Oskars PlayStation VR2 izmanto kā platekrāna televizoru

Oskars PSVR2 virtuālās realitātes brilles

Pie manis ierodas ciemiņi. “Okupē” pirmo stāvu un arī manu mīļo 55 collu, OLED, 4K televizoru. Man nav iespēja spēlēt videospēles. PlayStation Remote Play nepārliecina. Bet tad prātā kā zibsnis, kā glābiņš ienāca PlayStation VR2 virtuālās realitātes brilles…

Esmu tuvu Final Fantasy 16 beigām. Ciemiņi būs līdz augusta vidum. Man jāspēlē spēle un vienīgais, kas man to patlaban nodrošina ir PSVR 2. Esmu pateicīgs šai ierīcei, jo varu turpināt savu darbu. Sākumā šaubījos, vai tiešām videospēli varēšu ērti baudīt un spēlēt. Kad veidoju apskatu PSVR 2, pamēģināju Cinematic Mode, kur varu spēlēt PlayStation 4 vai PlayStation 5 spēles, skatīties YouTube un tā tālāk.

Ērtāk spēlēt ir uz televizora, jo uz galvas nekas nav uzlikts. Prasa laiku, kad pierodi pie PSVR 2 ķiveres, jo var dzirdēt savu elpošanu. Just, kā rit asinis galvā.

PSVR 2 liek man ieiet interesantā telpā, kur vidū ir liels ekrāns, bet visapkārt valda tumsa. Liekas, ka atrodos īstā kino zālē. Vārdu sakot, spēlējot uz PSVR 2 spēli, kura nav paredzēta VR režīmam, ir krietni citādāka pieredze, nekā uz televizora – dziļāka ar lielāku klātesamības sajūtu.

Bloodborne no sākta gala man ne sevišķi. Neērti, bilde miglaina, neskaidra, neparocīgi un savādi vadīt savu varoni. Tādēļ nedevu cerības, ka ar Final Fantasy 16 būs citādāk. Kamēr uz televizora šīs spēles izskatās skaistāk, jo krāsas ir košākas, bilde skaidrāka par vīna glāzi, detaļas asi saskatāmākas, tikmēr uz PSVR 2 tas viss atainots gaužām vājāk. Dažbrīd bilde ir graudaina. Tādēļ nepārprotami dodu priekšroku televizoram, bet tanī pašā laikā apsveru biežāk PS5 jaunākās spēles pamēģināt uz PSVR 2.

PSVR 2 piemīt savs šarms. Pirmkārt, viss liekas tuvāk. Kad redzu sev tuvumā lielu ēku vai kādu citu objektu, tas izskatās ļoti ticams, šķiet, ka tas tev ir blakus. Televizors nedod šādas sajūtas. Otrkārt, spēle vairāk ievelk, jo apkārt ir tumsa, bet būt istabā, kur atrodas televizors, pa logu iespīdēs saule, kaimiņš skaldīs malku, kaķis dejos ap galdu, putni čivinās. PSVR 2 neļauj to redzēt, jo tā ieskauj pilnīgā tumsā, kur redzi un dzirdi tikai un vienīgi videospēli.

Ja man būtu jāizvēlās starp televizoru vai PSVR 2, tad es izvēlos televizoru. Bet, ja visi striķi trūkst, tad PSVR 2 ir lielisks risinājums, ja mājās visi ekrāni ir aizņemti. PlayStation virtuālās realitātes brilles sniedz salīdzinoši kvalitatīvu pieredzi parastām videospēlēm, tiesa, grafiski vājāku, bet unikālāku.

Uzzini visu jaunāko “Konsoles” Facebook

Latvijas videospēļu veikals “LoveGame

Author: Oskars Miķelsons

Bez mitas rakstu, domāju, organizēju, plānoju, montēju, kasu pauri, lai veidotu foršus darbus "Konsoles.lv". Mīļākais dzēriens, ko ieņemt ir kakao. Un, ja vēl pa rokai ir šokolādes cepumi - es gar zemi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *