Vai The Finals ir labākais “šūteris” pasaulē?

The Finals šaušanas spēle

Es būšu godīgs. Pēdējā laikā mani vairs neinteresē un neaizrauj pirmās personas šaušanas spēles, jo esmu to spēlējis līdz nelabumam. Man prasās oriģinalitāte, kas tāds, ko neko iepriekš neesmu pieredzējis. The Finals dod cerības staru…

Call of Duty, Battlefield, es tagad šīm spēlēm eju ar līkumu. Par spīti jaunākajām Battlefield 2042 sezonām, es neatgriežos. Taču The Final redzētais mani neatstāj vienaldzīgu.

Es The Finals betu spēlēju divas stundas uz Xbox Series X konsoles. Beidzot! Pēc ilgiem laikiem kāda pirmās personas šaušanas spēle lika man atkal smaidīt, priecāties, smieties un kaifot.

Klīst runas, ka šo videospēli izstrādā bijušie Battlefield veterāni, un to var labi manīt. Ēkas, sienas, logu atspīdumi, krāsas, skriešana un lēkāšana asociējas ar Mirror’s Edge. Sienas sprāgst, griesti brūk un tā tālāk līdzinās Battlefield. Bet pats galvenais, ka šaut spēlē ir jautra laika pavadīšana.

Spēle strādā ļoti gludi uz 60 kadriem sekundē. Es biju pārsteigts, cik tā ir skaista, jo parasti iespaidīgu grafiku uz konsolēm varam sagaidīt, kapājot spēles uz Fidelity režīmu ar 30 kadriem sekundē. Bet The Finals ar visiem 60 kadriem spēj atainot visai labu vizuālu atainojumu. Kā spīd gaismas, kā izskatās nakts, kādi ir uguns efekti, kā izskatās telpas, zāle un vide kopumā ir ievērojami.

Protams, The Finals būtība diži neatšķiras no citiem “šūteriem”. Bet veids, kā spēles izstrādātāji ir piegājuši šai videospēlei, sajūtas, ko tas rada, adrenalīnu, ko tas dod, apšaudes, kas rada vēlmi atkārtot – ievieš svaigas vēsmas un es nevarēju beigt spēlēt. Gribēju vēl, iekams atskārtu, ka jau pāri pusnaktij un jāiet gulēt.

Kad devos uz savu mīksto gultu un pārliku sev pāri deķi, sapratu, ka The Finals ir sasodīti aizraujoša un jautra šaušanas spēle, kuru gaidu ar interesi. Tā noteikti liks sevi manīt citiem šaušanas šedevriem un iespējams kļūs par vienu no labākajiem un jautrākajiem “šūteriem” videospēļu pasaulē. Pēdējo piecu gadu laikā neatminos, ka kāda šaušanas garadarbs man būtu tā paticis kā The Finals. Baumo, ka pilnā versija iznāks šī gada decembrī un es esmu gatavs.

Atbalsti “Konsoles” Patreon un piekļūsti 200 ekskluzīviem materiāliem

Latvijas videospēļu veikals Valmierā “LoveGame”

Author: Oskars Miķelsons

Bez mitas rakstu, domāju, organizēju, plānoju, montēju, kasu pauri, lai veidotu foršus darbus "Konsoles.lv". Mīļākais dzēriens, ko ieņemt ir kakao. Un, ja vēl pa rokai ir šokolādes cepumi - es gar zemi.

2 thoughts on “Vai The Finals ir labākais “šūteris” pasaulē?”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *