Apskats: Mortal Kombat 1 – ar vienu treknu mīnusu

Mortal Kombat 1 videospēles apskats

Mortal Kombat 1 ir sasodīti laba un brutāla kaušanās spēle. Kamēr Invasion un Online režīmi ir aizraujoši, tikmēr Story rada žāvas, jo tā, izņemot vizuāli skaistās īsfilmiņas, aprobežojas ar garlaicīgu procesu…

Paldies par spēli “LoveGame

Man kaut cik patika skatīties īsfilmiņas, jo tēli izskatās ļoti reālistiski un seju animācijas cienījami atveidotas. Dažreiz pārspīlēti un neveikli, bet kopumā solīdi. Bet vēstījums nav diez ko aizraujošs. Brīžiem naratīvs noķēra uzmanību, bet lielākoties man bija vienalga, kas notiek. Man tikai rūpēja viens varonis, kas zaudēja redzi.

Diemžēl ar geimpleju ir vēl sliktāk. Šis ir stāsta režīms un gaidīju ko vairāk. Katra kaušanās ir tīrākā klasiskā viens pret viens režīma kopija. Visi pretinieki cīnās vienādā ritmā, pat tie, kurus rādīja varenus un spēcīgus. Tikai atšķiras stils, bet es nesajutu ne reizi, ka cīņas kļūst savādākas, grūtākas, izaicinošākas. Pat uzslēdzu uz Hard grūtības pakāpes, lai būtu interesantāk. Uz brīdi bija, jo vajadzēja vairāk iespringt, bet vēlāk tā pati problēma – cīņas ritms visiem pretiniekiem ir vienādi. Man sāka apnikt. Atslēdzu atpakaļ uz Normal, lai ātrāk stāstu izietu. Ja godīgi, es nožēloju, ka tai atveltīju savu laiku. Stāsta process ir pavirši pasniegts.

Stāsta režīms ir garlaicīgs, bet Online un Invasion ir īstās Mortal Kombat 1 kārtis

Turpretī Invasion apgriež stāsta režīmu ar kājām gaisā. Tas ir krietni patīkamāks. Tajā ir jāpārvietojas pa nelielu telpu, kurā vari uziet lādes, dažādas spējas, dabūt jaunus kostīmus, cīnīties ar pretiniekiem, kuriem ir bruņas, un kuri arī kļūst grūtāki. Cīņas laikā pa gaisu kaut kas var lidot un ietekmēt manu varoni, vai nu noņems dzīvības, vai palēninās kustības, kas kaujas padara asākas. Brīžiem man būs jālēkā un jāizvairās no objektiem un tā tālāk. Invasion procesā, atšķirībā no stāsta, ir ieguldīta dziļāka doma, un man tas patīk.

Mortal Kombat 1 skorpions

Taču vislielāko aizrautību un adrenalīnu, ka pat paduses svīst, dod Online režīms. Tajā es spēlēju Ranked Match un cīnījos pret spēlētājiem visā pasaulē. Tur Mortal Kombat 1 mirdz spožāk, jo kauties pret īstiem spēlētājiem ir vēl jautrāk nekā pret datoru vadītu cīkstoni.

Aši atskārtu, ka cīņas panākumu atslēga ir pārzināt otru spēlētāja stilu un pielāgoties tai. Tiklīdz atkodu, kā viņš spēlē, varu pārsteigt viņu ar negaidītiem sitieniem, kombinācijām vai paņēmieniem. Visu laiku jāseko līdzi, ko dara otrs spēlētājs un kāds ir viņa paradums, jo tiklīdz viņš maina stilu un pamana manī nepilnības, man ātri tas jāsaprot un jāmaina kaušanās tehnika. Tas ir vienreizēji un var ieiet pamatīgā azartā. Bija reizes, ka pēc smagām un saspringtām cīņām pat noguru un vajadzēja iziet laukā ievilkt svaigu gaisu.

Man saista spēles vizuālā puse. Cīkstoņi ir atainoti ļoti rūpīgi un detalizēti, ka apbrīnoju, kā izskatās vīrieši un sievietes. Neticami skaisti. Tāpat vietas, kurās notiek cīņas ir skaistas. Piemēram, mājā, kur ir baseins un aiz loga paveras ievērojams skats – kalni, ūdens, ēkas, saules stari, to visu var sīki un detalizēti saskatīt. Tādēļ lokācijas spēlē ir pedantiski izstrādātas.

Mortal Kombat 1 kaujās valda nemitīga spriedze, ka brīžiem iesvīdu 

Aprīnoju arī Fatality, kur cīņu beigās, ja esmu pieveicis pretinieku, varu to brutāli iznīcināt. Man ļoti iepatikās aklais cilvēks Kenši. Es ar viņu veicu Fatality, un savu pretinieku ar zobenu pāršķēlu uz pusēm. Asinis visur, orgāni pa zemi. Tas process izskatās šaušalīgi, bet baudāmi. Skatīt, kā spēlētāji dara Fatality un kā izkropļo cilvēku ķermeņus ir jauki. Mēdz būt gadījumi, ka aiz redzētā saviebju seju grimasē.

Mortal Kombat 1 sieviete

Par laimi, videospēle nevienu reizi neuzķērās. Neviens gļuks man atmiņā nav palicis. Viss strādā kā pieklājas. Tik retos gadījumos, kad spēlēju pret kādu spēlētāju internetā, var trāpīties kaut kādas aizkaves, proti, kad lecu vai situ, tas notiek vēlāk vai arī mūsu cīkstoņi var uz mirkli raustīties.

Es Mortal Kombat 1 pavadīju labu laiku. Tā ir kaušanās spēle, ko varu ieteikt citiem. Es vēl atgriezīšos, lai pabeigtu Invasion, turpināt Online, lai audzētu savu ranku un uzvarēt labākos. Šī ir lieliska spēle vakariem, kad vēlies adrenalīnu devu. Taču stāsta režīms ir liels mīnuss, kurā negribu atgriezties un arī neatgriezīšos.

Seko “Konsoles” TikTok

Mortal Kombat 1

8

Mortal Kombat 1 kauties ir ellīgi labi, ja to daru Online vai Invasion režīmā. Bet, ja spēlēju stāstu režīmu, kurā labums ir tikai skaistās īsfilmiņas, tad geimplejs tajā rada garas žāvas, jo visas cīņas un process ir nomokoši vienādi.

8.0/10

Author: Oskars Miķelsons

Bez mitas rakstu, domāju, organizēju, plānoju, montēju, kasu pauri, lai veidotu foršus darbus "Konsoles.lv". Mīļākais dzēriens, ko ieņemt ir kakao. Un, ja vēl pa rokai ir šokolādes cepumi - es gar zemi.

One thought on “Apskats: Mortal Kombat 1 – ar vienu treknu mīnusu”

  1. Viens un tas pats, par tadu cenu šo spēli var vienigi uzlikt uz nabas un uzšaut gaisā, varbut pa 5čuku viņu paņemtu paskatīties kas jauns grafikā, story vispār pat negribas spēlet, jo tas šķiet pilnīgi garlaicīgs, padi….laiks. Vienīgā jēga uztaisīt tesiņu un izmest vilnu ar kādu čomaku vai senci kurš nav spēļu spēlmanis un pietiek ar pogu spaidīšanu lai noliktu otru horizontāli. Jautri uzspēlēt pa 2viem ar visu trash talk, bet tas arī viss. Ja pie otras pults ir jau pieredzējušāks spēlētājs kas pārzin pogas uz pults tad šo spēli var droši slēgt arā un ķerties pie kādu no UFC 4 vai 5, kur jau ir konkrēti tēli, paņēmieni utt, kas jau padara gameplay ar trash talk un veidiem kā otram nozvilināt ģīmi pavisam jaunā līmenī.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *