Vai izdot Star Wars Jedi: Survivor uz PlayStation 4 un Xbox One ir laba doma?

Zvaigžņu kari spēle

Star Wars Jedi: Survivor spēles direktors Stigs (Stig Asmussen) teica, ka izlaidīs iepriekšējo konsoļu paaudzi, lai uz PS5 un Xbox Series X|S rādītu patiesu next-gen potenciālu. Bet tagad šī next-gen spēle, kura grafiski un tehniski ir iespaidīga, iznāks uz PS4 un Xbox One, manī rada raizes…

Tā ir tik tehniski sarežģīta, ka pēc manas pieredzes uz PlayStation 5 ir problēmas. Vietām spēle stipri raustās ūdens tuvumā, dažreiz īsfilmiņās stipri nokrīt kadru skaits, bet kopumā neteiktu, ka tehniski spēle ir sliktā stāvoklī, bet gan līdz galam nenopulēta.

PlayStation 4 un Xbox One ir jau desmit gadus vecas

Bet, kas lika EA mainīt lēmumu? Iespējams, Star Wars Jedi: Survivor nepārdevās tik skaisti, kā uzņēmumam gribētos. Piedevām pašlaik PS5 izmanto 40 miljoni cilvēki, kamēr Xbox Series X|S 20 miljoni. Bet PS4 pārdots 117 miljoni, kamēr Xbox One 58 miljoni vienību. Redzot šos skaitļus, nepārsteidz, kādēļ EA vēlētos Star Wars Jedi: Survivor izdot uz vecākām aparatūrām.

Neapšaubāmi, ka Star Wars Jedi: Survivor izmanto PS5 un Xbox Series X jaudu. Varam baudīt 4K, ray-tracing, vienreizējo apgaismojumu. Bet kā tas izpaudīsies uz PS4 un Xbox One? Spēle izskatīsies sliktāk. Rezolūcija vājāka. Ja ir novērojamas tehniskas problēmas uz jaunajām konsolēm un datoriem, kuru Respawn Entertainment joprojām labo, varu tikai iztēloties, kas notiks ar PS4 un Xbox One. Kārtējais nodrāztais piemērs ir Cyberpunk 2077. Tā spēle parāda, ka vecās konsoles ir pārāk vājas un to jauda nav pietiekama.

Tas nenozīmē, ka uz PS4 un Xbox One spēles nevar darboties teicami. Forza Horizon 5, kas iznāca uz Xbox Series X|S, vizuāli un tehniski solīds ir arī uz Xbox One S. Un visgrafiski varenākā spēle Horizon Forbidden West, ko manas acis ir redzējušas, uz PS5 atainots burvīgi. Tā rada izbrīnu arī uz PS4, kas strādā pārsteidzoši labi, balstoties uz Digital Foundry.

Nākotnē spēles radītāji var turpināt izlaist jaunākās videospēles gan uz jaunākajām konsolēm, gan uz vecākām aparatūrām

Bet Star Wars Jedi: Survivor gadījumā, spēle bija iepriekš veidota ar domu tikai uz next-gen. Lai to pielāgotu vecākām elektronikām, nāksies iespringt – varbūt to kodolu mainīs līdz nepazīšanai. Gaidīšanas mirkļi nebūs vien sekundes, bet minūtes. Pasaule nebūs bagāta ar detaļām, bet tukšāka. Izšķirtspēja varētu būt uz 1080p vai nedaudz augstāka (Pro versijas), bet dinamiska, kur vietām rezolūcija kritīsies. Citiem vārdiem, nespēju iztēloties, kā Respawn Entertainment spēs apiet vairākus šķēršļus, lai uz vecām konsolēm next-gen spēle strādātu perfekti.

Tā vien liekas, ka tā būs nākotne. Ja Star Wars Jedi: Survivor izdos veiksmīgu portu, tad uz priekšdienām vairāki spēles veidotāji varētu veidot divas spēļu versijas – vienu speciālu next-gen, spiežot laukā sulu, otru, vājāku, speciāli pielāgotu versiju vecākām konsolēm. Šķiet, ka nauda ir iemesls šādai stratēģijai. Un, paliek atklāts jautājums, vai tas nebremzēs spēļu industrijas inovitāti un attīstību?

Skaties spēles apskatu “Konsoles” YouTube

Latvijas videospēļu veikals “LoveGame

Author: Oskars Miķelsons

Bez mitas rakstu, domāju, organizēju, plānoju, montēju, kasu pauri, lai veidotu foršus darbus "Konsoles.lv". Mīļākais dzēriens, ko ieņemt ir kakao. Un, ja vēl pa rokai ir šokolādes cepumi - es gar zemi.

4 thoughts on “Vai izdot Star Wars Jedi: Survivor uz PlayStation 4 un Xbox One ir laba doma?”

 1. Es atkal briinos kaa citiem taas vecaas konsoles tik ilgi veel turaas.Mans Xbox One S nosvila jau vairaak kaa gadu atpakalj tas ir aptuveni nogaaja piecus gadus bet te citi veel speelee pirmo fat Xbox One kuru jau sen vairs nerazho.

  1. Jā, 2020. gada beigās pārstāja ražot Xbox One. Bet cilvēkiem šīs konsoles ir. Un tagad viņi varēs sagaidīt jaunāko “Zvaigžņu kara” spēli.

   Es nesen ieslēdzu PlayStation 2 slim. Uzspēlēju Scarface: The World is Yours. Par laimi, viss vēl strādā kā nākas. No dūmiem ne smakas.

   1. Tur jau taa lieta ka neviens nepeerk jaunu konsoli kameer veel iet vecaa.Es tai skaitaa jo pilniigi pietika ar Xbox One S bet kad taa saluuza noleemu ka jaapeerk Xbox Series S un taa daudziem un next gen konsoles taapeec arii netirgojas kaa naakas.Starp citu mans PS2 un Xbox 360 arii veel ejoshi.😜

    1. Konsoles tirgojas kā nākas. PS5 ir jau pāri 40M pārdotu vienību. Pat ar visu Covid piegāžu/ražošanu izrietošajām sekām PS5 jau ir noķēris PS4 pārdošanas tempus.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *