PlayStation 5 neklausa manām pavēlēm

PlayStation 5 neklausa

Katru reizi, kad beidzu spēlēt videospēli un vēlos izslēgt PS5 konsoli, to daru ar pulti. Mani pirksti un prāta spēja ir tik ātra, ka to izdaru momentāli. Taču, ir brīži, ka konsole vienkārši neklausa manām komandām…

Lai izslēgtu konsoli, ir jānospiež vidējā “PS” poga, jāaiziet uz “Power” un tad ekrānā parādīsies trīs rindas. Pirmais “Enter Rest Mode”. Otrais “Turn Off PS5” un trešais “Restart PS5”. Saprotams, ka jāizvēlas “Turn Off PS5”.

90% gadījumos to veiksmīgi arī izdaru, taču pārējie 10% var būt ļoti kaitinoši. It sevišķi, kad sanāk beigt spēlēt videospēli pusnaktī, kur miegs nudien velk uz gultu, bet es vēl ar to cīnos, lai izietu līmeni un spēli saglabātu. Pēc tam, kad tas izdarīts, atvieglots nopūšos, jo nu iešu gan uz čučumuižu. Spiežu pogas – vidējo “PS”, dodos uz “Power”  un bultu uz leju un “X” tik ātri, ka pašam neticas, bet piepeši PS5 nevis izslēdzas, bet ieiet “Rest Mode” jeb miega režīmā.

Nolāpīts, man to nevajag. Tagad, kad miegs kļūst saldāks, un viena acis jau guļ, taču otrai plakstiņi vēl ir vaļā, man tagad jāgaida dažas sekundes (kas naktī liekas kā minūtes), lai PS5 pilnībā ieietu “Rest Mode”. Gaidu un gaidu. “Oho”, pie sevis saku un tagad konsolei apkārt spīd oranža gaisma.

Lai to izslēgtu, man tā atkal ir jāieslēdz pa jaunam un vēlreiz jāmēģina spiest pogas. Šoreiz daru lēnāk un uzmanīgāk, izvēlējoties “Turn Off PS5”. Paldies, dievam!  Varu iet gulēt!

Un tā notiek bieži. Ar smiekliem atceros, ka šādi gadījās divas reizes pēc kārtas, kur nospiedu “Rest Mode”. Tas gan bija jautri. Vai vēl trakāk, dažkārt PS5 konsole vienkārši uzķeras šajā režīmā. Kā atrisināt šo problēmu?

Pirmais, kas nāk prātā ir piecelties kājās, pieiet klāt PS5 un nospiest izslēgšanas pogu. Bet tas šķiet tik grūti, kas prasa piepūli.

Otrs, ko varētu izdarīt Sony, ir mainīt ap vietām “Turn Off PS5” pašā augšā un “Rest Mode” pa vidu vai beigās, jo nezinu nevienu, kas izmanto “miega” režīmu.

Trešais, spiest pogas nesteidzīgi, jo dažkārt šķiet, ka PS5 nespēj tik ātri noreaģēt. Vai arī mana pirksta veiklība ir tik ātra kā Sonikam.


Atbalsti “Konsoles” caur Patreon 

Author: Oskars Miķelsons

Bez mitas rakstu, domāju, organizēju, plānoju, montēju, kasu pauri, lai veidotu foršus darbus "Konsoles.lv". Mīļākais dzēriens, ko ieņemt ir kakao. Un, ja vēl pa rokai ir šokolādes cepumi - es gar zemi.

6 thoughts on “PlayStation 5 neklausa manām pavēlēm”

   1. Viņš tak dzīvo savā pasaule 🤦‍♂️ grūti pieejams
    Man liekas ka daudzi izmanto rest mode, lai uzlādētu austiņas, kontrolierus un spēļu updaitus…it īpaši tiem kam nets nav tas ātrākais. Uzliec uz nakti un no rīta gatavs.

 1. Es arī atstāju pa lielam tikai restmode, kā esrolix minēja uzlādēt pulti utml. It kā netraucē un nav dzirdēts, ka būtu kādas negatīvas blaknes

  1. Palielināts elektrības patēriņš ir vienīgais. Cik kuram tas ir nozīmīgs uz pārējā patēriņa fona- nemāku spriest. Es arī vienmēr atstāju restā.
   Vēl sūdīgi, ja rest mode noraustās elektrība un klāt pieslēgs ārējais cietais disks. Vairāk, vai mazāk čakarē.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *