Japāna aizliedz valstī izdot asiņaino šausmu spēli The Callisto Protocol

The Callisto Protocol spēle

Japānas videospēļu satura vērtēšanas organizācija CERO pieprasa mainīt The Callisto Protocol, lai tā atbilstu viņu ētikai. Spēles izstrādātāji Striking Distance atsakās to darīt…

Tā rezultātā The Callisto Protocol neiznāks Japānā. “The Callisto Protocol Japāņu versijas izstrāde ir apturēta. Tā nespēj iekļauties CERO spēļu saturu vērtēšanas sistēmā,” atzīmē kompānija tviterī.

Striking Distance norāda, ka mainot spēles saturu nepiedāvās spēlētājiem tādu pieredzi, kādu spēlētāji sagaida no jaunās franšīzes.

The Callisto Protocol nav vienīgais projekts, kas sagādā problēmas Japānai. Videospēles kā The Last of Us, Grand Theft Auto, Resident Evil un citas atainotās vardarbības un nūdisms tika cenzētas.

Spēles radošais direktors Kriss Stouns pcgamesn intervijā atklāja, ka “mēs reālā dzīvē pētam bailes un asinis. To nebija visai patīkami darīt, bet pētījuma rezultāti ir vieni no neaizmirstākajiem un vērtīgākajiem, ko ieguvām, lai The Callisto Protocol radītu reālistisku grafiku un pieredzi.”

The Callisto Protocol dienas gaismu ieraudzīs 2. decembrī uz PlayStation 5, Xbox Series X|S, PlayStation 4, Xbox One un datoriem.


Atbalsti “Konsoles” Patreon

Latvijas videospēļu veikals Valmierā LoveGame

Author: Oskars Miķelsons

Bez mitas rakstu, domāju, organizēju, plānoju, montēju, kasu pauri, lai veidotu foršus darbus "Konsoles.lv". Mīļākais dzēriens, ko ieņemt ir kakao. Un, ja vēl pa rokai ir šokolādes cepumi - es gar zemi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *