēju kā supermens un nekādu vainu. Kad piedalījos triatlonā, nebija problēmu būt pirmajā vietā, jo skriet, peldēt un braukt ar velosipēdu lielā ātrumā varēja mūžīgi.

Braucot ar ūdens motociklu, manīju, ka cilvēki peldas ūdenī un izbauda siltos saules starus. Vecajos laikos cilvēkus peldam nemanīju, kā vienīgi pie krasta pastaigājās vai sauļojās pludmalē.

Visu cieņu Rockstar Games un Take-Two, ka viņi nepakļaujas fanu spiedienam

Lai cik daudz fani būtu dusmīgi, rakstītu draudu vēstules un “bombardētu” internetu, Rockstar un Take-Two paliek pie sava skatījuma. Un tas ir cienījami, jo kompānija labi apzinās, kas viņi ir un ko viņi dara. Un to, ko viņi dara ar GTA V ir ļoti prasmīgi un profesionāli, ka spēj noturēt augsto latiņu spēles kvalitātē un jaunu cilvēku piesaistīšanai.

GTA V grafika

Beigās jāsaka atklāti. Ir patīkami atgriezties GTA V pasaulē un vēlreiz redzēt Trevoru, Maiklu un Frenklinu un iet cauri viņu stāstiem. Ir patīkami būt GTA ķetnās un nevēlos, lai tas mani laistu vaļā. Nostaļģija arī dara savu, bet vienu varu teikt, ka būtu gatavs maksāt visus 30 EUR bez atlaides par šo versiju. Un varu tikai silti ieteikt šo atjaunoto GTA V akcijā par 10 EUR uz PS5 un aptuveni 15 EUR uz Xbox Series X|S ikvienam, kam ir interese. Arī tiem, kas par šo spēli dzird pirmo reizi.

Piezīme: eh, savulaik 2014. gadā uzrakstīju GTA V apskatu, kas ir viens no garākajiem, ja ne pats garākais. Spēli novērtēju uz 10 ballēm.

Author: Oskars Miķelsons

Bez mitas rakstu, domāju, organizēju, plānoju, montēju, kasu pauri, lai veidotu foršus darbus "Konsoles.lv". Mīļākais dzēriens, ko ieņemt ir kakao. Un, ja vēl pa rokai ir šokolādes cepumi - es gar zemi.

3 thoughts on “Pirmie iespaidi: GTA 5 Next-Gen vecumu nepazīst”

  1. Vienu lietu nesapratu ps store nav tirdzniecībā šādas remastered versijas. Vai arī nemāku atrast😂Vai netiek automātiski apgreidota jau nopirktā spēle priekš ps4?

    1. Man arī sagādāja grūtības atrast GTA V PS5 versiju caur PlayStation Store. Visu laiku meta laukā GTA Online versiju. Taču, parakņājoties PS Store meklētajā, atradu beidzot GTA V PS5 versiju kopā ar GTA Online.

      Nē, automātiski nekas nenotiek. Atsevišķi spēle ir jāatjaunina.

  2. Man tas pats bija ar GTA Trilogy kur speeles biju aizmirsis un speeleeju kaa jaunas un briinijos par GTAIII pilseetu cik taa maza un cik GTASA misijas bija liidziigas GTAV. Plus daudz chiiti kuri bija tikai vecajos GTA.Viennoziimiigi labaakais 2021.gada pirkums prieksh manis.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *