Manas domas: Max Payne rimeiks – pagājis 21 gads, tuvāk zārkam

Max Payne Latvija rimeiks

Pusnaktī taisos iet pie miera. Paņemu deķi rokā un piepeši telefons iepīkstas. Atnāk kārtējais paziņojums. Taču, pirms lienu gultā, moka ziņkāre, par ko mans viedtālrunis šoreiz informēs. Paskatos un sarāvos kā stirna “KO!!!? MAX PAYNE?…

Es nemelošu tev lasītāj, ka esmu sajūsmā. Vakar smaidīju kā tāds pamuļķis un ar tādu sejas vaibstu aizgāju gulēt. Pat šodien no rīta spogulī šis neizprotamais smaids nav zudis. Manā dzīvē ir parādījusies jauna jēga, jo, kā izrādās, esmu novecojis par 20 gadiem kopš pirmās spēles daļas. Tas ir ilgs laiks. Laiks, kas dzīvi saīsina ik dienu, ik minūti, ik sekundi, kamēr nonākam zārkā un guļam kapsētā.

Bieži pie sevis domāju, kādēļ citas populāras spēles kā Fortnite, Call of Duty, GTA nepārtraukti attīsta. Viens no loģiskākajiem secinājumiem – pēc tiem ir pieprasījums un cilvēki vēlas tos rambāt šķietami bezgalīgi. Bet kā ar manu mīļāko franšīzi Max Payne, kur Max Payne 3 daudzspēlētāja režīmā pavādīju divus gadus un ieguvu septīto leģenda ranku (pēdējais ir desmitais)? Kādēļ to neattīsta? Kādēļ serverus slēdza pagājušajā gadā decembrī?

Radīt vienīgi to, ko citi grib ir bēdīgi

Būtu draņķīgi dzīvot pasaulē, kur mākslinieks radītu tikai to, ko citi vēlas. Pēc kā ļaudis ir gatavi mest naudu. Tādēļ augsti vērtēju spēļu izstrādātājus, kuri uzdrīkstas veidot oriģinālas videospēles, kā, piemēram, Death Stranding, pat ja tā nav finansiāli veiksmīga. Un esmu ļoti priecīgs, ka būs svaiga vēsma Max Payne franšīzē, vēl jo svarīgāk, tā nav mirusi!

Max Payne un Max Payne 2: The Fall of Max Payne rimeiks ir jau ceļā. Pie tās strādā oriģinālie autori Remedy Entertainment, taču Rockstar Games viņus finansiāli atbalstīs. Bet, te man ir viena raize. Vai Remedy spēs uzstādīt augstu kvalitāti kā Rockstar?

“Mēs esam ļoti priecīgi vēlreiz sastrādāties ar saviem partneriem Rockstar. Tā ir iespēja likt galdā oriģinālā Max Payne stāstu, spriedzi un atmosfēru spēlētājiem citā gaismā,” saka Remedy izpilddirektors Tero Virtala.

Es vēlos Maksi Peinu ar izcili skūtu galvu kā Doktoram Egmanam

Remedy dāmas un kungi paši uzņēmušies iniacatīvu un klauvējuši pie Rockstar durvīm, lai veidotu Max Payne spēlēm rimeika versijas. Tas ir pasakaini un pozitīva zīme, jo kompānija vēlas to darīt, nevis kāds licis to darīt. Tā rezultātā varam sagaidīt interesantu un rūpēm pilnu projektu.

Zinu, ka daļa kvelākie fani uzskata, ka trešā daļa ir metama netīrākajā tualetē. Zinu, ka daži pat negrib to redzēt, bet es Max Payne 3 patiesi izbaudīju. Es vēlos līdzīgu atmosfēru, šaušanu un dialogus. Es vēlos šo varoni ar gludu noskūtu galvu kā Doktoram Egmanam.

Esmu spēlējis pirmo un otro Max Payne, kad vēl biju zaļknābis. Neatceros, kuru no tām izgāju, taču aura bija tik dziļa, ka pielipu datora ekrānam. Spēle uzrunāja, ka interneta zālē paliku visu nakti. Tādēļ ceru, ka Remedy nepievils fanus ar Max Payne rimeiku, kas iznāks uz PlayStation 5, Xbox Series X|S un PC. Citādi mana sirds būs salauzta pīšļos…


Atbalsti “Konsoles” caur Patreon

Author: Oskars Miķelsons

Bez mitas rakstu, domāju, organizēju, plānoju, montēju, kasu pauri, lai veidotu foršus darbus "Konsoles.lv". Mīļākais dzēriens, ko ieņemt ir kakao. Un, ja vēl pa rokai ir šokolādes cepumi - es gar zemi.

2 thoughts on “Manas domas: Max Payne rimeiks – pagājis 21 gads, tuvāk zārkam”

  1. Max Payne pirmā daļa ir pelnījusi rimeiku, tāpat kā GTA. Vai vajag MP4, ko no stāsta vēl stiept ārā, tas jau ir cits jautājums. Priecē, ka radītāji Remedy to uzņemas.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *