Apskats: Horizon Forbidden West (100 stundas) – ar glītumu vien nepietiek

Horizon Forbidden West apskats latviski

Reti, kura spēle mani ievelk ap 100 stundām. Horizon Forbidden West ir viena no tām. Pat pēc tik ilga laika es neesmu izpētījis visu pasauli un izpildījis uzdevumus. Pasaule ir brīnišķīgākā kādu esmu redzējis uz PlayStation 5, neskatoties uz dažām nopietnām problēmām…

Nenoliedzami Horizon Forbidden West ir līdz šim grafiski spēcīgākā spēle uz PS5. Spēles veidotājiem Guerrilla Games var uzsaukt šampanieti par skaisto un vienreizējo pasauli, kādu viņi ir radījuši. Viss ir izstrādāts ar lielākajām rūpēm un pārdomāts, jo ir tik daudz detaļu, ko ar acīm var saskatīt, piemēram, zāles stiebrus un klintīs katru plaisu. Daudz interesantu vietu, kur pabūt kā džungļos, pludmalē un robotiskos midzeņos, un ne vienu reizi vien acis bija pārsteigumā pilnas – visas 100 nospēlēto stundu garumā. Vizuāli spēle ir lieliska.

Arī tēli izskatās glīti, bet diemžēl tehniskais stāvoklis nespēj turēt līdzi skaistajai grafikai. Personāžu acis un seju animācijas dažkārt uzvedas dīvaini. Ir vairākas situācijas, kur acis un mīmika neatbilst konkrētajam notikumam. Piemēram, kaut kādu iemeslu dēļ Eiloja izskatās dusmīga, kur viņai vajadzēja būt miermīlīgai. Tur, kur prasījās vairāk emocijas no tēliem, tur tēli bija vieglprātīgi un neļāva sajust, ka viņi tiešām pārdzīvo. Dažkārt ir manāmas drausmīgas mutes kustības, kas sabojā kopējo bildi. Savukārt ķermeņa valoda spēlē ir laba, jo to žesti un tēlainība ir ļoti variēta, kas komunikāciju starp varoņiem padara interesantāku.

Horizon Forbidden West Latvija

Spēlē dialogu ir daudz un ar dažiem varoņiem var norunāt pusstundu

Spēles nepilnības ir pāru pārēm. Eju pa ceļu un aptuveni 50 metru attālumā no manis no zila gaisa uzrodas robots, dzīvnieks vai kāds cits objekts. Vairāki resursi atrodas zem zemes vai akmenī iekšā un tos nevar savākt. Vienreiz boss apstulba, ka darīja vienu un to pašu sitienu, kas mani nekaitēja. Dialogi procesa laikā mēdz pārslāņoties, ka atliek vien brīnīties par Eiloju, kura uzsāk sarunu, bet piepeši to ignorē un runā par ko citu. Citreiz viņa to dara ļoti klusi, ka nevar saprast, par ko viņa murmina. Izeju cauri kalnam vai sienām un tā tālāk.

Naratīvs, kaut arī klišejisks, jo ir jāglābj Zeme, dažbrīd mēdz būt interesants. No kurienes nāk šie roboti un, kas tie par pārcilvēciskajiem cilvēkiem? Diemžēl stāsts mani neievilka, jo man sagādāja grūtības tai sekot līdzi. Es neizjutu, ka glābu planētu Zemi. Man bija pilnībā vienalga, kas notiek ar Eilojas draugiem. Man pat nerūp Eiloja, jo viņa ir neinteresanta. Nekāda saikne neizveidojās. Vienīgi, kas man rūpēja bija cilvēks, kuram trūkst viena ekstremitāte.

 Ar spēles procesu un pasauli ir trāpīts desmitniekā

Cīnīties ar robotu ir iespaidīgi, jo katra mašīna šķiet bīstama, it sevišķi, kad neesi savu varoni kārtīgi uztrenējis. Vairākas reizes izvēlējos no robotiem bēgt vai klusi paiet garām. Tādēļ cīņas nav vieglas un ir spriegu pilnas. Lai sekmīgāk dzelzs mašīnu iznīcinātu, to jāskanē ar speciālu ierīci, kas ļaus pateikt, kādas tam ir vājākās vietas.

Robots un mašīnas

Visvairāk mani fascinēja lielās mašīnas, kas līdzinās dinozauram vai lielam zilonim. Ar tām karot ir visaizraujošāk, jo pret tevi stāv pretī desmit reižu lielāks pretinieks. Tādos brīžos sajūtas man kā spēlētājam bija elpu aizraujošas, redzot, ka virs tevis ir milzis, kas kuru katru mirkli var tevi sabradāt.

Nevienu reizi es neizmantoju fast travel. Negribēju palaist garām interesantas lietas, tādēļ pa pasauli ceļoju, lielākoties, ar kājām nevis jāju vai lidoju ar robotu. Man interesēja, ko es uziešu, kādas slepenas ēku drupas ieraudzīšu un kādus cilvēkus satikšu. Ir vērts atzīmēt drupas, jo tajās ir mīklas, kas ir vienas no labākajām, ko nācies atšķetināt. Tās ir pinķerīgas un smadzenēm liek vairāk domāt.

Vizuāls meistardarbs

Horizon Forbidden West ir viena no retajām spēlēm, kur tiešām var sadzirdēt labas skaņas. Putnu un dzīvnieku dziesmas, dārdoņus, ūdens strūklaka sitās pa zemi, vējš, lietus – tas viss ir tik skaidri un dabiski sadzirdams, ka uzbur reālistisku atmosfēru.

Grafikā Horizon Forbidden West ir meistardarbs. Ambiciozs un ievērojams projekts. Geimplejs un skaņas ir teicamas. Taču klupšanas akmeņi ir vēstījumā, dažās tehniskajās lietās kā seju atainojumā un personāžos, kuri, kaut arī labi izskatās, nešķiet pietiekami dzīvi. Galu galā mani tas netraucēja spēli pabeigt. Pēc 100 nospēlētajām stundām man vēl joprojām ir vēlme turpināt iziet pārējās nepabeigtās misijas un apceļot vēl nebijušas vietas.


Videospēles apskata kodu nodrošina “PlayStation Latvija”

Paldies! (Patreon)

Horizon Forbidden West

8

Horizon Forbidden West ir laba PlayStation ekskluzīvā spēle ar vienreizēju grafiku, ievērojamāko, kādu esmu redzējis uz PS5. Tai ir nepilnības un dažas pat rupjas problēmas, bet kopumā spēle ar saturu un skaisto virtuālo pasauli ir pilnu cenu vērta, kuru iesaku ikvienam videospēļu cienītājam.

8.0/10

Author: Oskars Miķelsons

Bez mitas rakstu, domāju, organizēju, plānoju, montēju, kasu pauri, lai veidotu foršus darbus "Konsoles.lv". Mīļākais dzēriens, ko ieņemt ir kakao. Un, ja vēl pa rokai ir šokolādes cepumi - es gar zemi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *