The Last of Us Part II rimeiks ir “iecirsts bluķī”

Pēdējais no mums spēles rimeiks

Būsim atklāti, rimeiki iet uz urrā. Fani mīl Resident Evil rimeikus, tai skaitā arī es. The Last of Us Part I rimeiks vizuāli tiešām ir iespaidīgs un par spīti dažiem kvēlākiem faniem, kas uzskatīja, ka tas bija lieki, tas roku rokā ar “Pēdējais no mums” HBO seriālu pārdevās itin labi. Tik labi, ka otrā sezona gaidāma 2025. gadā…

Tie, kas men seko, zina, ka pavisam nesen jūnijā izgāju The Last of Us Part II uz Grounded. Es spēlēju uz PS5, 60 kadros sekundē. Kaut arī tā ir PlayStation 4 spēle (2020. gads), tā joprojām izskatās lieliski, pārspējot vairums šī brīža next-gen spēles, piemēram, Dead Island 2. Jā… Dead Island 2 ir mana šī gada lielākā vilšanās, un seju animācijas, grafika, geimplejs un tā tālāk nestāv klāt tam, ko piedāvā The Last of Us Part II.

 The Last of Us Part II joprojām ir vizuāli un tehniski spēcīga, ka pat jaunākajām spēlēm rodas sarežģījumi sasniegt tādu līmeni

Ja The Last of Us Part II iznāktu tagad, nešaubīties par tās next-gen ekselenci. Tomēr piebildīšu, ka ir novērojamas vecuma pazīmes. Proti, spēlei nav pilnvērtīga PS5 atbalsta un 4K izšķirtspēja, vismaz manas acis tās neredz, bet acīmredzot izmanto PS4 Pro rezolūciju. Ja salīdzinu ar Horizon Forbidden West un citas spēles, kurām ir 4K, pasaules izskatās asākas, skaidri saskatāmākas un detalizētākas. Bet The Last of Us Part II tekstūras ir izplūdušākas, kaut gan 2020. gadā, tās likās sasodīti vienreizējas.

Bet geimplejs ir tik vērienīgs, ka Naughty Dog citiem spēles veidotājiem ir pāris gadus priekšā, jo mākslīgais intelekts, kuru vislabāk izjutu uz ādas tieši Grounded režīmā, ir pats labākais, ko esmu piedzīvojis videospēlēs. Vairākas reizes kustināju seju muskuļus, izbrīnā, kā virtuālie cilvēki pārvietojas un cik gudri uzvedas. Stāsts ir patlaban nepārspējams, kuru uzskatu par labāko videospēļu industrijā aiz Red Dead Redemption II (viscilvēciskākais vēstījums, kādam esmu gājis cauri).

Citiem vārdiem, The Last of Us Part II atainots kolosāli, ka spēlei tiešām nav nepieciešams speciāls uzlabojums. Tāpat ir ar Red Dead Redemption II. Tā ir izcila spēle un grafika solīda, ka Rockstar Games neredz iemeslu tai izlaist next-gen atjauninājumu. Bet es būtu priecīgs, ja spēli vizuāli pielāgotu PlayStation 5 un Xbox Series X iespējām kā viņi to izdarīja ar mega populāro GTA V. Tas man liktu atgriezties mežonīgajos rietumos vēlreiz.

Grounded grūtības pakāpe man patiesi parādīja, uz ko ir spējīgs The Last of Us Part II mākslīgais intelekts

Runas par The Last of Us Part II uzlaboto versiju sāka klīst pavisam nesen, kad spēles komponists Gustavo (Gustavo Santaolalla) Blender intervijā atklāja par iespējamu jaunu versiju The Last of Us otrajai daļai. Kā izrādās, viņu var atrast videospēlē, bet uzlabotajā versijā, spēlētājs varēs likt viņam spēlēt attiecīgus meldiņus. Mani tas nepārsteidz, jo pēc pirmā rimeika, aši atskārtu, ka otrajai daļai tas ir tikai laika jautājums. Tas ir kā pilnībā paredzēts, kā cirvis iecirsts bluķī – rimeiks jau ceļā. Taču ievietot papildus saturu, ko komponists atzīmē gan negaidīju.

Ņemot vērā, ka The Last of Us Part I rimeiks bija salīdzinoši veiksmīgs, un pēc četriem mēnešiem nāca gaismā seriāls, esmu pārliecināts, ka Sony ieturēs līdzīgu stilu ar The Last Of Us Part II. Ja pašlaik HBO plāno izdot otro sezonu 2025. gadā, tad ap šo laiku noteikti sagaidīsim The Last of Us Part II rimeiku, kas arī turpinās “spiest laukā sulu” no PS5 un vēlāk potenciāli spēli izlaist arī uz datoriem.

Seko “Konsoles” Instagram

Latvijas videospēļu veikals “LoveGame

Author: Oskars Miķelsons

Bez mitas rakstu, domāju, organizēju, plānoju, montēju, kasu pauri, lai veidotu foršus darbus "Konsoles.lv". Mīļākais dzēriens, ko ieņemt ir kakao. Un, ja vēl pa rokai ir šokolādes cepumi - es gar zemi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *