Oskars satricināts spēlē Red Dead Redemption uz PlayStation 3

Oskars spēlē Red Dead Redemption

Red Dead Redemption pārkopēšana uz PlayStation 4 un Nintendo Switch spēlētājus apgriež ar kājām gaisā, arī mani. Tā vietā, lai par to maksātu 50 EUR, es no skapja izņemu laukā PS3, džungļu krāsas kontrolieri un spēles disku…

Lai kā es gribētu spēlēt Red Dead Redemption uz PS5 ar 4K izšķirtspēju, pagaidām neesmu gatavs dot 50 EUR. Nepārprotiet, šis Rockstar Games meistardarbs 2010. gadā bija 50 EUR, es teiktu pat 70 EUR vērts. Spēle, kuru nevarēju nolikt atpakaļ plauktā. Spēle, kas mani ietekmēja un lika aizdomāties par dzīvi. Taču šī spēle ir 13 gadus veca, to izlaiž uz modernākām ierīcēm bez būtiskiem vizuālajiem uzlabojumiem kā remāsteram vai rimeikam, un cena ir tādi pati kā jaunajam Assassin’s Creed Mirage uz PS5 un Xbox Series X|S, kas iznāk jau aiznākammēness.

Nenoliedzami Red Dead Redemption atdzimšana manī radīja sajūsmu tik ļoti, ka vēlos atkal iegrimt spēlē. Tādēļ savā istabā salūkāju disku, atrodu PS3 un pulti. Izvejoju no galda apakšas visus vadus un savienoju ar televizoru. Ieslēdzu PS3, nopīkstas, aparatūra sāk strādāt un tas ir tik baudāmi kluss.

Red Dead Redemption disks

Paņemu rokās disku, iesviežu to konsolē un mani uzreiz ievelk mežonīgajos rietumos. Tas ir ļoti patīkami, jo pēdējā laikā, kad disku lieku konsolēs vienmēr kaut kas jālejupielādē. Tie laiki, kad videospēli varēja spēlēt uzreiz, ir pagājuši secen.

Red Dead Redemption logo rādas manā ekrānā. Pamanu, ka spēle uz PS3 darbojas 720p izšķirtspējā. Uz mana lielā 55 colla televizora bilde šķiet graudaina un neskaidra. Kad kustinu savu varoni, itin bieži kadru skaits liekas pēc 20 kadriem sekundē. Tagad geimeri par to nomētā spēles izstrādātājus ar tomātiem, ja spēle darbojas uz 30 kadriem, bet 2010. gadā neatminos, ka kādam tas rūpēja. Atzīšu, ka spēle ir grafiski novecojusi, bet ātri pielāgojos un man problēmas nesagādā.

Es izvēlos new game un sāku videospēli no jauna. Esmu pārsteigts. Uz PS3 spēle izskatās gana pieklājīgi. Pat detalizācija ir laba. Tiesa, 2010. gadā spēlēju uz Full HD 1080p izšķirtspējas televizora ar LCD ekrānu. Tagad uz jaunā 4K, OLED televizora rodas sajūta, ka spēlēju Remastered versiju, jo spēles krāsas un detaļas ir vēl labākas nekā to atminos pirms 13 gadiem.

Red Dead Redemption uz 4K televizora

Jo ilgāk spēlēju, jo vairāk Red Dead Redemption uz PS3 mani apbrīno. Kā 2010. gada spēle tik labi var izskatīties gan vizuāli, gan tehniski šobaltdien? Sev tuvumā un tālumā var saskaitīt simtiem koku. Seju animācijas personāžiem ir salīdzinoši dzīvīgas, ka nerodas šaubas par tām. Pēdējā laikā dažām 2023. gada spēlēm ir problēmas atainot dabiskas seju kustības.

Es nospēlēju divas stundas un domāju mest mieru pavisam. Bet pirms gulētiešanas prātoju par Red Dead Redemption. Kad to spēlēju pirmo reizi, es to kārtīgi rambāju, kamēr galvā apjukums. Esmu šo to piemirsis, bet arī šo to atceros. Taču tagad, kad esmu kļuvis vecāks, es stāstu redzu, uztveru un izdzīvoju citādāk. Labāk saprotu angļu valodu, labāk saprotu pasauli, cilvēkus, līdz ar to man iet cauri spēles episkajam, atmiņā paliekošajam vēstījumam vēlreiz ir kā jauna pieredze.

Esmu apņēmies iziet Red Dead Redemption vēlreiz. Vēlos būt kopā ar galveno varoni Džonu Mārstonu līdz beigām un viņu iepazīt labāk. Mani pilnībā apmierina tas, ko sniedz PS3 versija. Es neredzu iemeslu tērēt 50 EUR, lai to spēlētu uz PS5. Taču, ja tu nekad neesi spēlējis pirmo Red Dead Redemption daļu, tad silti iesaku, jo šī ir viena no visu laiku labākajiem meistardarbiem, kuru nav ieteicams palaist garām.

Skaties jaunākos video “Konsoles” YouTube

Latvijas videospēļu veikals Valmierā “LoveGame

Author: Oskars Miķelsons

Bez mitas rakstu, domāju, organizēju, plānoju, montēju, kasu pauri, lai veidotu foršus darbus "Konsoles.lv". Mīļākais dzēriens, ko ieņemt ir kakao. Un, ja vēl pa rokai ir šokolādes cepumi - es gar zemi.

One thought on “Oskars satricināts spēlē Red Dead Redemption uz PlayStation 3”

  1. Interesanti ir tas, ka RDR2 notikumi rit pirms RDR 1. daļas – attiecīgi pēc Artūra Morgana nāves spēlētājs kontrolē 1. daļas varoni Džonu Mārstonu. Tik un tā – kāpēc bija jāatjauno, kad visi sadeguši gaida GTA6??
    Godīgi sakot, Max Payne 1 ir vairāk pelnījis rimeiku nekā Red Dead.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *