Apskats: DualSense Edge – brīnumaina spēļmantiņa

DualSense Edge pults

Pirmajā acumirklī DualSense Edge ir kā paradīze. Bet tagad esmu nolaidies uz zemes un lūk ko teikšu, pēc DualSense Edge es vairs nevēlos atgriezties pie parastās DualSense kontroliera…

DualSense Edge apskatam nodrošina “PlayStation Latvija

Katru reizi, kad atveru DualSense Edge somu, manās acīs staro jaunais 240 EUR vērtais PlayStation kontrolieris. Tā katru reizi mani pārsteidz ar vizuālo skaistumu. Vidusdaļa ir tumša, ar tumšām pogām un gaismas uz tām mirguļo. Tādēļ mani pārņem prieks turēt to rokā un jūsmināties par tās eleganci.

Godīgi sakot, Dualsense Edge nav smaga pults. Tā svars ir tāds pats kā parastajai DualSense. Vismaz manām dievišķajām rokām tā šķiet. 

Spiežot pogas – četrstūri, trijstūri, apli un iks ir vēl interesantāk. Tiklīdz tās nospied, ir jūtams tāds neliels klikšķis, bet parastajai DualSense pogas vienkārši nospiežas bez jebkāda efekta.

Tāpat turot to rokā, aizmugure ir apveltīta ar cita veida materiālu, kas rada pirkstos lielāku saķeri, turpretī standarta DualSense versijai kontroliera aizmugurējā daļa ir pavisam gluda, mazinot sajūtu, ka plaukstās būtu kārtīga geimeru spēļmantiņa.

DualSense Edge skārienpaliktnis arī ir citādāks. To ir grūtāk nospiest jeb citiem vārdiem, jāiegulda vairāk spēka, lai to izmantotu. Sākumā šķita savādi, bet vēlāk tas iepatikās.

Arī L2 un R2 pogas ir savādākas. Tām nav gluda virsma kā standarta DualSense, bet puse apklāta ar PlayStation ikoniskām figūriņām. Tā rezultātā, šaujot ar ieroci vai tēmējot, bieži vien pirksta galos sajutu saķeri, un tas piedod maķenīt lielāku ticamību, ka man rokās tiešām ir kaut kas.

Virzīt analogus dažādos virienos ir gana tīkami. Pārņem sajūta, ka tajos ir ievietoti kaut kādi spilventiņi, jo tās kustināt ir maigi un pirkstiem patīkami, kā arī var dzirdēt īpatnēju skaņu, kad virzu analogu.

DualSense Edge Latvia

DualSense Edge ir īpašs ar to, ka spēlētājs to var personalizēt savam spēlēšanas stilam. Viena no interesantākajām iespējām ir veidot pultij profilus. Tajā var mainīt pogas vai analoga jūtību, vai izkārtojumu un citas lietas pēc sava prāta. Piemēram, ja ir spēles, kuras spēlē ilgi un dikti, un katrai no tām esi izveidojis savu profilu, lai vadāmība konkrētajai spēlei būtu tāda, kādu esi radījis – spiežot funkcijas pogu tu vari aši sekunžu laikā pārslēgties starp šiem profiliem un to pielāgot spēlei.

Mans DualSense Edge bez uzlādes (aktīvi spēlēju videospēles, skatījos YouTube, paņēmu kafijas pauzi, un atstāju pulti ieslēgtu) nokalpoja 7 stundas, 13 minūtes un 20 sekundes.

Komplektā nāk līdzi lādētāju stiprinātājs, aizmugurējās pogas un jauni analogi, kas atgādina PlayStation 3 ēru. Patlaban man nav bijusi vēlme kaut ko mainīt DualSense Edge un izmantot kaut ko no minētā. PlayStation 3 veida analogi ir parāk gludi priekš manis, bet oriģinālie PlayStation 5 analogi pirkstos tā neslīd un labāk klausa.

Kopumā DualSense Edge ir kā parastais DualSense pults. Bet tai ir vairākas nianses, kā papildus saķere, saistošāks dizains, iespēja mainīt analogus un pulta darbību pielāgot savām vajadzībām, to padara par unikālāku pieredzi. DualSense Edge rokās ieguļas spēcīgāk, to var sajust spēcīgāk un ļauj man videospēles izjust vēl dziļāk, kā vēl nekad.

Skaties citus ekskluzīvus materiālus Patreon 

Latvijas videospēļu veikals Valmierā LoveGame

DualSense Edge

9

DualSense Edge ir dārgs prieks. Taču tās papildiespējas, dizains un sajūtas spēlēšanu dara vēl aizraujošāku. Es iesaku šo kontrolieri ikvienam, kas vēlas vēl labāku pieredzi un personalizēt kontrolieri savām vajadzībām. Vienvārdsakot, DualSense Edge ir labākais pults, kādu man nācies turēt savās rokās. 

9.0/10

Author: Oskars Miķelsons

Bez mitas rakstu, domāju, organizēju, plānoju, montēju, kasu pauri, lai veidotu foršus darbus "Konsoles.lv". Mīļākais dzēriens, ko ieņemt ir kakao. Un, ja vēl pa rokai ir šokolādes cepumi - es gar zemi.

One thought on “Apskats: DualSense Edge – brīnumaina spēļmantiņa”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *