Apskats: Firewall Ultra – trausla robeža starp aizrautību un panīkumu

virtuālās realitātes brilles PSVR2 spēle Firewall Ultra

Esmu pārspēlējies Battlefield, Call of Duty un citas pirmās personas šaušanas spēles, ka man ir iestājies apnikums. Taču šaušanas spēle Firewall Ultra caur PSVR2 virtuālās realitātes brillēm ir vienreizēja pieredze, jo liekas, ka turu rokā īstu ieroci un esmu reālā kara situācijā. Tomēr pēc 20 nospēlētajām stundām spēle kļūst neinteresanta, bet garlaicību izglābj, ja tavi komandas biedri nekautrējas komunicēt… 

Videospēli apskatam nodrošina “PlayStation Latvija”

Spēlēt šo spēli bez runāšanās ar komandas biedriem ir kā sēdēt laukos vienmuļā pļavā un cerēt uz brīnumu. Bez komunikācijas spēle nav interesanta. Izņemot VR režīmu, tā ar neko neatšķiras no citām šaušanas spēlēm, ko esmu spēlējis uz televizora ekrāniem. Bet brīdī, kad komunicē ar savu komandu un viņi iesaistās, spēle kļūst ļoti jautra.

Firewall Ultra pagaidām ir visjautrākā un aizraujošākā virtuālās realitātes spēle, kādu esmu spēlējis. Jātur acis vaļā un jāsaka saviem kareivjiem, no kurienes tuvojas pretinieks vai kur viņu redzēju. Vai arī es te nolikšu mīnu. Es sargāšu šīs durvis, bet tu sargā tās. Spēle ir veidota uz komunikāciju, kas ir panākuma atslēga, lai uzvarētu maču. PSVR2 jau ir iebūvēts mikrofons, kas nav slikts. Tādēļ ikviens spēlētājs var komunicēt un neaizbildināties, ka nav mikrofona. Dažreiz, kad runāju viens, citi vēlāk piebiedrojas. Šādi pļāpājot, pat uzgāju vienu latvieti.

Virtuālās realitātes brilles

Spēle ir spriedzes pilna labā nozīmē, kad tavi sabiedrotie tiešām vēlas spēlēt, cīnīties un komunicēt, lai uzvarētu. Ja tās nav, tad diemžēl interese zūd un Firewall Ultra paliek bālāka, pat krājot naudu un reputāciju punktus nav diez ko satriecoši. Pēc 20 nospēlētajām stundām es joprojām neesmu nopircis nevienu jaunu ieroci. Lētākais, ko redzēju ir 100 000 naudas, bet man tagad ir tikai 60 000. Tāpat reputācija, man vajag 18., lai dabūtu sev vēlamo agregātu, bet tagad ir tikai 4.. Īsāk sakot, lai dabūtu jaunas lietas, būs jāspēlē ilgi un dikti un tas process ir pārāk lēns.

Man Firewall Ultra pārsteidza ar trim lietām – apdulināšanas granāta, granātas mešana un snaiperu tēmēšana, kurus kontrolēju ar savām acīm

Man Firewall Ultra pārsteidza ar trim lietām. Viens, ja kāds met spridzekli, kas apžilbina, man ir jāpaspēj aizvērt acis pirms sprādziena, jo tādējādi tas mani neietekmēs. Ja neuzspēšu, tad man uz dažām sekundēm priekšā rādīsies spoži balts ekrāns, ka vienreiz teju vai patiesi no tā spožuma apžilbu. Otrs, lai mestu granātu, man ar acu skatienu jātēmē, kur to metīšu. Jāpiebilst, ka tas ir sarežģīti, jo ne vienmēr precīzi sanāks to izdarīt. Trešais, kad turu rokā snaiperi un skatos tēmeklī, tas man dubultojas kā dzīvē. Bet, kad aizveru vienu aci, man dubultošanās pazūd, un es skaidri redzu tikai vienu tēmekli, un tanī brīdī spēle pietuvina snaiperi vēl tuvāk. Tas efekts ir gana iespaidīgs.

Firewall Ultra virtuālās realitātes spēle

Šaut ir tīri labi, bet tas nav tik iespaidīgi kā Resident Evil Village VR. Šeit man nav pašam jāpielādē ierocis, bet, lai to izdarītu, jānospiež tikai viena poga. Tēmēšana dažreiz neklausa manām rokām. Dažreiz nevaru nomainīt ieroci šaušanas laikā. Dažreiz tēmēšana nogļuko un neatrodas tādā pozīcijā, kā vajadzētu. Spēle bieži uzkaras. Karavīru rokas kustības mēdz būt tādas, ka acīm vien jānobrīnās. Tai ir daudz tehnisku problēmu, bet, par laimi, ne tik nopietni, ka tas bojātu jautrību.

Firewall Ultra pagaidām ir visjautrākā un aizraujošākā virtuālās realitātes spēle, kādu esmu spēlējis

Grafika videospēlei ir skaista. Tai ir labs apgaismojums. Šaurās telpas liek noticēt, ka esmu spēlē iekšā, jo vietām novērojami interesanti efekti – gaisma raustās un no caurulēm pil ūdens. Vietām var sadzirdēt lokācijai atbilstošas skaņas kā putnus, policija sirēnas, vēju un tā tālāk, kas pastiprina lielāku klātesamību. Arī detaļas spēlē ir salīdzinoši skaidri atainotas, bet nevar rokās paņemt objektus un mētāt, lai kā arī gribētos.

Firewall Ultra ir laba VR šaušanas spēle. Tā spētu noturēt lielāku interesi ne tikai, ka jākomunicē ar citiem spēlētājiem, bet arī, lai būtu vairāki spēles režīmi, nevis tikai divi – kooperatīvais Exfil un Contracts, kur spēlētāji cīnas viens pret otru, kā arī dot iespēju ātrāk iegūt naudu un reputācijas punktus. Pretējā gadījumā Firewall Ultra var ātri apnikt.

Atbalsti “Konsoles” Patreon

Firewall Ultra

6

Neskatoties uz dažām tehniskajām ķibelēm, pārlieku ilgajai naudas un reputācijas krāšanai, tikai diviem spēļu režīmiem, Firewall Ultra kopumā ir jautra pirmās personas šaušanas spēle - aizraujošākā, kādu esmu spēlējis uz PlayStation VR2.

6.0/10

Author: Oskars Miķelsons

Bez mitas rakstu, domāju, organizēju, plānoju, montēju, kasu pauri, lai veidotu foršus darbus "Konsoles.lv". Mīļākais dzēriens, ko ieņemt ir kakao. Un, ja vēl pa rokai ir šokolādes cepumi - es gar zemi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *