Es atgriežos pie piecus gadus vecas spēles

Kingdom Come: Deliverance

Nezinu, kā tev, bet man, sasniedzot 30 gadu vecumu, vairākas spēles garlaiko. Daudz kas ir piedzīvots un šķiet, ka viss atkārtojas. Liekas, ka tērēju savu laiku. Gribas jaunas un svaigas lietas. Nav kā agrāk, kad varēju sēdēt pie vienas daudzspēlētāja režīma spēles un to spēlēt simtiem stundu. Tagad katra stunda ir kā sāpe sirdī un iekšā kliedz “ej dari ko vērtīgāku” vai “spēlē to, kas patiesi aizrauj”…

Kingdom Come Deliverance spēle

Kingdom Come: Deliverance ir viena no spēlēm, kas mani paņem un nenožēloju ne sekundi tajā pabūdams. Man vienkārši patīk būt šajā viduslaiku pasaulē. Precīzāk sakot, man patīk, kā spēles veidotāji ar piecus gadus vecu grafiku (nav 4K tekstūras) ir atainojuši tik labi laukus un dabasskatus, kas ir bauda manām acīm.

Kad ieeju mežā, tiešām liekas, ka esmu iegājis biezoknī. Vienmēr esmu iztēlojies spēli, kurā būtu kārtīgs mežs ar krūmiem, augiem, sūnām, viss aizaudzis. Bet citās spēlēs mežs ir tik vien kā daži koki. Bet šeit var būt tāds biezoknis, ka neko nevar redzēt. It sevišķi, tumsā, bez lāpas nav ko darīt. Viduslaikos vēl nebija izdomātas kabatas lukturi vai telefoni.

Mani pārsteidz arī grāvji, zemes ceļi, upes un takas. Kaut arī tekstūras ir izplūdušas, tās izskatās salīdzinoši detalizēti, precīzi, ticami. Visai bieži spēlē apstājos un vienkārši vēroju dabu. Šķiet, ka tā ir visdabiskāk atainotā spēle, kādu esmu redzējis. Tie lauki tālumā vizuāli atainoti teju vai izcili. Un dažkārt fonā skanošā mūziku atmosfēru padara vēl apbrīnojamāku.

Kingdom Come: Deliverance izmanto Cryengine spēles dzinēju. Ar to radīja Crysis triloģiju, tādēļ par grafiku nav jāšaubās. Tiesa, tagad tā šķiet novecojusi un būtu vienreizēji saņemt next-gen atjauninājumu. Bet šā vai tā spēle izskatās sasodīti skaisti.

Viduslaiki

Spēlē ir vairāki interesanti vēsturiski notikumi un fakti. Piemēram, caur piezīmēm varu uzzināt vairāk, kā karavīri viduslaikos pārvietojās, kā veidoja nometnes, kā tās iedalīja (pašā vidū atradās galvenais boss, apkārt uzticamākie, pēc tam vienkāršāki karavīri utt…)

Esmu spēli nospēlējis jau 10 stundas. Tā nebūt nav perfekta, jo līdz galam man nepatīk kaušanās mehānika – tāda neparocīga. Tā ir ļoti īpatnēja un atšķiras no citām spēlēm. Bet sāku mazītiņām pierast. Šur tur ir daži gļuki, bieži pārāk daudz – piepeši no zila gaisa zālē parādas bļaujoša govs. Seju animācijas nav tekošas. Līst lietus, bet debesīs nav neviena mākoņa. Un citu dīvainu lietu, kuru netrūkst.

Visā visumā, Kingdom Come: Deliverance piemīt ļoti lēns temps, kas prasa daudz laika, lai attīstītu savu varoni. Pat vienu misiju nevaru iziet stundu laikā. Bet stāsts, kur tu no vienkārša puika, kas zaudējis sev visu kļūsti par krietni vīru, ir salīdzinoši interesants, kam sekot līdzi. Tā ir spēle, kuru spēlējot, es nejūtu, ka izniekoju savu dārgo laiku un sirdī vairs nav sāpes, bet prieks, jo spēlēju spēli, kas tiešām aizrauj. Un jau tagad vēlos tajā atgriezties. Un es tai nemeloju, jo iepriekš teicu “I’ll be back!

Atbalsti “Konsoles” Patreon

Latvijas videospēļu veikals Valmierā LoveGame

Author: Oskars Miķelsons

Bez mitas rakstu, domāju, organizēju, plānoju, montēju, kasu pauri, lai veidotu foršus darbus "Konsoles.lv". Mīļākais dzēriens, ko ieņemt ir kakao. Un, ja vēl pa rokai ir šokolādes cepumi - es gar zemi.

2 thoughts on “Es atgriežos pie piecus gadus vecas spēles”

  1. Reti kura spēle ir tāda, kuru gribētu rambāt atkal, pēc kāda laika atkal un atkal. “The Evil Within” priekš manis ir viena no tām. The Last of Us, vēl God Of War pirmās 5 spēles. Patīk arī Uncharted triloģija. Resident Evil 2 un 3 rimeikiem ir lieliska grafika.

    1. Jā, man arī… maz tādu spēļu, kuru gribētu rambāt ilglaicīgi un kā traks. GTA Online šad tad pavelk atpakaļ 😀 .

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *