Vai Spider-Man 2 gāzīs Sony plānus par PlayStation nākotni?

Venoms un Zirnekļcilvēks

PlayStation Showcase maijā man sagādāja sāpes krūtīs, jo es nedzirdēju par jauno Uncharted, nākamo Naughty Dog projektu, par kādu sen zināmu, bet piemirstu franšīzes atdzimšanu. Spēli, kas norautu ēkai jumtu un krēsli lidotu pa gaisu. Tā vietā redzējām tikai Zirnekļcilvēku un neskaitāmas Online spēles kā Marathon, kuru Sony redz kā nākotni… 

Neviens nešaubījās, ka Spider-Man 2 pārdos diskus kā šokolādes konfektes Halovīna vakarā. 24 stundās jaunā Zirnekļcilvēka spēle pārdota vairāk kā 2,5 miljonu kopiju, kas PlayStation Studios vēsturē ir rekords, pārspējot pat God of War: Ragnarok šedevru (pārdeva 5 miljonus vienību nedēļas laikā).

Šis notikums skaidri rāda, ka cilvēkiem ir apetīte pēc stāsta videospēlēm, kurā nav iekļauta kopēja spēlēšana internetā. Mani tas priecē, jo es dodu priekšroku izjust emocionāli piesātinātu piedzīvojumu, nevis spēlēt Battlefield 2042, kur kā aita skrienu un šaudu – ar to viss arī beidzas. Laiks, kad cilvēkiem interesēs spēlēt videospēles tikai internetā vēl tik aši nepienāks. Ir daļa geimeru, kas vēlas vienkārši būt vienam un izdzīvot stāstu. Protams, Spider-Man 2 gadījumā fanu bāze ir milzīga, bet jebkurā gadījumā tā ir vienspēlētāja režīma produkts, kas gūst spēcīgus finansiālus panākumus.

Jāpiemin, ka Sony strādā pie veselām 12 tiešsaistes spēlēm. Un tas ir pašsaprotami, jo Fortnite, Destiny 2 un GTA Online, par spīti, ka tās ir vairāk kā sešu gadu vecas, spēlētāji joprojām rambā šīs videospēles un iegulda savu naudu mikromaksājumos. Zinu savu kaimiņu, kurš Fortnite iztērēja vairāk kā 1000 EUR. Tādēļ tā ir peļņa un kompānija kā Sony arī nevēlētos šādu iespēju laist garām, bet vai bezmaksas tiešsaistes spēle būs veiksmīga, kas garantēs zaļās banknotes? Tas ir cits jautājums…

Jautājums, ar kuru es domāju, ka Sony riskē, jo mēs no PlayStation esam iemīlējuši viņu pašu radītās videospēles, kur teju katra ir mega grāvējs. Bet šķiet, ka PlayStation Studios nesokas viegli ar svaigo Sony vīziju, jo tā vien liekas, ka Naughty Dog neiet gludi ar The Last of Us daudzspēlētāja režīmu. Viņi solīja, ka šogad stāstīs vairāk, bet PlayStation Showcase no viņiem ne miņas – pazuduši kā rēgi. Tomēr pēc pasākuma paziņoja, ka The Last of Us Online ir vajadzīgs atveltīt vairāk laika un ka “komanda turpinās darboties pie iesāktā projekta, tai skaitā arī pie pilnīga jaunas stāsta videospēles, par kuru drīzumā sniegsim vairāk informācijas”. Vārds “drīzumā” liek atcerēties Rockstar Games noslēpumaino “Agent”, kas neskaitāmus gadus rādījās Rockstar mājas lapā ar logo un zemāk “Drīzumā”, kamēr tas viss vienkārši palēnām izzuda nebūtībā.

Spider-Man 2 pārdošanas apjomi var mainīt Sony plānus, ja ne visus, tad daļēji, jo Zirnekļcilvēks atgādina, ka stāsta spēles nav mirušas. Vērst lielu uzmanību tikai Online videospēlēm var skart PlayStation brendu – spēles izstrādi, kuros ir kampaņa. Es tomēr vēlos nākamo Uncharted, nevis kaut kādu tiešsaistes izklaidi, kurā nav jēgpilns vēstījums. Bet, nekad nesaki nekad, jo ir arī labas daudzspēlētāja režīma spēles, lūdzu nepārprotiet. Taču varbūt viss ies kā pa diedziņu, varbūt Sony ar jauno plānu lidos debesīs un uztraukumam nav pamata, jo mēdz teikt “kas neriskē, tas nevinnē.”

Seko “Konsoles” Instagram

Latvijas videospēļu veikalsLoveGame

Author: Oskars Miķelsons

Bez mitas rakstu, domāju, organizēju, plānoju, montēju, kasu pauri, lai veidotu foršus darbus "Konsoles.lv". Mīļākais dzēriens, ko ieņemt ir kakao. Un, ja vēl pa rokai ir šokolādes cepumi - es gar zemi.

4 thoughts on “Vai Spider-Man 2 gāzīs Sony plānus par PlayStation nākotni?”

  1. Hei Oskar es noriskeeju jo nezinaaju vai patiks un nopirku tavu izslaveeto speeli Max Payne 3(darbojas uz xbox series s ar back.comp.) un jau tresho dienu speeleeju un man jau gandriiz ir visi zelta ierochi kurus peec tam varees izmantot kaa chiitus jo buus muuzhiigaas lodes un vel otrs chiits ar to katrs kills bus ar kill kameru un ko lai saka domaaju ka shii ir patreiz labaakaa speele no R*.

    1. Heī, NASCAR! Prieks, ka Tev patīk Max Payne 3 💪.
      Un es i sajūsmā par to, ka Remedy nule izziņoja, ka tagad uz pilnu klapi strādā pie Max Payne (1. un 2. daļas) rimeikiem un Rockstar finansiāli atbalsta.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *